Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hibát követtem el terhesen...

Hibát követtem el terhesen úgy, hogy nem tudtam hogy az vagyok! Szerintetek lesz baja a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16-ára van időpontom a nőgyógyászhoz!

Kérlek ne téljetek el! Nagyon izgulok igy is, hogy mit

mond az orvos! Szoval az a helyzet, hogy 30-an be vettem 5 db 0,25 frontint, hogy tudjak aludni mert elötte már 2 napja nem aludtam másnap 31-re volt idópontom a tetoválóhoz egy jó nagy tetovalás került

a karoma! Annyira felek, hogy valami baja lesz a babának

nagyon megszeretném tartani a babát a

frontint én nem szedem semmilyen

rendszerességgel csupán csak aludni szerettem

volna mert nagyon almos voltam de egyszerűen nem tudtam aludni és csak akkor az egyszer szedtem be

de viszont 5 szemet

kb 8és 9 napos terhes

voltam augustus 30-31-én fogalmam sem lehetett róla! Szerintetek lesz baja a babának? Kérlek

titeket ne bántsatok! Válaszokra van szükségem!



szept. 11. 21:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem hogy akkor is venne be. Magamból kiindulva én pl max egyszer kétszer vettem be gyógyszert terhesen és szoptatás alatt is. Igaz előtte sem voltam nagy gyógyszeres, de most még annyira sem. Igen-igen, vannak olyan gyógyszerek amiket lehet szedni, de én most amblokk mindenre gondolok.

Egy normális ember sok mindentől megszabadul terhesen, szoptatás alatt, pl cigi, alkohol (ami népszerű) Tehát emiatt én még azért nem ítélném el a kérdezőt. Ez konkrétan egy alkalom volt. Ez semmi. De még az egy két alkalom is semmi, ha amúgy utána nullára redukálódik a baba miatt. (Ennél sokkal karosabb egy dohányzó, ivó kismama, szoptató anya)

Egyébként 5db 0.25-ös fronitn az 1,25 mg összesen. Fronitnból van 0.5-ös is és van aki abból kettőt szed naponta. Ebből kiindulva nyilvan egy egészséges embernek nem kéne, rászoknia sem, mert van elég hátulütője, de egyszeri alkalom az maximum kiüti egy időre és ennyi.

Ennek ellenére én is azt javaslom, hogy ne csinálj több ilyet. Nem hiszem hogy most baj lett, főleg a dátumokat tekintve, de ettől később lehet baj, gyerek ide vagy oda. Nagyon könnyű rászokni és a visszaút sokkal nehezebb.

szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
56%

Március 24-én bevettem 8 db Rivotrilt...


26-án teszteltem pozitívat, így a 28-ai tetoválás már elmaradt.


A Rivotrilról megkérdeztem az orvost, védőnőt, azt mondták, ennyire korán még nem okozhatott semmit.

Utána én nem szedtem már, igaz, 2 hétig nem is tudtam aludni egyáltalán. (Mivel én rendszeresen szedtem. Nyilván nem 8 db-ot, csak napi 1-et.)

szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
81%

32!


Ha 2 hétig EGYÁLTALÁN nem aludtál volna,abba belehalsz.

Aludtál,csak rövideket,és nem vetted észre.

szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
59%

#33

Tudod mit? Igazad van, tényleg. Pár nap után eljutottam a 3x 20-30 perces alvásokig/éjszaka... Igazán kielégítő volt...


(Hasonlóképpen volt a 3 hónapos hasonló időszakom alatt is pár éve, mikor immunis voltam kb az összes hasonló cuccra...)

szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell semmi ilyesmit szednem. Nyugtatókat, nincs is rá szükségem (hála az égnek!) én csak ki akartam dőlni, mert több helyen is olvastam, hogy a frontin a 0,25 az egyik leggyengébb. Egyébként ma lefotóztattam (attól akitől kaptam az 5 szemet) a dobozát, hogy az orvosnak hétfőn be mutassam. És mit látok? o.O 2023.12 lejárt 😭most nem tudom, hogy ez jó vagy duplán rossz, mert végülis ki ütött. Hú tényleg várom a hétfőt, hogy mit mond az orvos.
szept. 12. 20:55
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ilyenkor a hatása csökken ezeknek, más nemigen történik...
szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem olvastam végig a válaszokat. Én ittam majd másnap medencét klór sokkoltam. Az orvosom az alkoholra azt mondta egészsegemre. Teszt előtt semmit nem jelent, vagy mindent. Azaz meg sem tapadt volna. A klórra meg azt, hogy ha korai szakaszban van ritkán okozhat fejlődési problémát, de 2 napja voltam és meg van az összes végtag és a kis ujjak is kezdenek látszódni. :)
szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Ma voltam. Minden rendben! 30-án újra menni kell, mert túl korán mentem, hogy ide tudják adni a kis könyvet. Ahogy fentebb az egyik válaszoló is írta, felesleges volt aggódni és feleslegesen túl korán mentem! A lényeg, hogy minden rendben! Köszönöm a válaszokat!
szept. 16. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!