Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam a Dr-nőnél....

Tegnap voltam a Dr-nőnél. Mivel, hogy kövér vagyok igy egyböl leállitott az elevitröl+a magneb6-rol. De miért?

Figyelt kérdés
azt mondta,hogy maximum 12-kl lehet hizni én 14-hetes vagyok és már 6-kl-hiztam tudom,hogy gáz de szerintem az elevittöl mert nem eszek olyan sokat.és még azt is mondta,hogy elég szép nagy a baba a hasamba a 3d-adott egy fénképet a babárol és azt mondta,hogy alig tudta a képbe bele illeszteni a babát mert nagy a hossza ami nem baj csak szerintem ö is az elevittől lett ekkora kis herkules.azt is mondta,hogy diétázak zöldség+főtt hus,1-db rozsos zsemle egész napra,semmi édesség meg szénhidrált.volt már valaki hasonlo helyzetben?????????
2008. dec. 17. 07:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne keseredj el!! Én is úgy kezdtem a terhességet (15 kg súlyfelesleggel), hogy amikor elmentem a dokihoz, hogy végre sikerült a baba, akkor a nagy örömködést lelohasztotta azzal, hogy akkor kezdjük úgy, hogy diéta. Na, bumm! Azt mondta, hogy látja rajtam, hogy elég hízékony típus vagyok és ha nem vigyázok, a végére el fogok gurulni, ami nem csupán esztétikai hátrány, hanem az én szervezetemnek (szív, vérnyomás, cukor, visszér, ízületek, stb.) és főleg a babának sem jó. Illetve, hogy a szülési komplikáció is felléphet. Nem is kell mondanom, hogy úgy mentem haza, hogy nemhogy örültem volna a babánknak, teljesen elkeseredtem, hogy vége az örömömnek, jöhet ismét a szenvedés. 3-4 hétig csináltam a diétát úgy, hogy a kenyeret és a pékcuccokat teljesen elhagytam, joghurtokat, sajtokat, sovány húsokat ettem, tésztát sem csak néha krumplit köretként. Ezzel sikerült leadnom 4 kg-ot. De a gyomorsavam nem bírta a kiképzést, ezért szépen visszacsúsztattam mindent az étrendembe és a kilók is visszacsúsztak :(. Most 17 hetes vagyok és úgy állok, hogy lefogytam 4 kg-ot, majd visszajött 5. Tehát 5-öt híztam eddig. De most vettem észre magamon, hogy rohamosan kezdett nőni a pocakom, ezzel együtt az étvágyam is és szerintem hízok is. Úgyhogy most kell visszafogni a dolgokat, tehát a szénhidrátos vacsikat el kell felejteni és próbálok ismét minél kevesebb hízlaló ételt megenni.

Azért írtam ezt le, mert igaz, hogy nem kevés a 6 kg-od, de innentől kezdve kell jobban vigyáznod. Az is hülyeség, hogy az orvosod általánosít, hogy mennyit lehet hízni, mert ez teljesen alkatfüggő. A lényeg, hogy a szénhidrátot (kenyér, tészta) teljesen próbáld elhagyni, helyette rizs esetleg krumpli és főleg párolt zöldség és hidd el, nem lesz baj.

Arról nincs tapasztalatom, hogy a vitamintól híztál-e, mert én semmit nem szedek (csak a 12. hétig szedtem folsavat), de sokaktól hallottam a terhesvitaminok hízlaló hatását. Ha erre egyébként nincs szükséged (orvos megmondja) és sok zöldséget, gyümölcsöt eszel, akkor elég az a vitamin és nem kell kiegészítés.

Mekkora a babád? Méretre, esetleg súlyra?

Minden jót!

2008. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Andika82 ***** válasza:
100%

Szerintem a vitamint azt ne hagyjad abba, arra szükség van, és éhezni sem kell. Engem is diétára ítéltek a 26. héten mert nagy a gyerek. Addíg összesen 6 kg-ot híztam.

Ne aggódj, egyél mindent, ami jól esik (normális keretek között). Ami neked jó az a picinek is.

Boldog babavárást, és szép ünnepeket.

2008. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
voltam a gyógyszertárban és vettem elevitet vagyis kaptam a férjemtöl úgy döntötünk,hogy szedem.ártani nem ár inkább diétázom.jól tettem???????,
2008. dec. 17. 13:49
 14/19 A kérdező kommentje:
vettem elevitet és szedem.jól tettem???????
2008. dec. 17. 13:51
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én elevitet 12 hetes koromig naponta szedtem,azóta heti 1-2 szemet.A vérképeim jók lettek.Én 17 kilónál tartok 35 hetesen,a dokim azt mondta a babának nem árt,alkat kérdése.Diétázni szerintem nem túl okos dolog.Legfeljebb ha nasizol fogd vissza,meg a kelt tésztát!Ismerek olyat/tesóm/aki folyamatosan szedte az elevitet mégis épp hogy 2 kiló feletti volt a baba.Egézséges legyen,az a lényeg!

2008. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól tetted.Kellemes ünnepeket és szép babát kíván az első hozzá szóló.(a csoki nekem is segített az ultrahangon)
2008. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, szedd csak, nem attól leszel vékonyabb. Próbálj egészségesen táplálkozni, de ne koplalj semmiképp és ami mozgásból jólesik, az sem árt. Tegyél kényelmes, hosszú sétákat, jó levegőn, az neked és a babádnak is sokat jelent. És csak pozitívan, az ösztöneidre hallgatva, megbízhatóbbak azok bármilyen dokinál. Sok boldogságot!
2008. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon aranyosak vagytok és én is kivánok nektek Boldog karácsonyt és szép baba várást!
2008. dec. 17. 17:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!Ezekkel a súlyproblémákkal engem is kikészítenek.Az első babóval 18 kg-ot híztam,a 2.-al 25 kg-ot,most várom a 3.-at, 30 hetes vagyok és 16-17 kg már rajtam van.Az orvosom persze jól le is dorgált.Szigorú diéta meg ilyenek.

Vérnyomásom,cukrom,vizeletem,mindenem jó.Mégis veszekednek az emberrel.A első és a 2. gyerkőc után is másfél, két éves korukra visszafogytam a terhesség előtti súlyomra.Remélem ez így lesz a 3.-nál is.:)))

Addig amíg minden eredmény jó,nem tudom miért kell a hízás miatt a kismamákat ledorgálni.

2008. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!