Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, Ti mit szóltok...

Kismamák, Ti mit szóltok ahhoz, hogy a fizetésünk felét befizetjük az államnak, és amikor teherbe esünk magán orvost kell fizetnünk alkalmanként 6-10 ezer Ft-ot, hogy ember számba vegyenek?

Figyelt kérdés

Mert a kórházban talán még belénk is rúgnak, hogy Te marha, hagyjál már minket békén, Én nem vagyok senki, azért mert babát várok... Életem legnagyobb álmát.. Na mindegy...

Tegnap voltam utoljára a magán dokimnál (8ezer/alkalom) 34 hetesen és azt mondta, hogy az alkalmankéti összeg 10-szeresét kéri, ha azt szeretném, hogy ott legyen a szülésnél. A legfelháborítóbb ez volt: "Ha nem tudják kifizetni ezt az összeget akkor felejtsük el egymást!"

Úgyhogy mivel mi nem tudjuk kifizetni, már csak a kórházba fogok menni 36. héttől NST-re. Innentől kezdve a doki szerint fel is fordulhatok!!!

Mit szóltok Ti ehhez?


2009. máj. 27. 15:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%
15:32-esnek: Még nem hallottam,hogy mert magánrendelésre járt valaki,kapott 4D Uh vizsgálatot.Én is magánorvoshoz jártam,de vérvételre,minden más kütyüre a kórházba küldött.Tőle amit kaptam: szintén csak a pecsét és a széles mosoly mikor megkapta minden alkalommal a kis 10e forintocskáját!
2009. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is magánhoz járok, a terghesgondokzás 8 ezer alkalmanként. Nincs 4D, vérvétel meg ilyesmi. A kötelező vizsgálatok miatt, mint a tarkóredő mérés, afp, 19 heti ultrahang mind a Jánosba mentem.

Épp elég összeget fizettem már ki eddig és én nem fogadom fel a dokit. Itt is olvastam többektől, hogy a dokira igazából semmi szükség nem volt, a szülésznő végezte a munkát, legutóbb szült barátnőmet megkérdeztem erről és ő is ezt mondta. Ezek után én minek fizessek ki 80 ezret a dokimnak, ha még csak nem is ő vezeti le a szülést???

Nem vagyok smucig, nem sajnálom a dokitól azt a havi 8 ezret, de a 80 ezerrel úgy vagyok, hogy a manóra költöm.

2009. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy az orvosokat valahol a betegek rontották el, tették kapzsivá.Mert ugye sokat pénzért akartak egészséget maguknak, és hatalmas összegeket adtak egy egy műtét, vagy szülés után.És hát a dokik szépen rá is szoktak, és pofátlanok lettek.

Én nem adnám a 10*sét, nem is tudom milyen "elmélet" alapján jött ki ez a "10*res" akármi.Ritka nagy hülyeség.Max. 30000at, bár így is havonta otthagyok nála 9000 forintot, azért a röpke 15-20 percért.

De miután volt már két vetélésem, és tudom milyen az amikor rád sem néznek az orvosok mondjuk egy hétig a kórházban, szóval inkább fizetek.Bár ne kéne.Az a gyerek megszületik akkor is, csak nem mindegy hogy hogy bánnak az emberrel, fel tehetsz e kérdést neki, vagy elzavar, mert a futószalag megy tovább, és ideges, ingerült a doki.Na magánrendelésen legalább nincs futószalag.

2009. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Én is max 30ezret tartok reálisnak, azt oda is adtam volna neki, ha rendesen oda figyelt volna rám a szülésnél, ugyanis olyat is hallottam, hogy kifizették a tarifát, a doki kb. 10 percet volt a szülőszobában, utána nem is látták.
2009. máj. 27. 16:07
 15/34 anonim ***** válasza:
Szia! Pesti a dokid? Hogy hívják?
2009. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem fizettem egy forintot se, már azóta 1 éves a fiam és makk egészséges. Mindig mentem a körzetihez, és hiába volt időpontom bizony vátam félórát órát. Orvosm nem volt mégis kifogtam egy normális embert. Lenéztek nem érdekelt nem fizetek azért ami alap.
2009. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Nem pesti doki. Nyíregyházi.
2009. máj. 27. 16:33
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Helló mindenki!

Nekem is van fogadott orvosom,nemtudom hogy azt szokták e magánnak hivni?!Ő is megmondta a tarifát ami 105e forint,de nekem már az égatta világon semmiért nem kell fizetnem.Se vizsgálatokért se vérvételért semmiért.3*3500,és a harmadikat majd csak a szülés után kéri el.Szerintem ez korrekt.4D meg ilyenek nekem sem csinált,de sima UHja van és mindig is csinál akárhányszor megyek.Én azt gondolom hogy kifogtam ezt az orvost.Ja és a vérvételeket meg a kötelező uh.-kat nekem is kórházban kell csináltatnom ő általa.

Szörnyű hogy egyes orvosok milyenek.Amúgy az előző dokim nekem is ilyen volt,azért mentem a mostanihoz.

16 hetes km.

2009. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
ki ez az orvos?
2009. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Az egész terhesség idejére és a szülésre összesen 105ezer az korrekt. Szerencséd van!

További szép babavárást!

2009. máj. 27. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!