Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ujszulott babatok veletek...

Ujszulott babatok veletek vagy kulon szobaba volt?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sokan mondjak hogy velunk legyen amig pici, en viszont jobban hajlok afele hogy kulonbe legyen arra alapozva hogy ferjem tudjon aludni, ugyis en kelek fel majd hoza.

Egyenlore csak elmelet, mert meg nem szuletett meg. Ezert is kerdezlek titeket hogy ti hogy oldottatok ezt meg, kivitelezheto a kulonszoba bebyor melett vagy velunk legyen stb stb?



2020. júl. 20. 08:06
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok valaszt, ahogy latom eleg megoszto a kerdes.


A baba szoba mar rendben, szinten a mienk melett.

Gondoltam arra is hogy oda betteni egy agyat magamnak ha nagyon siros lesz akkor ne keljen maszkalnom szobarol szobara, es parom tud aludni. O is nagyon koran kell, probalom ugy kitalalni hogy tudjon pihenni, aztan lehet hiaba minden tervezgetes mert megse ugy alakul.

2020. júl. 20. 09:19
 12/48 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk egy szobában vagyunk, az ágyunk mellett a kisagy, viszont a lakás elrendezése olyan, hogy elég messze lenne a babaszoba, ezért amíg többször kel ejjel, annyit nem szeretnék mászkálni oda vissza. Ha már nem kel, vagy csak keveset, akkor atrakjuk oda.


Ha a mi szobánk mellett lenne a babaszoba közvetlen, akkor ott lenne, szerintem nálatok rögtön lehet ott. Bebiort szerintem felesleges, ha nyoszorog, sir úgyis meghallod.

2020. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk a közös szoba nem opció, mert a férjem műszakos melóban dolgozik, és nem fogja bírni, ha sírós a gyerek. Valószínűleg én járkálok, de még valószínűbb, hogy előbb-utóbb landolok egy heverőn a gyerekszobában. Mert az sem fog menni, hogy éjszaka 5-10 alkalommal másszak ki holdkórosan.
2020. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
56%
Még most is egy szobában alszik velünk külön ágyban a 17 hónapot lányom.
2020. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
56%

Egy szobában, velem.

Sokkal nyugodtabb vagyok, ha mellettem van.

A másik két gyermekem is velem aludt amíg kicsik voltak.

Már a kórházban is magam mellé tettem őket.


És nyugodtan le lehet pontozni, ha valakinek ez örömet okoz.

2020. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
56%
Első perctől külön szoba, ezt már terhesen megbeszéltük férjemmel és ebből nem hagytunk.
2020. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
42%

Ki az, aki lepontozza azokat, akik az elején egy szobában alszanak vele???

Szívem nem lett volna azonnal elválasztani magamtól a kis csöppségemet!

Arról ne is beszéljek, nehezen alszik el, cicin, amikor a babaöbölbe beraktuk, felsirt. Ha 10szer próbáltuk egy este, akkor 10szer. Fene szenvedne ezzel kúlön szobába kimerülten.

9 hónapig volt a pocakomban, miért akarnám, hogy külön aludjon? Féljen? Hiányozzak neki? Folyamatosan sirjon... nem is lehet egy csecsemőt elaltatni, csak cicizéssel. Komolyan van itt valaki aki az első perctől leválasztja magárol?

Velünk alszik egy ágyban, képtelenség öbölbe, kiságyba rakni síras nélkül, bajlódjon vele az akinek 2 anyja van. 5-6 hónapos koratók indul az átszoktatás nálunk. Környezetemben többen is így csinálták, csinálják.

2020. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
50%

Kb négy hónapos koráig mellettünk volt a kiságyban. Sokszor velünk aludt, amikor fáradt voltam visszarakni. Aztán addigra már annyira megritkult az éjszakai ébredések száma, és akkor is nagyon gyorsan vissza lehetett altatni, hogy úgy döntöttünk, hogy külön szobába költözünk (mi mentünk át a nappaliba, a kicsi szoba maradt gyerekszoba). Most légzésfigyelővel és bébiőrrel egyedül alszik a szobájában (5 hónapos), egyszer, max kétszer kel enni éjjel.

Az elején semmiképpen nem bírtam volna külön aludni, minden mozzanatát figyeltem, meg két óránként szopizott éjjel... de mostmár "nagylány" :) sokkal jobban alszik, ha nem vagyunk ott. Tudom, mert a bébiőr maxra van véve és meg se moccan.

2020. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
68%

Mit kell fennakadni egy nyamvadt pontozáson?! Ráadásul azokat is pontozgatják lefelé, akik külön szobába tették a gyereket.


De már ne is haragudj, azért mert NEKED úgy volt jobb, hogy melletted van, mert sokat sírt mert így-úgy-amúgy, még nem jelenti hogy másnak is úgy a jó és főleg nem értem miért kell így felháborodnod rajta meg kb "szaranyanak" beállítani, aki első perctől külön szobába tette a babát. Te úgy csinálod, ahogy akarod, ahogy más is úgy csinálja, ahogy neki jó.

Neked az vált be, ha ott van mellettettek a gyerek, más meg legalább éjszakára szeretne egy kis "magánszférát", egyik sem rosszabb a másiknál.


"nem is lehet egy csecsemőt elaltatni, csak cicizéssel"


Ez meg szimplán baromság és még általánosítasz is. Azért, mert neked nem ment másképp elaltatni a gyereked, csak úgy hogy a szájába nyomtad a melled, másnak még sikerülhet/ett enélkül is. Az én lányom pl soha nem cicivel aludt el, ahogy húgom gyereke se és legjobb barátnőmé sem.

Őszintén nem értem miért ugranak anyák így egymás torkának, amiért az valamit másképp mert csinálni, mint ők. 🤦🏻

2020. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
74%
Mindannyian az első perctől kezdve a saját szobáikban aludtak.
2020. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!