Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mit szóltok a...

Kismamák! Mit szóltok a tervezett táppénz változásokhoz?

Figyelt kérdés
ttp://index.hu/gazdasag/magyar/2011/03/16/megfelezne_a_tappenzmaximumot_a_fidesz/
2011. márc. 17. 08:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én meg csak azért kértem magam táppénzre, mert nem akartam az influenzás időszakban a betegekkel együtt buszozni... naés, én dolgom, nem?...
2011. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves 14:00!


Fejtsd ki légy szíves, hogy a tgyásodat hogyan befolyásolja a táppénz. A táppénzből NEM számolnak tgyást, mert mindkettő ellátás és egyik ellátás alapja nem lehet egy másik ellátás.


A táppénz összegével nagyjából egyet értek, bár nagyon nem szeretem a max. dolgokat, hiszen a fizetésünkből sem úgy vonják le a járulékokat, hogy x%, de max. Y forint.


A veszélyeztetett terhesek egyből táppénzre menjenek: Egyrészt rossz, mert a 15 napos betegszabi alatt több pénzt kaptunk, másrészt viszont jó, mert így nem kell majd azon kalkulálni, hogy ha most elmegyek táppénzre, akkor majd a tgyásnál, gyednél beleszámolják-e majd a 15 napos betegszabis (csökkentett) bért vagy sem.

2011. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Még valami a 14:00-nek:

A törvénymódosítás a 2011. április 30. után vált keresőképtelenekre fog vonatkozni, vagyis akik e dátum előtt már táppénzen vannak, azokat nem érinti.

2011. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
csak egy kis hozzáfűzés: a betegszabi alatt kapsz kevesebb pénzt, mert mindent vonnak belőle, a táppénzből igaz, hogy kevesebb %, de csak szja-t vonnak. tehát ez a része a dolognak tulajdonképpen jó, a maximalizálás nem jó, hiszen gondoljunk bele annak a helyzetébe, aki élt egy bizonyos életszinvonalon, azért mert beteg (és valóban tb-t többet fizet mint a kevesebbet keresők) most sokat romlik a helyzete. pedig senki sem iyg akarja, senki sem akar beteg lenni.
2011. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

9.32-es jól mondod!


Kismamákat minden ok nélkül kiírják Tp-re akinek meg igazi baja van!


Kezdettől magas volt a vérnyomásom és a munkahelyi stressz miatt, és nem voltak képesek felvenni tp-re! Most hogy 2 napja erős hasi görccsel vitt be a mentő most már azt mondták elég a melóból, el vagyok tiltva! Majdnem ráment a 17 hetes babám arra hogy csak azok kerülnek tp-re akiknek nincs okuk rá!


Ezt kéne inkább reformálni, nem az összegét, és nem mindenkit TP-re engedni, akinek semmi baja nincs! Ebből lehetne pénzt spórolni!

2011. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

válasz 15.36-ra


A tgyás és a táppénz ugyanazon törvény. Tehát aki mondjuk most terhes és 2 hónap múlva szül az 168 napig kaphat tgyást. ami egyenlő a táppénzzel

2011. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti!

Ez nem úgy működik, hogy van egy keret, hogy hány ember lehet táppénzen és te kilógtál belőle, mert sok az ál-táppénzes.

Ez a te nődokid, háziorvosod és bocs, a te töketlenséged. Mert a háziorvosodnak kutya kötelessége lett volna kiírnia a magas vérnyomással (ha valóban magas és nem csak a terhesség miatti megemelkedett vérnyomás), de ha mégsem teszi meg, akkor át kell menni egy másik háziorvoshoz. Ennyi és nem több.


Utolsónak!

A táppénz a béred 60%-a, a tgyás a 70%-a. A táppénz nem egyenlő a tgyással, a napi díj megállapításánál vannak azonos szabályok.

2011. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

14:48-as: és ki a jó francot érdekel, hogy mi a sz*rért mentél tp-re?! Erről ennyit és nem többet.


Azért azt tegyük tisztába, hogy a tp nem egyenlő a tgyással, és az egyik juttatás (tp) nem lehet a másik alapja (tgyás).

2011. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon nagy kitolás a kismamákkal.Én kb 8 éve nem voltam táppénzen még lázasan is be mentem dolgozni, hogy tudjuk fizetni a hitelünket.Tavaly augusztusban lejárt a hitelünk elkezdtünk gyereket tervezni.Sikerült a dolog:-),most viszont tegnapelött bevéreztem, a mentő vitt kórházba, mert eléggé beijedtem, hogy elvesztem a babámat.A kórházban minden rendben volt viszont feküdnöm kell a héten biztosan.Most erre a pár napra szabit kértem, mert ha jövő héten sem leszek jól akkor még egy hétre kiíratom magam.Ezzel azt akarom mondani, hogy idáig nem volt táppénzre szükségem, most sajnos van és mindig az szívja meg akinek nem kéne.Bele sem merek gondolni, hogy mennyit fogok kapni.Ja és a légyeg!Az orvosom azt ajánlotta, hogy csak 6.hónapig dolgozzam.Utána hogy mi lesz nem tudom...
2011. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A TGYÁS és a táppénz két külön törvény, soha nem volt egy. Nekem nem volt bérezett napom, táppénzt 30 ezer körül kaptam, mert annak alapja a januári minimálbér volt és annak 60%-át kaptam. TGYÁS-t viszont több, mint százezret kaptam, a szerződés szerinti bruttó bérem alapján.

Nincs maximalzálva a TGYÁS, illetve van, ha nincs bérezett napod, mert korábban GYED-en voltál. Akkor egyenlő az összege a max GYED-del. De ez eddig is így volt.


A betegszabadság, nem tudom mennyivel lehet több, de mivel abból vonnak járulékot és tulajdonképpen 15 napi bér, szemben a 21 nappal, amiből nincs járulék, nem vagyok biztos benne, hogy nem e a betegszabi a kevesebb.

2011. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!