Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam a Dr-nőnél....

Tegnap voltam a Dr-nőnél. Mivel, hogy kövér vagyok igy egyböl leállitott az elevitröl+a magneb6-rol. De miért?

Figyelt kérdés
azt mondta,hogy maximum 12-kl lehet hizni én 14-hetes vagyok és már 6-kl-hiztam tudom,hogy gáz de szerintem az elevittöl mert nem eszek olyan sokat.és még azt is mondta,hogy elég szép nagy a baba a hasamba a 3d-adott egy fénképet a babárol és azt mondta,hogy alig tudta a képbe bele illeszteni a babát mert nagy a hossza ami nem baj csak szerintem ö is az elevittől lett ekkora kis herkules.azt is mondta,hogy diétázak zöldség+főtt hus,1-db rozsos zsemle egész napra,semmi édesség meg szénhidrált.volt már valaki hasonlo helyzetben?????????
2008. dec. 17. 07:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ja meg még azért voltam szonorú mert néztük a babát 3d-és a kis fejével bevolt fordulva és nem láttuk az arcát.hiába mozgatott a dr-nő nem mutata.és most ez nekem fáj remélem,hogy minden rendben van a ki arcával
2008. dec. 17. 07:47
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia nem az elevittől hízol. Azt szedd nyugottan. Én is nagy súlyal keztem a terhessséget (100 Kg) és végig szedtem az elevitet és mégis csak kilenc kilót híztam. Abból is az utolsó hónapban négyet.Terhesség után mikor kijöttem a klorházból kevesebb voltam mint előtte.A vitamin kell a babának. Az étkezést fogd vissza inkább. Könnyű rá fogni a vitaminra. Amúgy a vércukor szinted miatt is inkább az étkezésre figyelj oda jobban.Ne fogyózz csak nézd meg mit eszel.De lehet hogy te ez elején hízol többet és a végén már nem fogsz annyit hízni.Ez azért ritka.Nekem se lehetett látni még a 4D ultrahangon sem de attól gyönyörü baba lett belőle.Akkor én is elvoltam kenődve de most már csak nevetek egyet rajta.
2008. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 135kg-ról kezdtem a terhességet. Most 27. hétbe járunk 13kg híztam. Sajnos nagy súlyról kezdtem de így alakult. Nekem az orvosom Femibiont ajánlotta és szedek Magne-B6ot is mert keményedek és vasat. Engem a védőnő piszkál ilyeszget! Császáros leszek cukros stb. Hozzá teszem a cukrom jó!:-)) Boldog vagyok hogy babánk lesz és viszonylag hamar teherbe estem fél év. Sokan évekig küzdenek, hogy babájuk legyen.

Azt tanácsolom ha mész UH-ra egyél előtte csokit. Én is azt szoktam csinálni.


Boldog babavárást kívánok! És Kellemes Ünnepeket!

Judit

2008. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem keress másik dokit. Nincs olyan, hogy csak ennyit vagy annyit lehet hízni, és az is változó, hogy ki mikor hízik. Van, aki az elején többet, aztán szinte semmit, van, aki fordítva... Én 58kg-ról keztem a terhességet, 74kg voltam, amikor szültem, 3 héttel később már csak 60, most meg kevesebb vagyok, mint terhesség előtt. ja és a sok hízás ellenére nem volt semmi gondom nekem sem, a babának sem, 3,8kg-al született, természetes úton, probléma nélkül. A terhesség alatt végig mozogtam, semmi gondom sem volt, mégis sokat szedtem fel, bár nem igazán látszott, eleve a pocimnak nagy súlya volt.

Ne aggódj, a vitaminoktól nem hízol, viszont a babának óriási szüksége van rá! Nem értem, hogy lehet orvos az olyan, aki a vitamintől tiltja el a kismamát...

Ja, diéta: azért a babának az sem árt, ha kap tápanyagot. Ha nincs gondod vércukorral, stb, akkor nem kell diétázni. Fontos az egészséges táplálkozás, a sok zöldség-gyümölcs, nem kell rengeteg édességet enni, de kajálni azért csak kell.

2008. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 35. hetes vagyok és már 17 kilónál tartok.

A dokim azt mondta,mikor rákérdeztem,hogy nem gond,csak nehezebb lesz leadnom...:-)

2008. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is azt mondta a doki, s a védőnő is hogy diétázzak, ne egyek annyit, ne szedjem az elevitet, mert 30. héten 20 kilónál járok. Cukrom még a minimumot sem éri el, a vérnyomásom ok, a doki azt monta nincs gond, csak amiatt szeretné ha nem hízna sokat az ember, mert utánna nehéz leadni.

De én is ugyan ilyen ütemben híztam mint te.

Ha zavar, s rosszul érzed magad miatta, akkor próbálj kicsit másabb "diétás" kajákat enni, ha pedig jól érzed magad a bőrödben,s úgy gondolod le tudsz majd fogyni, akkor ne aggódj.

2008. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon oda kell figyelned az etkezesre! 14 hetesen 6 kilo SOK! De meg nem keso!

En normalis sullyal kezdtem a terhesseget, most 28 hetes vagyok es 12 kg-ot hiztam. Az orvos cseszeget, en probalok odafigyelni az etkezesre (mivel hizekony vagyok, ha nem figyelnek oda, szerintem +30 kg-ig meg sem allnek).

Nem kell ehezned, reggel edd meg a zsemledet tejjel (1,5%), delelott gyumi, delben valami hus (nagyon keves krumpli, teszta), estere meg zoldseg vagy joghurt stb..... Edessegnek en sokszor puddingot csinalok edesitovel.

