Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ehhez mit szóltok kismamák,...

Ehhez mit szóltok kismamák, nekünk nem jár semmi?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva rajta, hogy semmilyen kismama kedvezmény nincsen, és itt most tömegközlekedésre gondolok elsősorban. Van kedvezmény a diákoknak, nyugdíjasoknak, betegeknek, persze legyen is, de mi nem érdemlünk ennyit? Azért nem veszek több ezer Ft-ért bérletet, hogy elmenjek havi1*-2* vizsgálatra, ha meg jegyet veszek, akkor már a bérletet is megvehetném ennyi erővel... Miért nem "támogatnak" minket?! Szerintem nekünk is járna ennyi.
2010. dec. 15. 22:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
56%
Kedves utolsó! Gyermek után csak akkor jár adókedvezmény, ha min. 3 van a háztartásodban, 1-2 esetén nincs. Szerencsére ez jövőre megváltozik. És igen, a kismamákat támogatni kell minden módon. És tévedsz,a babát váró nő különleges és értékes, nem is kéne hajtani őket, mint amikor éppen nem terhesek. Nem kell bizonyítaniuk, hogy terhesen is mennyit bírnak, ez most nem olyan élethelyzet. Ja és ne légy irigy, aki gyereket vállal nagyon sok áldozatot hoz, fizikailag, anyagilag, jár a támogatás.
2010. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
39%
igen, van rendes fizetésünk, de az el is megy a baba cuccokra... Ha meg megvárná mindenki h egy halom pénze legyen gyerekre akkor kihalna az ország, vagy 50 év feletti kismamák rohangálnának az utcákon. Ilyet csak olyan ír aki vagy férfi vagy nem volt még kismama.
2010. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
41%

"aki gyereket vállal nagyon sok áldozatot hoz, fizikailag, anyagilag, jár a támogatás."


Miért? Miért jár? Itt a kulcsszó az ÖNKÉNT. Te szereted a babádat, nem teher. Vagy ha az is, akkor a legédesebb teher. De a gyerekvállalás egy döntés. Én pl. dönthetnék úgy, hogy veszek egy autót. A benzin drága, a fenntartás is, veszélyes az őrültek közt - ennyi erővel egy autósnak is járhatna a támogatás, hisz ő úgy döntött, hogy autója lesz, és az nem olcsó.

Nem, nem mondom, hogy a gyerek egyenlő a kocsival. Azt mondom, hogy a gyerek is egy döntés. A te döntésed, a te felelősséged.


Nem akkor kincs egy nő, ha terhes meg ha szül. Mikor kicsi voltam, a tengerimalacom is szült, mégse tiszteltem érte. Felnevelni a gyereket, hogy tisztességes, becsületes és felelősségteljes felnőtt legyen belőle - na, ez a világ legnehezebb munkája.

2010. dec. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
62%

Miért "járna" bármi is? És szerinted a gyermektelenségi adó arra fog bárkit is ösztönözni, hogy szüljön?

Elég furcsa meglátásaid vannak.

Magadnak szülöd, nem az államnak.

2010. dec. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
40%

Hát igen, sajnos sokan az államnak szülnek, nem maguknak... És ELVÁRNAK cserébe ezer dolgot, sőt!


No, lássuk sorba a hozzámszólásokat:

"Gyermek után csak akkor jár adókedvezmény, ha min. 3 van a háztartásodban, 1-2 esetén nincs"

Nem is állitottam SOHA ennek ellenkezőjét, de megköszönöm, ha idézed, ha már megszólitottál...


"És igen, a kismamákat támogatni kell minden módon"

Ez a TE véleményed, ne kezeld kész tényként. Többen meg nem igy gondolják, ezt meg te fogadd el.


"És tévedsz,a babát váró nő különleges és értékes"

A magad és a családod számára tán igen, de nem nekem és nem az államnak. És ismét ne kezeld TÉNYKÉNT a saját véleményedet. Tehát én nem tévedek, nincs a kezedben a mindent-biztosan-tudás köve! Maximum te nem értesz egyet velem, ez közel sem jelenti azt, hogy én tévedek...


"és ne légy irigy, aki gyereket vállal nagyon sok áldozatot hoz, fizikailag, anyagilag, jár a támogatás"

Én irigy vagyok??? Tényleg mindent tudónak képzeled magad, ami nagyon szomorú... 3 kicsi gyereket nevelek, nem tudom, mire kéne irigynek lennem a kérdezőre, vagy bármelyik válaszadóra. Ja, és soha nem gondoltam egy percig se, hogy csak mert gyerekeket vállaltam, nekem JÁRNA bármi is. Ha kapok, örülök neki és megköszönöm. A gyerekeket magam is fel tudom nevelni, nem az államtól várok el semmit.

Másik válaszadó:

"igen, van rendes fizetésünk, de az el is megy a baba cuccokra"

Akkor gondolom, hogy járna az ingyen utazás a férjednek is, hisz az ő fizetése is elmegy a babacuccokra. az állam pont ezért ad a szülés után rögtön 65.000 Ft körüli összeget, hogy támogassa a családokat a babacuccok megvételében. Remélem, a nagyi ha besegit a babacucc vásárlásban, nem jár neki ingyen bérlet cserébe...

"Ilyet csak olyan ír aki vagy férfi vagy nem volt még kismama"

Szerinted, ezt tedd hozzá.

Nő vagyok, 37 éves, 3 gyerek nayja, a legnagyobb 5 éves.

És nem voltam szent tehén, mikor terhes voltam. Csak egy nő a sok közül.

2010. dec. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Elősször is nem az államnak szülöm a gyereket, hanem magamnak. Elmondanád, kedves okoskodó, hogy aki veszélyeztetett terhes az hogy járjon dolgozni..?! Látom te egy nagyon megkeseredett ember vagy..
2010. dec. 16. 08:18
 17/35 anonim ***** válasza:
Miért kellene veszélyztetett terhesen gondozni járni?
2010. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
53%

Én se értem, ki mondta, hogy járj dolgozni.

Kapod a táppénzt és dolgoznod se kell. Pláne nem kell neked bérlet meg támogatás a tömegközlekedésre, hisz otthon ülsz ezek szerint.


Én veszélyeztetett terhesként dolgoztam, szóval azt úgy kell csinálni, hogy felkelsz, bemész és dolgozol. Én legalábbis igy csináltam.


Nem tudom, miért kéne azért megkeseredett embernek lennem, mert nem értek egyet veled...


Abban kételkedem, hgy nem az államnak szülsz, hiszen még nem is szültél, de már nyilvánvalóan ELVÁROD, hogy téged mindenki mindenben támogasson. Ezt hivják úgy, hogy "az államnak szül". Aki nem megköszöni, hanem elvárja a támogatást, csak mert szül egy gyereket.

2010. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Pár hete volt a TV-ben, hogy valamelyik nagyvárosban (talán Kaposváron) a kismamák ingyen utazhatnak a környékbeli buszokon. Csak fel kell mutatniuk a kiskönyvet, és már ingyen is van az út :). Erről a helyi önkormányzat döntött így. Tehát: bárhol lehetne, ha jó fej lenne a városi vezetés...
2010. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert valaki kismama miért járna utazási kedvezmény?

Semmi össze függést nem látok a kettő között!

2010. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!