Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik második vagy többedik...

Akik második vagy többedik babájukat várják és mindenórásak: tudni fogjuk, hogy mikor kell indulni szülni? Mikor szóljunk a nagy gyerkőcre vigyázónak, hogy tuti ne legyen felesleges, de ne is késő?

Figyelt kérdés
1 hetem van, jóslózok, nem tudom mi a természetes fájás, mert az első baba oxitocinnal jött magzatvíz elfolyás után, mert nem volt semmi fájásom. Voltak már 15 perceseim múlt héten, 6 órán át, de nem is igazán fájt. Most meg amikor van nagyon fáj, mensiszerű+alul kitágulós/feszítős érzés+haskeményedés és hosszú ideig tart (majdnem 1 perc), de ezek meg teljesen rendszertelenek. a nagyfiam 3 éves, nagyi 1 óra alatt tud beérni érte, párom is kb. Veletek mi a helyzet?
2011. ápr. 11. 07:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

3 gyereket szültem.

Nálam a fájások rendszeressége volt a tuti.

Ha már kb. 1 órája 5 percenként jönnek a fájások, és egyre rosszabbak, akkor készülhetsz.

Szorítok neked!!! :-)

2011. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és Neked mennyi idő telt el még ezektől a durva 1 órán át tartó 5 percesektől? Mert nekem az elsővel oxival onnantól hogy bekötötték 3 percesek voltak és 2 óra alatt meglett :)
2011. ápr. 11. 07:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is oxitocinnal szültem, 2 ujjnyira voltam már kitágulva, amikor burkot repesztettek, és semmilyen fájásom nem volt. Pozitív nst és flow miatt kerültem a szülőszobára. Szóval én is nagyon izgulok emiatt, de hasznos tanáccsal nem tudlak ellátni. Az én kisfiam 22 hónapos, én pedig 19 hetes vagyok, szóval még van időm. Kérlek írd majd meg a tapasztalataidat, meg addig is írj, ha van kedved. Nekem egyébként szülés előtt egy héttel jelentkeztek minimális mensi szerű "fájdalmak" - ha jól emlékszem, és pár nappal előtte hasmenésem is volt. 37+4-re szültem. Drukkolok nektek!!! :)
2011. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
na ma olyan napom van (nem volt még ilyen mióta terhes agyok), mint mielőtt megjön, ingerlékeny, béna vagyok, hasogat a derekam, néha keményedek, hasmenésem van, ráz a hideg, mensisen görcsölget meg húz a hasam. Eddig volt 3 tízpercesem de nemtom...figyelgetek. Drukkoljatok!
2011. ápr. 11. 10:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát amiket irogatsz...lehet hamarosan babázol.


4 gyerkőc Anyuja

2011. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyan egy babám van de nekem rendszeresen jöttek a fájások 5-10 percenként.

2011. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az első úgy jött mint neked(magzatvíz el, semmi fájás,oxitocin)A másodiknál a 36.héttől folyamatosan figyelgettem magam mert féltem, hogy nem fogom tudni mikor van itt az idő.Sokszor volt,hogy 1 órán keresztül is voltak 10-7 perces fájásaim, de hírtelen azoknak vége lett.De amikor valóban beindult akkor nem hagyta csak úgy abba..és rögtön tudtam ez már az.Mindenre volt időnk.(Persze ez nem azt jelenti,hogy mindenkinél így van de azért szerintem nem megy egyik pillanatról a másikra) Én is annyira izgultam emiatt és végül 10 napot túhordtam.

Sok sikert és egészséget kívánok!

2011. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1:8 óra

2:3 óra,és nagyon örülök,hogy beértem,egy órát leskelődtem,mert nem igazán fájt,csak kellemetlen volt,egy óra mire beértünk,meg még egy mire kint volt.

2011. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 2. babánál már annyira magabiztos voltam, persze nem estem át a felelőtlenség kategóriába.

Egyáltalán nem paráztam, és nem mentem be az első jóslófájásnál a kórházba, mint az első szülésnél.

Életemben a legszebb dicséretet a fogadott dokimtól kaptam:

"Mindenkinek ilyen szuperül kellene kihordania a gyermekét, és ilyen stramm módon kellene megszülnie."

2011. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akárhányat szül az ember, akkor is parázik? Nekem a hatodik szülésem lesz, de egyre többet gondolok rá, mikor menjek majd. A 4.és az 5. olyan rohamosan született, ha nem lettem volna magzatvíz folyás miatt bent, biztos nem érek be még a szomszédból sem.

Ha tudsz, keress valakit a közelben (házból?) aki át tud szaladni vigyázni a pici fiadra. Lehet, nem is lesz rá szükség, de legalább nyugodtabb leszel. Többedik szülésnél sokkal erősebbek a fájások, viszont hamarabb megszületik (legalábbis nekem :))

Drukkolok :)

2011. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!