Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli kismamák! Miből/h...

Munkanélküli kismamák! Miből/hogyan szerzitek be a babaholmikat? És későbbre van már terv?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 15hetes de már teljesen kétségbe estem az áraktól. Fogalmam sincs,h az én 28000Ft-omból meg a párom 70000Ft-jából hogyan oldjuk ezt meg. Néhány dolgot kapunk innen-onnan de,hogy mi lesz ha elkezd nőni a gyerek azt nem tudom... Ti hogyan oldjátok meg? Ja és lesz fogadott orvosotok? Vagy a szerencsére bízzátok,hogy ki lesz bent a szülésnél?
2010. nov. 17. 10:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok munkanélküli, de miniálbérre vagyok bejelentve, januárban szülök.

Eddig mindent teszveszen és turiban vettem. Ügyesen licitálva van, hogy 10-20 forintért tudok venni ruhákat, de turiban is egy kiló ruha 3000 forint - a Moszkva téren pl. Az elég lesz a baba fél éves koráig legalább, csak jól kell válogatni. Szánj rá időt és kezdd el még most :)

Ikeában vettünk ágyat 7000 forintért, babakocsit kapunk szerencsére. HAtalmas a kiadás, de én a 12. héten már elkezdtem bevásárolni, hogy apránként minden meglegyen.

Ne aggódj, biztos vannak rokonok, barátok, mi még a szomszédoktól is kaptunk ezt-azt, amikor meglátták, hogy babánk lesz :)

2010. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
50%

28.000et kapsz?Az hogy lehet?Gyes + családi pótlék?

Kis ruhákat kaptok innen-onnan,nem?Kiságy esetleg babakocsit nem tudna adni vki?Esetleg jó állapotú használtat venni?

De a kérdésedben az van hogy mi lesz ha nagyobb lesz a gyerek.Nos,hiába írom azt hogy elöbb kellett vna gondolkozni,azzal nem mondok semmi újat,esetleg csak egy lepontozást! :)

Szerintem ahogy nő a kicsi old meg bölcsivel esetleg nagyszülőkkel a vigyázást és próbálj elhelyezkedni vhol,még ha csak 4órában akkor is.

2010. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

A turi tényleg jó! De biztos,hogy ismerősök, rokonok is tudnak adni használható dolgokat. Akár babakocsi, akár ágy!

Ennyi pénzből szerintem ne fogadj orvost, mert arra (már bocs a kifejezésért) de nem fogja futni. Egy doki alaphangon egy vizsgálatért 5 ezret kér, és ennek a tízszeresét szokták a szülésért elkérni.

De valóban bátrak vagytok, hogy ennyi pénzre be mertétek vállalni a babát!

2010. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Hol laktok?Szülőnél vagy külön?A rezsi is ebből a pénzből van???
2010. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
konkrétan mennyi marad ebből hónap végére? attól függ, hogy mit lehet tenni. ha marad egy pici, legalább 10 ezer Ft, akkor várjátok meg, hogy miket kaptok és a ti félretett pénzetekből lehet még vaterán ruhákat vásárolni (több darabos ruhacsomagok szoktak lenni pár ezer Ft-ért) Nehéz dolog az biztos.
2010. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
A 28000Ft a renelkezésreállási támogatás (régi nevén szoc.segély). Falun lakunk tehát ha turizni akarok akkor a buszjegy ára 1500Ft oda-vissza. Itt nincs se bölcsi, se munka... Apukám házában lakunk mert ő a barátnőjéhez költözött,hogy mi elférjünk kényelmesen a babával. Igen ebből fizetjük a rezsit is. Szép kilátások,igaz!?
2010. nov. 17. 11:40
 7/45 anonim ***** válasza:
80%

Off:

Finoman célozgatnak sokan, hogy ennyi pénzre bemerték vállalni a babát... Hmm. Lefogadom, hogy ha pár héttel ezelőtt kérdezi meg a véleményeket, akkor meg mindenki azt írta volna, ne vetesse el mert majd lesz valahogy, meg ha szeretet van, minden van. Itt tényleg nincs jó döntés :))))


Kedves kérdező! Remélem minden rendben lesz, boldog babavárást kívánok! És elnézést, hogy nem tudtam érdemben válaszolni.

2010. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Lehet fura de marad belőle hó végére kb 6000Ft de mostmár a fűtés miatt tuti nem marad...
2010. nov. 17. 11:44
 9/45 anonim ***** válasza:

Én vok aki kérdezte a rezsit.

Igen így elég nehézkes,de nem reménytelen!párod nem tud maszekolni?

2010. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
94%

Megértelek, hogy félsz! Hasonló cipőben járunk. :(Annyi, hogy nekem hétfőn járt le a munkanélküli járadékom, keddtől már csak munkanélküli segélyre vagyok jogosult, ami kb ennyi, mint a Tiéd!


Ha az ember nagyon akar valamit, akkor megoldja és semmi nem tántorítja vissza. Nem biztos, hogy 1-2év múlva is sokkal jobb lenne a helyzet! :(


Viszont, hidd el, élnek emberek sokkal rosszabb körülmények között is!

2010. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!