Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli kismamák! Miből/h...

Munkanélküli kismamák! Miből/hogyan szerzitek be a babaholmikat? És későbbre van már terv?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 15hetes de már teljesen kétségbe estem az áraktól. Fogalmam sincs,h az én 28000Ft-omból meg a párom 70000Ft-jából hogyan oldjuk ezt meg. Néhány dolgot kapunk innen-onnan de,hogy mi lesz ha elkezd nőni a gyerek azt nem tudom... Ti hogyan oldjátok meg? Ja és lesz fogadott orvosotok? Vagy a szerencsére bízzátok,hogy ki lesz bent a szülésnél?
2010. nov. 17. 10:59
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
30%

Nos jöjjön a lepontozni való válasz.

Nem, nem bátor dolog bevállalni ennyi pénzre a babát, hanem simán felelőtlen.

És nem, nem azt válaszoltam volna hogy ne vetesse el a babát mert gyilkosság, hanem egyszerűen nem kellett volna teherbe esni.

2010. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
53%

ha a baba megszületik akkor több lesz.

70.000+12.000+25.000(családi+gyes)sokkal ez sem több de azért mégis több a semminél.

2010. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, civilben szociális munkás.

Vedd fel minél hamarabb a kapcsolatot a helyileg illetékes családsegítő szolgálattal (a védőnő tud ebben segíteni, ő gondolom, helyben van). Ott mindig vannak ruhagyűjtések, leadott bútorok, eszközök, és ha tudják, hogy Te, mint rászoruló ekkor és ekkor szülni fogsz, félre is teszik neked azokat, amik idő közben bejönnek és kellhetnek. Emellett jogosult leszel alkalmanként élelmiszercsomagra, ünnepek alkalmával a gyereketetk kaphat csomagot, gyümölcsöt, ajándékot - plusz ha nem is minden hónapban, de 3 havonta étkezési jegyet kaphattok, a gyerek születésére tekintettel igényelhettek rendkívüli, egyszeri szociális támogatást, amiből máris előrébb vagytok. ÉS ami nem mellékes, benne lesztek a rendszerben, vagyis lesznek emberek, akik tudják, mire van szükségetek, mi kellhet és ha éppen akad, akkor szólnak is.

2010. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Imádom az olyan embereket akik úgy gondolják,h akinek kevés pénze van az nem vállalhat gyereket. Aki ennyire felszínes azt csak sajnálni tudom.


Nem is tudtam,h ennyi mindent kaphatok ha jelzem,hogy rászorulok. Köszönöm a felvilágosítást!

2010. nov. 17. 12:22
 15/45 anonim ***** válasza:
82%
Én is majdnem ebben a cipőben járok,viszont én egy forintot nem kapok,de semmi anyagi támogatást semm kapok sehonnan,mivel a párom "jól keres" belátom nem nélkülözünk,de akkor is nehéz lesz.Dehát mi válaltuk!
2010. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
34%
kérdező: nem arról van szó, hogy akinek kevés pénze van. hanem, hogy munka nélkül talán nem kellett volna. ha neked is lett volna egy nettó 70.ezres fizetésed, meg két év munkaviszonyod, ami kell a gyedhez, akkor nem lenne semmi gond. nem élnétek nagy lábon, de azt már be lehetne osztani. így valószínűleg az lesz a megoldás, hogy a párodnak is külön munkát kell vállalnia, illetve neked is kitalálni valami kereseti lehetőséget
2010. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
46%
huhú dejó csomó ajándékot kaphatsz a mi adónkból.minek is a munka ha kaphatunk segélyt is :)
2010. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
72%

Figyu!

Ne húzd fel magad a gazdag, eltartott, butus nőciken.

Szerintem ilyen kevés pénzekből is meg lehet oldani nagyon sok mindent. Nekem mindig azt mondták, hogy soha ne várjak a biztos anyagi javakra gyermekvállalásnál, mert akkor kicsúsznék az időből... :)

Magyar ember leleményes - meg fogjátok oldani!!!

2010. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
33%
Itt nem arról van szó, hogy csak gazdagok szülhetnek, hanem hogy elég rázósan lesz meg a pénz a baba alapvető szükségleteire. Oké,hogy fogsz kapni családit, de a baba is többe fog kerülni,mint amennyibe ti ketten vagytok! Ezért is felelőtlenség!
2010. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
36%
Megoldja? Hogy? Ja, persze, jól írta valaki, sorba áll segélyért! Persze van egy min. összeg, amiből ki lehet jönni, de ez még azt sem éri el!
2010. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!