Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ehhez mit szóltok kismamák,...

Ehhez mit szóltok kismamák, nekünk nem jár semmi?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva rajta, hogy semmilyen kismama kedvezmény nincsen, és itt most tömegközlekedésre gondolok elsősorban. Van kedvezmény a diákoknak, nyugdíjasoknak, betegeknek, persze legyen is, de mi nem érdemlünk ennyit? Azért nem veszek több ezer Ft-ért bérletet, hogy elmenjek havi1*-2* vizsgálatra, ha meg jegyet veszek, akkor már a bérletet is megvehetném ennyi erővel... Miért nem "támogatnak" minket?! Szerintem nekünk is járna ennyi.
2010. dec. 15. 22:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát eddig én sem jártam el BKV-val a gyerekkel sehova. 300 Ft-ért (ha nem több) nem veszek jegyet egy útra, bérletet 10 ezerért meg főleg nem. De úgy tudom, hogy GYES-eseknek jár kismamabérlet. Vagy nem? Én januártól már GYES-en leszek (GYED helyett) és terveztem, hogy kismamabérletet veszek, és majd flangálunk néha a gyerekkel, imádja (imádná) a BKV-zást, mert autóhoz van szokva. Már kétszer ült buszon és kétszer villamoson, nagy élmény volt neki. :) (nekem nem annyira).
2010. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
29%

A diáknak az iskola kötelező, a nyugdíjas meg végigdolgozta az életét, a nyugdíj meg fogalmam sincs mennyi.

Te önszántadból vállaltál gyereket. Szerintem semmilyen jogon nem járna azért kedvezmény, mert te kisbabát vársz.

2010. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen ez az ország, már kezdek beletörődni. Ez csak egy apró bosszúság, de azért szüljünk újabb adófizető állampolgárokat. Már olcsóbb autóval járni lassan, mint bkv-zni.
2010. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy még nem született meg, ez kimaradt, nem olvastam (első válaszoló vagyok). Hát terhesség alatti kismamáknak nem jár semmi, hisz még dolgozó emberek vagyunk olyankor, fizetéssel. (már aki). Én pld. 8 hónapig dolgoztam, majdhogynem az irodából mentem szülni kis túlzással.


Nemhogy kedvezmény nem jár ilyenkor, de még ülőhely sem, a BKV-kon. (8 hónap alatt 2 nyugdíjas adta át a helyét).

2010. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
2010. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Köszi a linket! Akkor jó, GYES-es kismamáknak létezik még a kismamabérlet. Köszike!
2010. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
58%

Azért ez nagyon vaskalapos hozzáállás szerintem (2. válasz).

A BKV-ról mindenkinek megvan szerintem a véleménye. én emiatt inkább autóval járok, mert nem fizetek 1 Ft-ot sem azért, hogy a koszban, mocsokban utazhassak. (külső kerületekben tragédia, ahogy a buszok kinéznek, az ablakon ki sem lehet látni, (sem be, az igaz :)) ) a kosztól. képzelem mi lehet odabent...

Szerintem is illene valamilyen támogatást adni a gyerekeseknek, kismamáknak is, hiába önként vállaltunk gyereket.

2010. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: szerintem nincsen igazad! Ahhoz mit szólsz, hogy januártól új adózási rendszer lesz, ami szerint ha egy bizonyos életkor felett nincs gyereked, akkor úgymond "dupla" adót kell fizetned? Biztos ez is nagyon jó, mert hát ők nem akartak gyereket.. Ezzel is arra ösztönöznek, hogy szüljenek a nők.

Nem Budapesti vagyok, de anyukám, nagymamám ott lakik, így viszont nem jár nekem a bérlet sem, mert nincs budapesti lakcímkártyám, tehát továbbra sem igazságos. Jogsim nincs, buszoznom kell, nem lehet, hogy mindíg a párom hordjon mindenhova.

2010. dec. 15. 22:56
 9/35 anonim ***** válasza:
És hanyadik hónapban vagy? Sztem meg a még terhes kismamáknak azért nem jár bérlet, (meg kedvezmény), mert feltételezik, hogy még dolgoznak, "rendes" fizetésért.
2010. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
25%

Ha havi 1-2-szer jársz vizsgálatra, akkor nem tudnál annyi erővel bérletet is venni, hiszen az a pár jegy közel sem teszi ki a bérlet árát. De mindegy.


A gyerekteleneknek meg semmiféle dupla adót nem kell fizetniük, ne irjál már zöldségeket.

A gyerekek után jár adókedvezmény, ez a fogalom eddig is létezett, esetleg te még nem hallottál róla, mert eddig nem érintett. De azért erős csúsztatás a dupla adót kell fizetniük kiszülásod...


A terhes nő nem sokban különbözik a nem terhes nőtől. Él, virul, dolgozik, jövedelme van. (Vagy elhúz az első pillanattól táppénzre, de ezt most hagyjuk...)


Ha nem pesti vagy, akkor be se kell ezért járnod Pestre, hiszen a körzetetekben van nőgyógyászat, mehetsz oda is. Ha te nem oda akarsz járni és inkább Pestre jársz, az a te döntésed.

2010. dec. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!