Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vészeltétek át második...

Hogyan vészeltétek át második babával az első trimesztert/a terhességet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos és 10 hetes terhes vagyok. A hányás szerencsére elkerült, de hányingerem sajnos van. Azonban ez még nem okoz akkora gondot, mint a fáradtság. Kisfiam az a típus, akit le kell fárasztani, már 9 hónapos kora óta megy és csak 1et alszik. Mikor alszik én is lefekszem, de az nem elég. Ha felkelek nincsen semmihez sem energiám, csak ritkán és egész nap zombi módban létezem. A melegtől is rosszul vagyok így kivinni csak ritkán tudom csak így a kánikulában. (30 fok még oké de felette nem bírom.)

Ti hogy vészeltétek át így az első trimesztert/a terhességet?



júl. 15. 08:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

33as akkor könnyebb lesz egy pár hétig, aztán megint nehéz :D mondjuk gondoltam, hogy a 3. Trimeszterben is kileszek. Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez a fáradtság a rosszabb, vagy az, amikor még itt van egy újszülött is és kelni kell hozzá esténként.

júl. 15. 10:12
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos volt a kisfiam amikor teherbe estem. Az 5. héttől hánytam a 17. hétig, émelyegtem, szerencsére tudtam vele nagyokat aludni, de ugyanúgy zombultam én is ébredés után.


A férjem ahogy haza ért a munkából, egész délutánra és estére átvette a gyerkőcőt, így én tovább tudtam "haldokolni" de már nyugiban.


Napközben el kellett látnom a kisfiúnkat, ez valamennyire elvonta a figyelmemet a rosszullétekről.

De nem volt kellemes :)


Most csak a meleg miatt szenvedek, de legalább nem hányok.

júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
10 vagyok. Ha tippelnem kéne, újszülöttel, kialvatlanul nehezebb lesz. :) Most ha nagyon kipurcanok, nem volt jó éjszakánk, stb., akkor alszom délután a lányommal. Újszülött mellett gondolom eleinte kb. 1% az esélye, hogy délután mindkettőt egyszerre letudom tenni, szóval én valahol tréningnek is fogom fel, hogy most egyre nehezebb... :D Ha nem a lányunk miatt kelek, akkor is óránként ébredek, mert pisilnem kell, zsibbad valamim, melegem van. Az első terhességemből rémlik, hogy ez csak a kezdet, jobb már nem lesz, de jó kis felkészítő a következő szakaszhoz. :)
júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon jól írod az egyik kommentbeb. Már el is kezdődött az só gyerek igényeinek háttérbe szoritasq, csak azért mert nem bírsz pár évet nxugtinkenni. Ha meglesz ugyanez lesz, nemed szoptatni kell, pihenni, stb stb.. Ő meg.... Anyának most mással kell foglalkoznia. Egyszerűen ez nem egészséges. 3-4 év minimum kellett volna, de még az is kevés. A gyerek mellett a helyed 100%ban. Legalább míg nincs ott a másik.
júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14es

Próbálom értelmezni, amit írsz de kicsit nehézkes. Nincsen háttérbe szorítva a fiam, azért mert lesz egy testvére. Szerintem a 3-4 év korkülönbség a sok idő, erről megoszlanak a vélemények, de ez az enyém.

Szoptatni hordozóban is lehet, illetve fejni is akarok felváltva. A gyerekem mellett vagyok 100%ban vagy nem tudom mit gondolsz, hogy mit csinálok, amíg fent van? Van önálló játék, de nyilván játszani kell vele. Az zavar, hogy nem tudom kivinni 37 fokban, pedig nem terhesen simán bírnám. Amíg nem voltak ilyen melegek csak 30-31 fok akkor mentünk is, de így nem tudok.

júl. 15. 12:15
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
14# akkora hülyeség amit írsz. Nekem 4,5 év van a gyerekek között. Nem könnyebb mintha 2 évesem lenne. A másik ma 3 hetes és igen mindig van, hogy valamelyik gyerek vár egy kicsit. Ha szoptatok vagy pelenkát cserélek akkor a nagyobbnak mondom, hogy most a hugival kell egy kicsit foglalkoznom. Ha a nagynak csinálom az ételt vagy bármi, akkor nem hagyom félbe, mert a kicsi sír, hanem hagyom 5 percig sírni amég befejezem. Nehogy már a nap 24 órájában ott ülljön az anya a gyerek mellett és ne merjen válalni másodikat, mert milesz az elsővel. Ennyi erővel minden háztartásba csak 1 gyereket lehetne engedélyezni. Sőt mondok jobbat. Reggel megiszom a kávémat és elmegyek wc-re, akkor is, ha nem alszanak. Én is ember vagyok és vannak szükségleteim és pont. Az első gyerekem teljes 4,5 évet kapott belőlem amikor csak rá koncentráltam a második meg ennek a töredékét, mert soha nem tapasztalja meg, hogy milyen amikor csak vele van foglalkozva egész nap. Szóval nemcsak az elsőt kell ám sajnálni. Ez az élet rendje, hogy több gyereket válalunk.
júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!