Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vészeltétek át második...

Hogyan vészeltétek át második babával az első trimesztert/a terhességet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos és 10 hetes terhes vagyok. A hányás szerencsére elkerült, de hányingerem sajnos van. Azonban ez még nem okoz akkora gondot, mint a fáradtság. Kisfiam az a típus, akit le kell fárasztani, már 9 hónapos kora óta megy és csak 1et alszik. Mikor alszik én is lefekszem, de az nem elég. Ha felkelek nincsen semmihez sem energiám, csak ritkán és egész nap zombi módban létezem. A melegtől is rosszul vagyok így kivinni csak ritkán tudom csak így a kánikulában. (30 fok még oké de felette nem bírom.)

Ti hogy vészeltétek át így az első trimesztert/a terhességet?



júl. 15. 08:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Hát nekem "mázlim" volt, mert akkor tombolt a legnagyobb lezárás a covid miatt és még a férjem is home office-on lehetett, pedig őket nagyon nem akarták engedni. És nem is volt megoldott az itthoni munkavégzés, szóval kb nem tudott dolgozni, így csomót tudott foglalkozni a naggyal. Fáradt voltam, vérezgettem, szerintem egy enyhe depresszióm is volt. Nem semmi volt még így sem, pedig én sem hánytam.
júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem is home officeban 5 napból 3at a párom, de haladnia kell a munkával neki is. Amúgy a 8-9. Héttől ennyire rossz a helyzet. Ma is kb a túlélésre játszom.
júl. 15. 08:30
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az elso trimeszterben nagyon sokat vallalt at a ferjem. A napokat valahogy tuleltuk a masfel evessel 0 kepernyoidovel, de durva volt. Rengeteget voltunk kint, setaltunk, molyoltunk, jatszotereztunk. Valahogy ott nekem is konnyebb volt, mint bent. Bent altalaban olvastunk, vagy epitokockaztunk, azt is a kanapen.
júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem bár az 1.vel végig voltak rosszullétek, a 2.kal annyira enyhén, hogy alig vettem észre, hogy terhes vagyok. (A nagyobb akkor 8 hónapos volt.) Viszont a 2. És 3. Trimesztert végig görcsöltem, na azt nehezen. Kb csak túléltem. Segítségem nem volt, csak a férjem munka után.
júl. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Alapvetően mi is kint lennénk, ha nem lenne 37 fok. De ebben a melegben kimegyek és elkap a hányinger. Közben meg úgy sajnálom mert tudom, hogy ennél többet érdemelne és olyan rossz anyának érzem magam.
júl. 15. 08:58
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mintna terhes sem lettem volna. Az ég világon semmilyen tünetem nem volt
júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem vállaltam kicsi korkülönbséggel. Így is nehéz volt, hogy a nagy már ügyes majdnem 3 éves volt.
júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kis korkülönbséget akartunk a 2 között, akkor is ha nehéz. Csak nem hittem volna, hogy első hónapban össze is jön. Azt hittem kell pár hónap. Amúgy első terhességemnél is csak a fáradtság meg néha a hányinger volt, de ott nyilván könnyebb volt. Progeszteront is szedek, nem tudom ez rátehet e a fáradságra. Azt tudom, hogy elsővel kb a 14. Hétig volt meg ez a kóma.
júl. 15. 09:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a nagy óvódába járt már mikor várandós lettem. Így bírtam ki. Hánytam, egész napos hányinger és fáradtság volt az elején. A szüneteknél volt csak probléma, mert nehezen tudtam koncentrálni rá. Férjem is szokott home officeban dolgozni, de nekem az most így 2 gyereknél nem jelent semmit, mert dolgoznia kell reggeltől délutánig + közben megbeszélésekre kell csatlakoznia.
júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

33 hetes vagyok, a nagy 2 éves.

Az első trimeszterben kb. vegetáltam. A szőnyegen tespedve játszottam vele sokat. Építőkocka, duplo, színezés, főztünk, nem tudom. A férjem vállalta a fárasztást, amikor hazaért. Elmentek sétálni, felfedezni, stb. Aztán kicsit jobb lett, most 1-2 hete érzem azt megint, hogy egyre kevésbé tudom már én lefárasztani, nem esik jól mászkálni vele, kb. 4 után is rosszul vagyok kint. (Ver a szívem, mint az állat, de mintha nem pumpálna elég vért.) Megint a férjem vállal többet. Nagyjából ennyi.

júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!