Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mit szóltok a...

Kismamák! Mit szóltok a tervezett táppénz változásokhoz?

Figyelt kérdés
ttp://index.hu/gazdasag/magyar/2011/03/16/megfelezne_a_tappenzmaximumot_a_fidesz/
2011. márc. 17. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

engem nem érint, de ettől függetlenül nem tartom jónak ezt a változtatást.

mert: elvileg azt szajkózzák, hogy fehérítsük ki a gazdaságot. ehhez képest: maximálják a táppénzt, a munkanélküli segélyt, a nyugdíjak sorsa teljesen bizonytalan. ezek után se a munkáltatónak, se a munka vállalónak nem érdeke, illetve egyre kevésbé érdeke, hogy be legyen jelentve a tényleges fizetésével. az ellenkezőjét fogják elérni, több lesz a feketemunkás

2011. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Így van, kedves előző hozzászóló.

Ha egy pici pozitívumot keresek a törvényben, akkor az az, hogy a veszélyeztetett terhesek az első naptól táppénzt kapnak, így a munkaadó nem "fosik" azon a nők alkalmazásától, akik még szülés előtt állnak, mert így a TB fizet utánuk már az első 15 napban is.

Viszont ez a gyereket váró nőknek sajnos kevesebb jövedelmet jelent már, ami nem serkenti a gyerekvállalási kedvet.

2011. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ja, most napi 10 ezer forint, ez havi 310ezer forint, ez a kereset 60%-a, tehát annak járt, akinek a bruttója havi 600 ezer forint. Nem tudom, szerintem nagy tömegeket nem érint ez. Mert most nem havi 310 ezer lesz, hanem 155 ezer, ebből azért minimális igényeket ki lehet elégíteni, éhen biztos nem fog halni az illető, amíg táppénzen van. Ez amúgy is max egy év lehet és havi 620 ezerből már talán félre rakni is tudott.

És nem hiszem, hogy annyian lennének táppénzen,ez inkább az alacsonyabb képzettségű rétegre jellemző, akik biztos nem bruttó 620 ezres fizetésből élnek.

2011. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Ez nem csak a kismamákat érinti!

A kismama csak akkor menjen táppénzre, ha veszélyes a munkája, vagy tényleg veszélyeztetett terhes. Mostanság úgy viselik sokan a terhességet, mintha betegek lennének, a nőgyógyász és a háziorvos karonfogva írja ki táppénzre őket, igazi indok nélkül, mert nincs kedvük dolgozni! (Persze akiknek valós oka van az otthonlétre, azokra nem vonatkozik!).

Ez az egyszerű dolgozóknak is érvágás, akik egy kicsit jobban keresnek az átlagnál. Februárban a párom 7 napot volt táppénzen, pont akkor, mikor ügyeletes lett volna. 40 ezerrel kapott kevesebb fizetést!

2011. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

kedves utolsó

nekem a táppénzem napi 1225 ft, és én is szívesebben dolgoztam volna, de sajnos több okból nem lehetett.

1: folyamatosan véreztem kiderült méhszájpolipom van. 4* voltam ügyeleten.

2: gyárban dolgoztam 4 műszakban és ha akartam volna sem engedték volna, mert a törvény nem engedi hogy kismama éjszaka dolgozzon.


Abban a gyárban rengeteg nő dolgozik, és ők mind táppénzre kényszerülnek ha terhesek lesznek, mert a törvény nem engedi őket dolgozni

2011. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd már el, hogy mit írtam! Akinek olyan a munkája, vagy tényleg veszélyeztetett terhes, az menjen táppénzre! Te pont ebbe a csoportba tartozol.

Azt nem helyeslem, akinek semmi baja, csak passzióból megy táppénzre.

2011. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az anyák nem passzióból mennek táppénzre, hanem mert féltik a saját és babájuk egészségét.

A legtöbb munkahely ma olyan stresszes, hogy még az erős idegzetűekre is káros hosszú távon, nemhogy egy kismamára, főleg, ha több évi próbálkozás után sikerült végre teherbe esnie.

2011. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na de most komolyan, hány terhes nőt érint a maximális táppénz felezése? Egyébként meg, így a táppénz a minimumbér kétszerese. Kezdhet hozzászokni a kevesebb pénzhez, 9 hónappal korábban. Azért én fenntartom havi 155ezer nem egy rossz pénz. Ami miatt most ennyire sírni kellene. Jó a 310ezer ennél is jobb, de ez nem annyira döbbenetes intézkedés.
2011. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, mindenki rosszúl jár, aki bruttó 260 ezer ft-nál többet keres. Nem a végleteket nézem,sajnos közel sincs a bruttóm az 520 ezerhez, de egy picivel jobban keresek mint az új maximum....
2011. márc. 17. 12:57
 10/20 anonim ***** válasza:

Engem speciel brutálisan érint. az idegtől nem látok. Nekem 80.000 Ft al lesz kevesebb a tgyásom emiatt. Tehát én azért mertem bevállalni a második gyereket, mert most végre jól keresek, és majdnem annyi lenne a táppénzem mint a fizum. Fél évig nem lenne anyagi gondom isten igazából. így meg lesz 140.000 Ft. Ez tudom, hogy nem ad okot mások szerint sírásra. De a férjem még ennél is kevesebbet keres. Én vagyok a jól kereső, és így igazán nagy szarba kerültünk. Még meg is érteném ezt az intézkedést, ha felkészülhettem volna rá. vagy előre jobban gyűjtögettem volna. De most csesztek ki velem szülés előtt pár hónappal, amikor már nem tudok mit előre szervezni, gyűjteni. Így is vissza kell mennem dolgozni kb. a baba 1 éves korában. De így az az egy év az kínszenvedés lesz, mert 220.000 Ft ból hitellel, rezsivel nem jövünk ki. Hát bravó!!! Ez aztán a családbarát politika!

Ha előre tudtam volna, akkor nem szólók semmit, mert tudom mit vállalok, de így??? Igazi arculcsapás ez. Kb. fél millával rövidítenek meg röpke fél év alatt.

2011. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!