Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki nem örült a...

Van olyan aki nem örült a baba nemének miután kiderült? Fiút vagy lányt szerettetek volna?

Figyelt kérdés

Megváltozott a véleményetek miután megszületett a baba?

Pusztán kíváncsiságból kérdezem.



2020. máj. 13. 13:40
1 2 3 4 5 6
 31/54 khniki ***** válasza:
74%
Van 2 mostohafiam, örültünk volna, ha kislányunk születik. Teljesen bele is éltük magunkat. Mikor kiderült, hogy fiú, aznap nem voltam valami jókedvű, de aztán hamar elfogadtam és nagyon vártam őt. Most már 8 hónapos, imádjuk. Semmivel sem összehasonlítható az anya-fia szerelem. :)
2020. máj. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 24#. A valaszom vegen az utolso mondat nem kerdes volt, ezert nem kell valaszolni ra. De ha mar igy le vagyok hordva a sarga foldig, hadd valaszoljak en is.


"Azért mert te gyűlölsz nőnek lenni, más miért ne akarhatna lányt?"

Akarhat persze. De miert jobb olyan indokkal lanyt akarni, es nem fiut, hogy "milyen csinik a fodros ruhak", meg majd "egyutt csajoskodunk", ami mind arrol szol, mit akar az anya, mint azert akarni inkabb fiut, mert szerintem fiukent konnyebb elete lenne? Ami arrol szol, hogy feltem a gyerekeimet. Azt se szeretnem, ha betegen szuletne, nem azert, mert bajom van a beteg emberekkel, hanem mert nehezebb eletuk van, mint az atlagnak.


"Más lányt miért ne szerethetne az apja?"

Idezd kerlek hol irtam ilyet."


"Azért sokat elárul rólad hogy a férjed egy farok de te a lànyodat okolod..."

A ferjem csaladcentrikus, otthonulo ember, nem jar el inni, haverozni. Szo nelkul eteti, pelenkazza, furdeti, ovodabol hozza-viszi a gyerekeket. Soha egy rossz szava, megjegyzese nem volt a nemukre. Csak erzem, hogy nem talalja vele a kozos hangot, probalt o vele jatszani, de csak a babazas erdekli, amitol mar en is ot perc utan kiszaladnek a vilagbol. Ha ettol a ferjem egy “farok” megyek, mar adom is be a valokeresetet... Ja nem.

A lanyommal jatszani idegorlo. Babakkal babazunk. Az epitobol babahazat epitunk es babazunk. Ha a dinokat vesszuk elo, a kis dino a kisbaba, a nagy az anyuka es azokkal babazunk. A gyurmabol kiscicat/kiskacsat meg anyukajat kell csinalni, utana azzal babazunk. A ferjem nem vevo erre (meg tudom erteni).

Kinti elfoglaltsagokat a lanyom nem szeret, setalni nem szeret cipeltetne magat vagy inkabb nyafog, hogy menjunk haza. Van futobiciklije de nem erdekli. A bogaraktol retteg (senki mas a csaladbol nem fel toluk, szoval nem mi neveltuk bele). A jatekboltban a ferjem mindig felveti neki, mit szolna mondjuk legohoz, de a lanyom reszerol nulla erdeklodes. Csak megint egy ujabb babaholmi vagy giccses rozsaszin cucc (ugy is, hogy en soha semmi csicsas rozsaszin holmit nem vettem neki kiskoraban, mert utalom ezt a szint). Sztereotipiak, persze. A lanyunk hozza az osszes letezo sztereotipiat, amit egy amerikai filmben latnal a rozsaszin ruhaban szoba kozepen kuksolo babahazban teadelutant tarto kislanyra, aki sikitofraszt kap, ha arraszall egy szunyog.


Nem, egyelore nem talaltam semmi hudejot abban, hogy lanyom van. Elnezest, hogy egy kerdesre valaszolva le mertem irni, hogy igen (sajnos) ilyen is van.

Hidd el, en is remenykedem, hogy ahogy idosodik es mas dolgok is erdeklik majd, javul a helyzet. Sem en, sem a ferjem nem vagyunk kiallhatatlan szornyetegek, mi is tolunk telhetoen probalkozunk.

A kisebbik lanyom meg csak 8 honapos, ugyhogy rola nem tudok

nyilatkozni.

2020. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó teljes szívemből sajnálom szegény kislányodat, amiért két ilyen szülő jutott neki. Minden sorodból ordít, hogy nektek mekkora teher hogy ő lányos kislány. Jajj te szegény majd mindjárt téged sajnállak, amiért a lányod babázni akar. Meg hogy nem tudod ráerőszakolni a fiús játékot. Ha neked ez ekkora trauma mi a ló...ért szültél? Nem tudtad hogy van rá 50% esély hogy lányod lesz, és akkor jó eséllyel lesz baba, meg rózsaszín? HM??


