Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni székrekedés...

Mit lehet tenni székrekedés ellen?

Figyelt kérdés

Az első trimeszterben vagyok. Igyekszem rost dús ételeket enni, de van hogy így is eltelik 3 nap, mire wc-re kell mennem és az is szenvedés.

Akik hasonlóval küzdöttek, hogyan könnyítettétek meg a dolgotokat?

Elég kaotikus a helyzet. Egyszer napokig semmi, máskor meg megy a hasam napokig... Bár utóbbi még azt kell hogy mondjam mindig kellemesebb, mint az állandó teltség érzet.


2021. okt. 2. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el több magnéziumot szedni. Idővel úgyis fog kelleni, plusz van némi hashajtó hatása.
2021. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magnesolv… magnerotot szedtem , de mikor par napja nem sikerült nagy dolgot vegeznem, akkor magnosolvot ittam… attól mindig majd bef…tam :D de hatásos volt.
2021. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Este egy kiskanál chia mag, vagy útifűmaghéj, vagy szilva, aszalt szilva reggelre megkönnyítik a dolgokat.
2021. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magnerot +1 szavazat. Napi 3 WC garantált :D
2021. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magnesolv, vagy laevolac szirup, vagy, dm aszalt szilvalé.
2021. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mennyi a max magnézium ami ajánlott egy nap?

Szedek külön, plusz a várandós vitaminban is van.

Egyébként vettem be magnéziumot reggel, ettem 3 szem szilvát és teában elkevertem egy kis útifűmaghéjat, azt is megittam.

Jelentem három óra alatt ez a kombó jólesően kipucolt végre! :D

Köszönöm a tippeket.

2021. okt. 2. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Én reggelente mindig bedobok egy málnás kókuszgurtot 2 púpos evőkanál almarosttal elkeverve, aztán a kávémat már nem is tudom nyugodtan elfogyasztani :D (3. trimeszter)
2021. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tamarin lekvárt ajánlottak első körben, de a bio boltos hölgy azt mondta, hogy azt semmiképp, mert az nagyon agresszív hashajtó. Ő lenmagolajat javasolt. Végül is egyiket se próbáltam ki, mert a magnerot itt is bevált. Én este lefekvés előtt veszem be és teszi a dolgát.

Nagy ritkán szoktunk mekit enni, na az engem kipucol rendesen xd

2021. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl. a magnézium sem használ, vagyis amikor 3x1-et szedek, semennyire. Ha viszont enekem az adagot, hasmenést okoz, amit viszont szintén nem szeretnék, mert az sem normális 🤷‍♀️

Nekem az orvosom a psylliumot ajánlotta, az rostban gazdag,naponta egy kiskanálnyit eszem, plusz az aszaltszilvalé a dm-ből segíteni szokott. De mindezek ellenére is nagyrészt nehezen járok wc-re, ez van a 2. trimeszter elejétől.

2021. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!