Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ehhez mit szóltok kismamák,...

Ehhez mit szóltok kismamák, nekünk nem jár semmi?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva rajta, hogy semmilyen kismama kedvezmény nincsen, és itt most tömegközlekedésre gondolok elsősorban. Van kedvezmény a diákoknak, nyugdíjasoknak, betegeknek, persze legyen is, de mi nem érdemlünk ennyit? Azért nem veszek több ezer Ft-ért bérletet, hogy elmenjek havi1*-2* vizsgálatra, ha meg jegyet veszek, akkor már a bérletet is megvehetném ennyi erővel... Miért nem "támogatnak" minket?! Szerintem nekünk is járna ennyi.
2010. dec. 15. 22:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%

Miért támogatnának? Nem vagy több egy nem terhes asszonynál,ennyi erővel mindenki kitalálhatna valami ürügyet! Azt a heti 1-2 alkalmat meg csak kibírod, nem?

Miért vagytok így elszállva magatoktól, hogy különlegesek vagytok, meg hasonlók? Én is terhes vagyok, de eszem ágában sem lenne megkülönböztetni magam egy mondjuk munkába járó nőtől, aki nem várandós.

2010. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

A gyerekek után járó adókedvezményről:

Valóban, így nevén nevezve csak a 3 v. több gyerek után jár, de anno az 1-2 gyerekeseknek a családi pótlékba be lett építve (az már más kérdés, hogy minimálisan, de benne van).

A "miért jársz akkor Pestre orvoshoz" témakörhöz: én Pest megyében egy kis településen lakom, az orvosi ellátás kimerül az egy fő háziorvos foglalkoztatásával. Mivel olyan fantasztikus a helyközi közlekedés, szinte egyszerűbb bemennem Pestre (42 km) orvoshoz, mint a 15 km-re arrébb lévő városba.


Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy ne államnak szüljünk, hanem magunknak, ha adnak, köszönjük, ha nem, így jártunk.

Csak tudod az ember zsebében kinyílik a bicska, hogy így Budapest, úgy Budapest, most nyomjunk egy kis pénzt a BKV-ba, mert tönkremegy, most adjunk egy kis pénzt a fővárosnak erre-arra, de arra már nem jut, hogy egy olyan "kismama" bérletet adjanak, ami nem bosszantó. Mert engem rohadtul bosszant, hogy csak a gyeseseknek (akik ezidáig 8 órát dolgozhattak a gyes mellett!) és a gyeteseknek (akik szintén X órát dolgozhatnak!) jár, akik pedig rendesen adóztak korábban (tgyás, gyed) annak maximalizálva van az ellátásuk, nem dolgozhatnak mellette és még ez sem jár nekik.

2010. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
43%

Azért, mert valaki kismama még nem jár alanyi jogon az utazási kedvezmény, se vonaljegyre, se bérletre.

Ha járna, mindenki verhetné az asztalt, hogy akkor kapjon az is, aki vonatozik, távolsági buszon utazik, sőt, az is, aki autóba ül és vezet és baromi magas jövedéki adóval terhelt benzint vesz. Egyéni döntés a gyerekvállalás és a közlekedésed is. Az államot nem érdekli, hogy te repülővel, vonattal, hajóval teszed meg az utadat, oldd meg és kész.

Egyébként Komárom az a város, ahol a kismamák ingyen utazhatnak. De, ezt a gesztust azért tette a város, hogy még inkább kedvet csináljon a gyermekvállaláshoz. Ezért ad szülés után plusz "kelengyepénzt" is. Ott ezt meg tudják tenni, a városnak van bevétele, van erre kerete. De sajnos, ez nincs mindenhol így.

Mindenki találhatna magának ilyen-olyan indokot, amire hivatkozhat, hogy NEKI miért járna több. A gyerekünket ne tekintsük kedvezményforrásnak.

2010. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
39%

Ti komolyan írjátok, hogy a mai állapotok között magyarországon nem érték az államnak a terhes nő?????


Komolyan, legalább híradót néznétek, ha már politikai lapokat nem olvastok!


szerintetek miről szól az, hogy fogy a lakosság és nem mernek szülni az emberek, vagy milyen okai vannak a nyugdíjrendszer romba dőlésének?!

miért egyre kevesebb a fiatal munkavállaló???


persze, ezek nem csak egy okra vezethetőek vissza, de mindenhol ott van az első, fontos tény, hogy fogyunk...


szóval ne csak az egyénben gondolkozzatok és igenis, támogatni kéne a családokat és kismamákat, nem csak azzal, hogy " a te döntésed, szülj ha akarsz".


a kocsi nagyon rossz példa, hiszen pont a környezetvédelmi szerződések ellen van!!! környezetszennyezés, szmog stb...