Amugy en sem szedek terhes vitaminokat (kulfoldon elek), a doki csak vasat es folsavat szedet velem.


Ne keseredj el! De a legfontosabb az odafigyeles (nem csak az esztetikai szempontok miatt).

En is utalok raallni a merlegre a dokinal, de ha nem cseszegetne, elszaladna velem a lo, az biztos.

2008. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A komplex vitaminoktól valóban nőhet az étvágy valamennyire, de nem maga a vitamin szedésétől függ a súlynövekedés, hanem attól, hogy az ember enged-e a megnövekedett étvágynak, vagy visszafogja magát... Terhesség alatt a hormonok bezavarhatnak és emiatt elég nehéz türtőztetni magunkat, legalábbis nekem nehéz volt.

Ettől függetlenül egy percig sem gondolkodtam azon, hogy szedjem-e a magzatvédőt, vagy sem, mert azt hiszem, hogy ennyit megtehetek magunkért. Azért írom, hogy magunkért, mert ha nem szedtem volna, akkor is nagy eséllyel elvette volna a baba azt, ami neki kell és az én vérképet lett volna gyötrelmes.

Egyébként én vékony (egyesek szerint sovány) voltam, amikor teherbe estem és baba előtt már két-három hónappal elkezdtem szedni a magzatvédő vitamint. Akkor nem vettem észre, hogy nőtt volna tőle az étvágyam, nem híztam egy dekát sem. Nem csoda, mert ritka rossz evő vagyok, naponta egyszer eszem, de volt, hogy anélkül is elvoltam. Amikor teherbe estem, akkor ráálltam a rendszeres étkezésre és elég durván jöttek fel a kilók kb a második trimeszter végéig. Közel 25 kilót híztam a végére, ennek döntő többségét félidőig. Végig szedtem a vitamint, két és fél hete szültem és még mindig szedem, a szoptatás végéig meg is tartom. El kell mondjam, ahogy kijött belőlem a babó, úgy esett vissza az étvágyam a baba előttire, gyomorfájós vagyok ismét, ha tehetném, akkor egyáltalán nem ennék főtt ételt, de a tej miatt muszáj, így viszont a nap felében görcsöl a gyomrom. Már csak tíz kiló van rajtam az eredetihez képest, szüléskor ment le nyolc, azóta két és fél hét alatt további hét (úgy, hogy erőltetem magamba a kaját, van egy olyan érzésem, hogy ha nem szoptatnék, úgy ennék, pontosabban nem ennék, ahogy a szervezetem igényli, akkor egy hónap múlva már ez a tíz sem lenne rajtam).

Hozzáteszem, hogy az egész terhességem alatt meg voltam arról győződve, hogy nem is eszem sokat és mindenkinek bizonygattam, hogy nem tudni miért ugrott rám az a 25 kiló. Most visszanézve rá kellett jönnöm, hogy akkor nem tűnt fel a megnövekedett étvágy miatt, de az eredeti igényeimhez képes borzasztó adagokat nyomtam magamba, nem csoda hogy híztam. És mivel előtte is és azóta is szedem a vitamint, így kizárom, hogy amiatt lett volna, szerintem határozottan a bennem lévő baba, illetve a terhesség alatt termelődő hormonok okozták nálam az étvágynövekedést.

Ha hajlandó vagy tartani kb azt a diétát, amit az orvosod felvázolt, akkor szedd nyugodtam az elevitet, nem attól fogsz hízni. Bár én akkor sem hagynám el, ha nem diétáznék...

2008. dec. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát azért az nem véletlen hogy a komplex vitaminkészítményeket műtétek után is felírják roboráló szerként, mivel meghozza az étvágyat. Csecsemőknek és kisgyerekeknek is szoktak felírni multivitamint ha nem híznak semmit, vagy eléggé.

Szóval azért valami igazsága lehetett a dokinőnek. Mondjuk a Magneb6 leállítását nem értem, mert az csak jó lehet görcsölés ellen.

Sajnos akinek amúgy is lassabb az anyagcseréje az terhesen se ehet meg bármit bármikor:(

Tudom, nehéz, én is túlsúlyos vagyok, terhességet is plusz súllyal kezdtem. És mikor az ember terhes még extrábban nehéz nemet mondani arra amit megkíván (mert én se a salátát meg a sovány husit kivántam sajna:)))

Mondjuk azért ez a főtt zöldség, főtt hús 1 db zsemle...ez nagyon nagyon meredek...Ettől úgy el lehet ájulni hogy csuda..

Szóval szerintem csak annyi kellene hogy tartasz egy 1500 kcal-os diétát, amibe azért belefér szénhidrát is meg gyümölcsök stb.


És sajnos ez nem ijesztegetés hogy a nagyon nagy súly fájásgyengeséggel járhat a szülés során, és akkor császárra is sor kerülhet. Ez bizonyított tény. Persze mindig vannak kivételek szerencsére akik hipphopp megszülték a babát simán nagyobb súly ellenére is:)

Nagyon drukkolok neked, és azért ne hagyd hogy megkeseritse ez a kaja téma teljesen az egész várandósságot!

Jó egészséget nektek!!:)

2008. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj az utolsó vagyok, még vmi folsavat meg vérképtől függően vasat természetesen kell szedni külön de a többi vitamint a legjobb ha természetes úton viszed be, és ha tartod a diétát sok zöldséggel gyümivel husikkal, akkor be is fogod vinni ezt a mennyiséget!
2008. dec. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!