Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességem toxémiával...

Első terhességem toxémiával végződött. Mennyi az esély, hogy a következőnél is toxémiás leszek ? Meglehet valahogy előzni ?

Figyelt kérdés
Még nem aktuális a gyermekvállalás mivel nemrég szültem. Sajnos a 33.héten kezdődött, hogy a vérnyomásom elkezdett emelkedni. Majd elkezdett vizesedni a lábam. Végül a 36.hèten befektettek a kórházba. Még itthon szednem kellett Dopegyt-et és Cordaflexet napi szinten 12 szem gyógyszer. Semmit nem segített a vérnyomásom így is 160-170/90-100 között mozgott és a végén már a pulzusom is 100 felett volt. 37.héten megcsászároztak mivel már fehérje is volt a vizeletemben. Nekem ez iszonyatos trauma a mai napig, hogy ez történt velem pedig nem vagyok elhízva, nem volt előtte vérnyomásproblémám sem. Szülés után ugyanolyan ramaty maradt a vérnyomásom Ednyt-et és Cordaflexet kellett szednem emiatt szoptatni se mertem. Az is durva, hogy a 170-es vérnyomást meg se éreztem. Itthon, császàr után a pulzusom volt, hogy 140 volt az se éreztem. A vizesedés szülés után még durvább volt erre szedtem Hydronimum-ot az kb 2 nap alatt levitte. Ezek után nagyon félve vállalnék be babát de nagyon szeretnék még egyet majd egy pár év múlva. Valahogy megtudnám előzni a toxémiát ? :( Illetve aki hasonlóan járt mint én bevállaltátok az újabb terhességet ? Hogy alakult ?

aug. 19. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alap magasvérnyomásos vagyok. 3 gyermekünk van. Csak az első terhességem volt toxémiás.

Megelőzni nem lehet, persze lehet szedni aspirin protectet, de ez nem garancia, hogy használ is.

Lehetséges többedik terhességnél is, de ritka.

Van toxémia fizetős szűrés.

aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aszpirin protectet kell majd szedni a 32.hétig

Ez a megelőzés... de egyébként ezt sem 100%

aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudok a szűrésről sajnos nem csináltattam meg a 12.héten.

Akkor ne féljek ettől annyira ?

Így is örülök azért, hogy viszonylag a vége felé jelentkezett nálam és egy teljesen egészséges kisbabám született. Pedig nagyon aggódtam, az a rengeteg gyógyszer amit szedtem totál kikészített lelkileg.

aug. 19. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:

1.gyerekkel toxémiás lettem, 39.hétig húztuk, császárral született.

2.gyerekkel nem, de 35.héten elfolyt a vizem, de nem indultak be a fájások... szerencsére egészségesen született 3 kgval császárral.

3.gyerekkel terhességi cukorbeteg lettem, 38.héten jött prog.császárral.


Minden terhesség full más :D

aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper :) Akkor csak a lelki részén kell majd túllennem. Mondjuk lesz rá bőven 2 évem hiszen júniusban szültem. De annyira foglalkoztat ez a téma, hogy muszáj voltam megkérdezni itt is.
aug. 19. 20:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!