Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedés ellen ki, mit...

Székrekedés ellen ki, mit használ?

Figyelt kérdés
Jelenleg 29 hetes várandós vagyok és sajnos pénteken kicsit erőlködtem székelés közben, emiatt barnás váladék ürült. Bementem a kórházba de akkor eszembe sem jutott, hogy esetleg székrekedés lehet a titok nyitja, mivel más probléma is van a várandósságommal. Péntek óta nem sikerült sajnos wc-re mennem. Egyszerűen bármit csinálok semmi sem használ, pedig érzem, hogy szükségem lenne rá. Mindent bevetettem de sajnos ágynyugalomra vagyok ítélve, mivel picit rövidült a méhnyak illetve a méhszáj felpuhult. A nap kb 98%-ban fekszem. Az anyósom ajánlotta a tamarinlekvárt, miszerint lazítja a székletet. Más is próbálta már? Tényleg beválik?

jún. 9. 15:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hú, nekem az elejétől nagyon sokáig volt ez. Konkrétan semmit nem használtam, de azt mondták a magnézium lazítja. Hát, vagy bejött, vagy nem. Volt, hogy katasztrófa volt a helyzet, volt, hogy napokig rendben. Egyszerűen nem láttam összefüggést. Igaz, hogy akkoriban sokat kellett feküdnöm is. Az biztos, hogy a sok folyadék fontos.

Nekem most pár hete rendben van. Persze, nem minden nap vécézek, de ez terhesség előtt is így volt. Viszont, ha igen, már nem szenvedős. Közben vasat is elkezdtem szedni, de szerintem már előtte is jobb lett, illetve kb.3x váltottam magnéziumot, ez most citrit vagy mi. Kitartást!

Én is 29hetes vagyok még holnapig😁

jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az alap probléma miatt (placenta rálóg a méhszájra) szedek cordaflexet, progeszteron kúpot használok. Magnéziumból 3x2-öt szedek 2 napja de semmi. Megpróbálok várni hátha segít valami. :D Neked is kitartást! Mikorra van kiírva a terminusod?
jún. 9. 15:34
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Laevolac
jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a rostos gyümölcslevek és sok almát ettem.
jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
#4. Az alma pont hogy székletfogó. A proktológusom kizárólag az őszibarackot javasolta.
jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Magnosolv!!
jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mennyisegű magnezium. Az a 3x2 nem tűnik soknak, persze kerdes, miből, de ritka az olyan tabletta, amiben nagyobb mennyiseg van (sokfélet probaltam). 1-2 tasak Magnosolv nálam megtette a hatását. Mikor mar nem szedtem, aszalt szilva.
jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most ettem aszalt szilvát, natúr joghurtot és kis korpovit kekszet. Bízom a legjobbakban. 😊
jún. 9. 15:51
 9/20 anonim ***** válasza:
Almarostot eszek/ettem minden este. Nyoma sincs a székrekedésnek :) Csak ha valamiért kimarad az előző napi rost adagom :D
jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Ha semmi sem használ mindenképp a következő lépés lesz.
jún. 9. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!