Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, Ti mit szóltok...

Kismamák, Ti mit szóltok ahhoz, hogy a fizetésünk felét befizetjük az államnak, és amikor teherbe esünk magán orvost kell fizetnünk alkalmanként 6-10 ezer Ft-ot, hogy ember számba vegyenek?

Figyelt kérdés

Mert a kórházban talán még belénk is rúgnak, hogy Te marha, hagyjál már minket békén, Én nem vagyok senki, azért mert babát várok... Életem legnagyobb álmát.. Na mindegy...

Tegnap voltam utoljára a magán dokimnál (8ezer/alkalom) 34 hetesen és azt mondta, hogy az alkalmankéti összeg 10-szeresét kéri, ha azt szeretném, hogy ott legyen a szülésnél. A legfelháborítóbb ez volt: "Ha nem tudják kifizetni ezt az összeget akkor felejtsük el egymást!"

Úgyhogy mivel mi nem tudjuk kifizetni, már csak a kórházba fogok menni 36. héttől NST-re. Innentől kezdve a doki szerint fel is fordulhatok!!!

Mit szóltok Ti ehhez?


2009. máj. 27. 15:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ez van..

ilyen emberek vezetik az országot akik..sajna muszáj fizetni ha az ember nem akar senkinek tűnni az orvosnál..és nem akarja hogy trehány módon leszarják..bocs..

2009. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is gondolok bele, mert csak felidegesítem maga. Soha nem voltam beteg amíg dolgoztam. Fizettem rendesen a tb-t. Nem keveset, mert szerencsére jól kerestem, de felháborít az egészségügy kérdése.Én nem fogadtam orvost csak szülésznőt, mert nem voltam hajlandó majdnem 100ezret fizetni a szülésért. Ez a dolguk, ezért kapják a fizetésüket. Az a legszomorúbb, ha tényleg komoly beteg vagy, muszáj fizetned különben.... Jó lenne vki rendbe rakná már ezt.
2009. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem miért ért váratlanul a dolog,hogy fizetned kell a magándokinak,ha azt szeretnéd,hogy ott legyen amikor szülsz.Aki magándokihoz jár,egyfajta szolgáltatást vesz igénybe(pl. időpontra megy,hogy ne kelljen várni fél órát,külön vérvétel,nem kórházi laboros,4D-n is megmutatja a babát a kötelező uh-kon)Majdnem mindenhol a vizsgálati összeg 10-szerese a tarifa,utána kellet volna járni.Egyébként én SZTK-ba járok és emberszámba vesznek,időpontra megyek és nem fizettem senkinek.Nem kéne finnyásnak lenni az SZTK-kal szemben,ha meg mégse tetszik,menjen magánorvoshoz és vállalja az árát.
2009. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem gusztustalan... :-( Az ilyen orvossal inkább nem is mondom mit kellene csinálni... Én nem vagyok még kismama, de úgy tervezem, hogy nem lesz fogadott orvosom, csak szülésznőm. TB-s rendelésre járok már évek óta ugyan ahhoz a dokihoz, meg vagyok vele elégedve, lelkiismeretesen kezel. Terhesként is hozzá szeretnék majd járni. Szerintem nem vesztesz sokat, ha egy ilyen majom nem lesz ott a szülésnél! Az ügyeletes orvos is szülész, ő is tudja ugyan azt, mint a magándokid. Ha fogadsz szülésznőt, az végig melletted lesz és gondoskodik arról, hogy megkapj mindent, amire szükséged van.
2009. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Szia.Felháborító!!És teljesen igazad van,hogy azért fizetünk tb-t hogy ellátásba részesüljünk.Épp ezért nekem a most a 2. babámnál nem is volt fogadott dokim,mert az elsőnél igen,és nem éreztem semmi különöset csak a pénztárcám soványságát.Az ügyeletesnél szültem, és meg kell mondjam,hogy nagyon édes,rendes,emberséges doki volt.de az ilyen bunkó orvosok hála azért kis számba vannak,álltalánosítani nem szabad,mert vannak emberséges,tisztességes orvosok.De egy picit mi magunk rontottuk el az orvosokat amikor elkezdtük mindenért pénzt dugdosni a zsebükbe,aztán már elvárják,hogy hol az a pénz.és elfelejtik,hogy ök ezért fizetést kapnak,és ráadásul felesküdtek arra,hogy meggyógyítanak.hát ilyen ez a világ.Sajna.Ne akadj ki nagyon,rendes,sima, és gyors szülést kívánok neked,akár ügyeletesnél,akár fogadottnál szülsz.
2009. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem vagy könnyű helyzetben.Ilyeknor nem szívesen vállal el másik orvos,ha egyáltalán elvállal valaki.Ha nekem a doki ilyet mondana,hogy "felejtsük el egymást" lehet a képébe másznék.Bunkó dolog,hogy a tarifát csak most közli veled.Általában varratszedéskor vagy 6 hetes vizsgálaton szokták a pénzt odaadni.Lehet nála szülnék,az alkalmankénti összeg 10-szeresét meg a babámra költeném.Akkor már hiába lenne velem bunkó.Bár lehet nem örülnék egy ilyen ember közelségének a szüléskor.
2009. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Így vagyok én is. Nem vagyok hajlandó majdnem 100ezer Ft-ot kifizetni azért, ami eleve a munkája. A másik meg hogy eddig is már otthagytam nála ennyit, mert havonta visszahívott, meg már előtte 2 éve is oda jártam a szokásos vizsgálatokra, azok is alkalmanként voltak 10ezrek...

Szóval ott hagytam már Én nála 100ezret! És még egyszer fizessem ki, mert betolja a beképzelt képét?!

2009. máj. 27. 15:35
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... sok igazság van abban is, amiket előttem írtak. Tényleg 10x szokott lenni a szülés tarifája, a vizitnek. A probléma talán inkább a stílussal van a dokinál. :-(
2009. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

15:32-esnek:

Nem ért váratlanul a dolog, de tudni kell hogy az Ő magánrendelése annyi volt, hogy megkérdezte hogy vagyok és bepecsételt a kiskönyvembe + 2 alkalommal megvizsgált, mert erős folyásom volt. Se 4D UH, sem vérvétel, sem genetika, sem semmi! Mindezekért én külön mentem az SZTK-ba meg máshova 4D-re. Tulajdonképpen csak a papírokat adta a 9 hónap alatt, mert mást nem csinált. Egyébként adtam volna neki valamennyi összeget a szülésért, de ezzel a hozzáállásával látni sem akarom többé!

2009. máj. 27. 15:40
 10/34 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy dolog. Ráadásul hiába voltam előjegyezve, minden alkalommal 1-1,5 órát kellett várnom. Lehet az SZTK-ba hamarabb bejutottam volna! A következő terhességemnél biztos, hogy oda fogok menni!
2009. máj. 27. 15:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!