2010. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
57%
13.45-ösnek maximálisan igaza van. Az államnak nagyon is érdeke, hogy minél több gyermek szülessen, mert csak így tudja fenntartani önmagát. Ezért igenis támogatni kellene a kismamákat, családokat.
2010. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
10%

26 hetes pesti kismama vagyok. Napi szinten utazok bkv-val, és megveszem a jegyet, vagy a bérletet teljes áron. Nagyon vártam már, hogy végre kisbabám legyen, és igen is, hogy én magamnak és a páromnak szülöm a kislányunkat, és nem érdekel, hogy mit ad az állam. Mivel veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen vagyok, ami nem igazán sok, minden fillért meg kell fognom nekem is, de nem panaszkodom. Nem hiszem azt, hogy a bérlet alanyi jogon járna. Mint ahogy azt sem várom el, hogy átadják a helyet a buszon, de ha megteszik, igen csak jól esik. A terhesség egy állapot, nem pedig kiváltságra okod adó helyzet. Valóban fogyó nemzet vagyunk, és nincs ösztönzés, hogy minél több gyermek szülessen, de ha jobban utána nézünk, vannak kedvezmények, segélyek, segítségek, amit a baba megszületésekor folyósít az állam.

Ha mindenki kapna valamiért bérlettámogatást, nem tudnának milliárdos végkielégítéseket fizetni maguknak a bkv vezetők.

Terhesség alatt aki dolgozik, ugyan úgy meg tudja venni a bérletét, ahogy tette eddig nem terhesen, hogy munkába járhasson, aki meg terhes, nem kell mindennap utazgatnia, bóklásznia, hiszen senki nem kényszeríti rá. Ha kimozdulsz otthonról, az is a te döntésed.

2010. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Én nem azt várom el, hogy ingyen utazhassak, hanem azt, hogy ne 10 000Ft-ért kelljen megvennem a bérletet, + a volán bérletem is 12 000Ft. Veszélyeztetett terhes vagyok, de ugyanúgy dolgozok még mint más, amíg tudok. Muszáj vagyok, mert annyira megterhelnek ezek a kiadások, és gondolom, hogy nem egyedül vagyok ezzel így. Egyébként meg több tíz milliós kielégítéseket ne rajtam akarja a BKV behajtani, azok az emberek miért érdemelnek többet, mint más rendesen dolgozó ember? Fele annyit nem dolgoznak, mint más, mégis 100 MFT-ot kapnak.. Persze, ez igazságos.
2010. dec. 16. 18:18
 28/35 A kérdező kommentje:

"Terhesség alatt aki dolgozik, ugyan úgy meg tudja venni a bérletét, ahogy tette eddig nem terhesen, hogy munkába járhasson, aki meg terhes, nem kell mindennap utazgatnia, bóklásznia, hiszen senki nem kényszeríti rá. Ha kimozdulsz otthonról, az is a te döntésed."

Azért dolgozok, hogy a bérletet meg tudjam venni, holott itthon kéne lennem a babám egészsége érdekében. Nem jókedvemből bóklászok a városban, hanem mert vizsgálatokra kell mennem.

2010. dec. 16. 18:22
 29/35 anonim ***** válasza:
Csak a lényeget nem értitek, és megpróbálták egyesek forintosítani a gondolataimat.Én nem pénzről beszéltem, hanem a gesztusról, amit tehetne az állam a kismamák felé. Igenis kijár a tisztelet, ami régen magától értődő volt, most magyarázni kell. Ennyi erővel ne nyissa ki a pasi a nő előtt az ajtót, hiszen fizikailag az is képes rá, akkor meg minek. Ez ugyanaz. Nem pénzről beszéltem, hanem hogy átadhatják a helyet, kinyithatják az ajtót. A melóhelyről kinézik a terheseket, már kifelé áll a "rúdja" nem is úgy foglalkoznak vele. Nézz csak körül a buszokon, pasik, idősebbek-fiatalabbak ülnek, a nők meg állnak...ez régen nem így volt. És most sem kéne, hogy így legyen. Nem vagyok mindenttudó, mint azt meg is kaptam. És persze, hogy mindenki magának vállal gyereket, de nem kéne ilye rútul az arcába vágni senkinek, hogy te akartad...Nekem is 3 gyerekem van, soha semmilyen elvárásom nem volt, mindennek örültem,ami mégis jutott.
2010. dec. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Egy terhes nőt tengerimalaccal párhuzamba vonni, na ez a fatal error...
2010. dec. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!