Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek végig pici hasa volt a...

Akinek végig pici hasa volt a terhesség alatt: nektek mikor lett feltűnő? A menstruáción kívül miből sejtettétek, hogy úton van a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy novellát írok, kissé (?) eltúlzott drámával.


A főszereplő Oroszországba utazott a, a világ háta mögé, ahol közben rájön, hogy terhes. Szeretném addig tudatlanságban tartani, amíg lehet (a menstruációt még nem tudom, hogy oldom meg, szerintem csak rávágom hogy amúgy is rendszertelen neki) így ebben kérném a segítségeteket; igen, ez fikció, de nem akarok túlságosan elrugaszkodni a valóságtól.


Meddig lehet húzni az időt, amíg rájön? Amúgy nagyon vékony, izmos alkata van, szóval a háj itt nem igazán segít elrejteni


Nagyon köszönöm!


aug. 7. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció kimaradása után 2-3 héttel jelentkeztek a tünetek. Klasszikus, reggeli hányás (minden reggel pontban 5-től 7-ig, egészen a 14. terhességi hétig :D ), étvágytalanság de mardosó éhség és emiatt hányinger, émelygés, plusz nonstop fáradékonyság, az a fajta, aminél kb állva el tudnál aludni bárhol, bármikor. Alapvetően úgy éreztem magam az első hónapokban, mintha állandóan másnapos/influenzás lennék (ja, nekem az orrom is vérzett az egész terhességem alatt), szóval amúgy erre is tudod fogni, hogy nem veszi észre egyből a dolgot. Plusz ha esetleg költözik meg minden, a stressztől is tud késni a vérzés.

Egyébként nekem olyan 24. hét (tehát a terhesség közepe) környékén látták már mások is, hogy terhes vagyok, nem csak a karácsonyi túlevés húzódott el hetekig.

aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az első trimeszterben csak iszonyú fáradság volt a tünetem. 13-14.héten magam előtt azért nem tudtam volna letagadni, de a külvilágnak kb 19-20 hetesen tűnt fel.
aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció rendszertelen vagy kimaradhat hormon betegségektől, gyogyszerektől, sok fogyókúra,kemény edzéstől.

Semmi tünet nem volt azon kívül hogy ami addig finom volt, az visszajött és amit utáltam, azt két pofára toltam.

20 hét körül már tutira rúgdos, de akkor már látszik is.

aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasam mérete szerintem 6.-7. hónapban lett akkora, hogy már nem lehetett letagadni. De a 6. héttől nagyon rosszul voltam, a 8.-tol hánytam is szülésig. Úgyhogy mindenki megtudta nagyon hamar, aki közeli barát, ismerős.
aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első terhességnél már a menstruáció elmaradásától a gyakori pisilés volt az egyetlen tünetem 🤷🏻‍♀️ (állítólag ezeket is a hormonok okozzák). Átlagos testalkatom volt, kb a 29-30. héttől kezdett látszódni.

A másodiknál is megvolt a gyakori pisiliés, ott a 6. héttől napi 3-4 hányás. Itt nagyon korán, 13-14. héttől már egyértelműen látszódott.

aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nem számolunk ugye a menstruáció kimaradással, az első trimeszteri rosszullétekkel, hányással, a folyamatos fáradságérzettel, akkor nekem kb. a 20. héten tűnt volna fel, hogy terhes vagyok. Akkor kezdett el rúgdosni, plusz a külvilágnak egyértelműen látszódni a hasamon. De én alapból kicsit duci vagyok, szóval...
aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A menstruáció kimaradásán kívül a fáradtság volt tünet és hogy jobban zavartak a szagok. Külső szemlélőknek a 6. hónap után kezdett gyanús lenni az állapotom, pedig nem vagyok túlsúlyos. Volt, aki csak a 8. hónapban vette észre. Nem túl gyakori, de az egyik barátnőmnek bőven a 3. hónap után tűnt fel, hogy terhes, ugyanis még háromszor "megjött" neki. De mástól is hallottam már, hogy kétszer volt még vérzése a várt időpontban.
aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem pl. egyáltalán nem volt sem hányás, sem hányinger, sem falásrohamok. Néha émelyegtem kicsit, főleg ha túl sokáig nem ettem. Viszont borzasztóan fáradt voltam, minden nap amikor otthonról dolgoztam aludtam egyet ebéd után, mert szó szerint dőltem bele a billentyűzetbe. Én magam 4 hónaposan mondtam azt, hogy na most már egyértelmű, akkor híztam ki a legbővebb nadrágomat is, és 18. hetesen éreztem először a fura "bugyborékolást", ami ő volt. De 5 hónaposan a karácsonyi vacsin egy szűkebb ruha volt rajtam és akkor volt olyan kollégám, aki félve kérdezte, hogy lehet, hogy bakot lő, de én terhes vagyok? Mert gyanús neki, hogy mintha ez nem csak pár felszedett kiló lenne. 7 hónapos terhesen még nem látszott hátulról, hogy terhes vagyok.
aug. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: ja, és alacsony és vékony is vagyok.
aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek <3
aug. 8. 06:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!