Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ehhez mit szóltok kismamák,...

Ehhez mit szóltok kismamák, nekünk nem jár semmi?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva rajta, hogy semmilyen kismama kedvezmény nincsen, és itt most tömegközlekedésre gondolok elsősorban. Van kedvezmény a diákoknak, nyugdíjasoknak, betegeknek, persze legyen is, de mi nem érdemlünk ennyit? Azért nem veszek több ezer Ft-ért bérletet, hogy elmenjek havi1*-2* vizsgálatra, ha meg jegyet veszek, akkor már a bérletet is megvehetném ennyi erővel... Miért nem "támogatnak" minket?! Szerintem nekünk is járna ennyi.
2010. dec. 15. 22:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó: persze, hogy az egészből csak ennyit értettél meg.


Másrészt pedig ennyi erővel minden egyes jegyemet/bérletemet visszatéríthetné a BKV, amit akkor használok fel, mikor orvoshoz megyek BÁRMILYEN okból. Hisz épp a terhesség az egyetlen olyan dolog, amit te választottál, és amikor választottad, tudtad, hogy dokihoz kell majd járni. Ezzel szemben a betegségeket senki nem választja, és senki nem tudhatja előre, mikor kell orvoshoz mennie.

2010. dec. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi erővel vegyük el a nyugdíjasok utazásikedvezményét, elvégre ott van a nyugdíjuk, gazdálkodják ki abból, vagy maradjanak otthon, a diákoknak sem kell kedvezményt adni, majd kifizetik a szüleik, az ő döntésük, hogy taníttatni akarják a gyereküket, ez lenne a megoldás? Miért zavarnak a terhes nők?
2010. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Engem nem a terhes nők zavarnak, hanem a követelőző emberek. Mert ezerszer több ember van, aki jobban rászorulna a támogatásra, és önhibáján kívűl rossz helyzetben van. Inkább nekik járna.

A diákok és a nyugdíjasok esete sem ugyanaz, mert iskolába kötelező járni, megöregedni meg mindenki megöregszik.

2010. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem itt senki nem követelőzött, csak te hallottad úgy. Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy megöregedjen, diák meg lehet valaki 30 évesen is, ami már persze nem kötelező, de a támogatott utazás ugyanúgy jár...
2010. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
49%

Az nem követelőzés, hogy "nekem járna", "fel vagyok háborodva", "nem érdemlünk meg ennyit?"

Szerintem ez bőven kimeriti a követelőzés fogalmát és a legtöbb válaszadóban ez ellenérzést vált ki és ők meg ezen vannak felháborodva... Hogy a kérdező bizony követelőzik...

2010. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!