Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli kismamák! Miből/h...

Munkanélküli kismamák! Miből/hogyan szerzitek be a babaholmikat? És későbbre van már terv?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 15hetes de már teljesen kétségbe estem az áraktól. Fogalmam sincs,h az én 28000Ft-omból meg a párom 70000Ft-jából hogyan oldjuk ezt meg. Néhány dolgot kapunk innen-onnan de,hogy mi lesz ha elkezd nőni a gyerek azt nem tudom... Ti hogyan oldjátok meg? Ja és lesz fogadott orvosotok? Vagy a szerencsére bízzátok,hogy ki lesz bent a szülésnél?
2010. nov. 17. 10:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez nem felszínesség kérdése. És igenis az vállalhat gyereket akinek kevés pénze van, de ez nem kevés, hanem egy babához szinte semmi. Nem a felelősségteljesen gondolkodó (szerinted felszínes) embereket kell sajnálni, hanem azokat a piciket akik így lesznek kénytelenek felnőni, és a fókuszban mutogatják majd szegényeket, hogy nincs mit enniük, csak 1 kg kenyér jut 3 napra, és a sok felszínes ember meg a tv előtt pityereg hogy hogy élhetnek így szegény gyerekek. Amúgy hozzáteszem hogy én nem vagyok elkényeztetett dúsgazdag gyerek. Albérletet fizetünk a párommal, és az ugyebár nem olcsó dolog, de éppen ezért dolgoztam annyit hogy legalább gyedet kapjak, hogy így könnyebb legyen. Nem a kevés pénz a baj hanem a szinte semmi. Mert ha nem tápszeres a baba, akkor is már csak a pelenkákra, popsitörlőre, ne adj Isten gyógyszerekre elmegy 20 000 ft havonta. Mindenesetre kívánom hogy legyen meg mindenetek amire szükségetek van, csak én úgy gondolom hogy az nem feltétlenül felszínes aki úgy gondolja hogy ez nem optimális összeg egy baba eltartására. Minden jót nektek!
2010. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Elfogadom a negatív véleményeket is de jó lenne ha olyanok válaszát olvashatnám akik érdemben is hozzá tudnak szólni a kérdésemhez! Időgépem nincs viszont van egy baba a pocakomban!És ha ez már így alakult akkor szeretném a legtöbbet kihozni ebböl a helyzetből. Ehez kértem itt segítséget. Akinek ezzel baja van azt kérem szépen kíméljen meg a véleményétől!
2010. nov. 17. 13:40
 23/45 anonim ***** válasza:
30%

Mondd le a netet, azzal megspórolsz havi 3-5000 forintot, ez 6 hónapig számolva 18-30.000 ft, és azt is rá tudod költeni.

Ezért dolgozunk mi, hogy az ilyeneket eltartsuk.

2010. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon nincs pénzetek és azt hiszem ez fennáll:

használhatsz textilpelenkát, amit mosol. ezzel is sokat spórolsz havonta.

gondolom azt mondani se kell, hogy ha már eszik a baba, akkor mindent magad csinálj neki. az idény terményekből készített papikat úgy ahogy van, kis tégelyekben le lehet fagyasztani télire.

tisztálkodáshoz mindenből gyógyszertári használj. ez a spórolás része.

neked meg kéne valamilyen otthon végezhető munka, pl. varrás, gyerekfelügyelet a pici mellett. most ezek jutottak eszembe, az ehhez kellő többi kreatív ötletet rádbízom

2010. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Anyósoméktól netezek te nagyokos!
2010. nov. 17. 14:40
 26/45 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok még mindig.

A Ez a válasz 58%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:45 jelzésű válaszolónak csak annyit üzenek, hogy az ő nyugdíját pontosan a kérdező gyermeke fogja megtermelni, úgyhogy a goromba és lekezelő válaszok helyett csináljon inkább gyermeket :)

2010. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek pedig ajánlanám a www.ad6kap6.hu oldalt, ahol sok kisgyereknek, babának való felajánlás van teljesen ingyen vagy jelképes összegekért.
2010. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
17%
A kedves kérdező sem dolgozott csak gyereket szül, ha ezt örökíti tovább a gyermeke sem fog munkával bajlódni így nem ő fogja sajnos megtermelni a nyugdíjam.
2010. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
De azt nem tudjuk, miért nem dolgozott - nem akart vagy mert mondjuk most fejezte be a sulit és nem talált, vagy kirúgták vagy nem volt bejelentett állása, sok minden lehet...
2010. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok. Már van 4-év munkaviszonyom csak sajnos megszűnt a munkahelyem és azóta nem találtam mást. Előbb kérdezni kellene és nem fikázni!

Kedves első válaszoló! Köszönöm a segítséget!

2010. nov. 17. 15:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!