Azért vicces hogy ennyire magadból indulsz ki:

"Akarhat persze. De miert jobb olyan indokkal lanyt akarni, es nem fiut, hogy "milyen csinik a fodros ruhak", meg majd "egyutt csajoskodunk"


Aztán ki mondta hogy aki lányt akar az ezért akar lányt áruld már el? Jaaa mert a te beteg fejedben a fiú azért jó mert azzal lehet bogarakat fogdosni meg dínózni. Hát xar ügy, más meg nem ilyen sztereotípia miatt akar lányt vagy épp fiút.


Igen a férjed annyira családcentrikus frnakó apa hogy rá akarja nyomni a gyerekre a fiús játékot, ezzel azt sugallva a kislánynak hogy amivel ő játszik az pocsék, abba neki teher becsatlakozni.


A fiúként egyszerűbb érvényesülni meg még mindig egy baromság. Ilyen érzelmi világgal ami neked van, te férfiként is egy rinyagép lennél aki mindenben csak a rosszat látja, mert ez kell az kell. Miért szerinted a férfiakkal szemben nincsenek elvárások? Dehogynem.

2020. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
85%
Hú 32-es, ezt de szomorú volt olvasni. Szegény kislány, azèrt próbáljatok ne éreztetni vele, hogy ennyire idegesít benneteket. Hozzáteszem álló nap kisautókat tologatni se jobb ám, mint babázni.
2020. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
85%

32

Nagyon gáz a felfogásod. Jobb lett volna ha nem szülsz. Nagyon sajnálom a kislányod, hogy a szüleinek 5perc játék is idegörlő...

2020. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
81%
Csak tudnám az ilyen tényleg minek szül???
2020. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
72%
32 hányni tudnék ettől a hozzáállástól, komolyan, keress inkább nekik nevelőszülőt nektek ez nem való. És többet ne szülj, nehogy lány legyen az is. Szánalmas vagy...
2020. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
26%

Nem azert akartam fiut, mert akkor lehet bogarat fogdosni, azon egyszeru okbol kifolyolag, hogy fel sem merult bennem, hogy lannyal majd nem lehet. Hiszen en is lanykent fogdostam minden allatot gyerekkoromban. Es nem arrol van szo, hogy a kezebe akarom nyomni a bogarat, ha utalja. Nem kell megfognia, semmi ilyesmit nem varok el. De lehetne nehany esszeru atmenet a bogarfogdosas, meg akozott, hogy nem mer lecsuszni a csuszdan, mert raszallt egy muslica.

Es igenis mindennap jatszom vele, nem ot perceket, es azt amit o akar (babazas). Es nem ”toljuk ra” a fius jatekokat, csak ha epp nagyon rossz passzban vagyok, es tenyleg napok ota csak babazas ment, akkor neha eloveszek mast, hogy probaljuk ki ezt. A vegen ugyis ugyanott vagyunk vele.

A dinokat amugy o vetette meg, mert megtetszett neki a teveben. A pizsamaja is dinos, azt se en valasztottam, hanem o maga. (Es egyebkent dinos bugyikat is akartam venni a lanyomnak, epp azert mert nagyon szereti a dinokat, es csak olyat talaltam, aminek elol nyitott a slicce. Lanynak valo dinos bugyi egyaltalan nem volt. Nesze nektek sztereotipia.)

De ugyis eldontottetek mar, hogy minden rossz, amit csinalok, pontozzatok le nyugodtan.

2020. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
88%

Hát most meg foglak lepni, de minden ember (igen a kisgyerekek is) saját egyéniségek. Tök mindegy hogy játékról van szó, vagy bogarakról, vagy bármitől való félelemtől.

Téged már ott nem értelek, hogy "fel nem merült benned"...Őőőő miért is? Mit hittél, hogy a kislányod majd a te klónod lesz, és az fogja érdekelni ami téged?

Igen minden esély megvan rá, hogy egy kislány rózsaszínmániás legyen, ahogy arra is, hogy fiús beállítottságú, meg arra is hogy vegyítve van a kettő.

És bizony akinek ez feldolgozhatatlan, az ne szüljön gyereket, vegyél kutyát azt lehet idomítani. Ész megáll.

2020. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kapaszkodj meg, vannak olyan kisfiúk akik meg lányos dolgok iránt (is) érdeklődnek. Na ilyenkor mi van?
2020. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!