Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben különbözött az első és...

Miben különbözött az első és a második terhességetek?

Figyelt kérdés

A második miben volt másabb mint az elso?

Tényleg hamarabb láttátok a babapocit?


szept. 12. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

22 hónap van a gyerekek között, igen, nekem jóval előbb látszott a pocakom, illetve mivel kevesebb időm és energiám volt a kajára, meg a mozgásra odafigyelni, ezért nem 9 kg jött fel, mint az elsőnél, hanem 13.

Én sokkal fáradtabb voltam a második terhességem alatt kb végig, sokszor rettenetesen fájt a derekam is, nagyon vártam a végét, ellenben az első várandósságom tökéletes és mindenféle panasz mentes volt

szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemmel minden rendben volt, imádtam terhesnek lenni, nem is vártam a végét pedig július közepén szültem, 39 hetesen.

Második terhesség is jól indult, de 14 hetesen görcsölès, vérzés, hematóma és vérzès 6 héten keresztül, feküdnöm kellett, nem tudtam rendesen foglalkozni az elsővel. Sétálni se volt szabad, ezért fizikailag totál gatya lettem... Plusz gyorsan elkezdtem hízni ez miatt, 1.5 hónap alatt feljött 4 kg, 20-26 hét között. 30. Hét után nagyon nehéz volt már minden, fájt a derekam, hátam, bokáim, feszült a hasam (sokkal hamarabb is látszott az elején, igen). Ekkor már nagyon vártam a végét. Pszichikailag is ki voltam már merülve, mert mindig történt valami, volt olyan időszakom amikor attól féltem nem is elém túl a szülést. Végül 36+3 hetesen magától elindult és megszületett az egészséges babám, persze én is jól voltam. Nagyon-nagyon más volt mint az első, pedig nem egész 3 év telt csak el a 2 szülés között, de főként ezek miatt mondtam azt, hogy nem akarok több gyereket.

szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első terhességem első trimeszterében émelyegtem, leakartak szakadni a melleim, a póló érintése is fájt.

Folyton sós tucc kekszet ettem és kólát ittam.

A második trimesztert és a harmadik közepet végig hánytam, szagundorom volt mindentől, nem bírtam húst enni és tömtem magamba a narancsot meg a sültkrumplit.

Akkor kb 25-26 hét környékén lett egyértelmű a ruha alatt is a terhes hasam.

Ő kisfiú lett.


Most kislányt várok.

Vele az 5. héttől kezdtem a hányást, kb a második trimeszter negyedéig.

Folyton citromot kívántam, fagyit (amit egyébként nem is szeretek) és fantát vedeltem.


Nem volt émelygés, nem volt nagyon szagundor, nem fájtak a melleim.


A terhes hasam meg viszonylag korán látszódott, már a 19. héten.

szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnél szinte semmi tünetem nem volt. A hasam elég kicsi volt, 27 hetesen kezdett csak látszódni. 36. héttől magas volt vérnyomásom. Végül 40+2 re született, 34 óra vajúdás után.

A másodikkal végighánytam az első trimesztert, 14 hetesen már egyértelműen látszott. A végére már szinte gurultam :/ Itt már a 30. héttől magas volt a vérnyomásom. Végül toxémia miatt 38+6-nál indítottak. Csak 4,5 óra vajúdás volt, de az borzalmas volt.

(Első lány, második fiú)

szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!