Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van már egy közel 2 éves lányunk, szeptemberben megy bölcsibe én pedig dolgozni.

Albérletben élünk, 25 nm, én csak gyes-t kapok, férjem minimálbért. Gyümölcsöt, zöldséget anyukám vesz nekünk, anyósomtól kapunk gyerekruhákat (oviban dolgozik, ő is kapja ingyen vagy majdnem ingyen). Semmit nem tudunk félretenni nyilván.


Úgy tűnik, terhes vagyok. Nem akarom elvetetni, viszont fogalmam sincs, hogy oldanánk meg. Ráadásul a férjem nem is akarja, nem csak az anyagiak miatt, egyébként is szeretne kicsit "pihenni".


2013. júl. 8. 16:13
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, ilyen helyzetben (férfiként) semmiképp nem szavaznék a megtartásra, azt gondolom, hogy irreális teher, felelősség és kockázat lenne mind a szülőkkel, mind a meglévő gyerekkel szemben, nem tartom valószínűnek hogy a következő terhesség + GYED időszakot kibírná együtt a család. (erre szokták megjegyezni a magzatvédők, hogy lehet, hogy az abortusz sem bírja ki, amiben meg igazuk van, már, hogy lehet - csak hát ha onnan indulunk ki, hogy egyiket se bírja ki, akkor még mindig sokkal egyszerűbb ha az egyik egy gyerekkel marad egyedül, ráadásul olyannal, aki mellett már el lehet menni dolgozni, a másik félnek - pláne, ha ráadásul minimálbérért dolgozik - egy tartásdíjat kell fizetnie)

Sóval nem, ebben az esetben nekem minden a megtartás ellen szólna.

2013. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
78%

Én ilyen helyzetben össze sem hoztam volna a babát.

De ha már jönne, akkor nem tudom hogy döntenék. Ha látnék rá egy minimális esélyt is, hogy egyenesbe jöjjünk, vszínűleg megtartanám.

2013. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
63%
Nem tartanám meg és nem vagyok abortusz párti!De a meglévő gyermekre is gondolni kell,hogy mit veszel el ezzel tőle a következő 5 évben mondjuk.(sport,külön orák..stb)Ahhol ilyen kis pénzből élnek ,nélkülözve ott nem fér el még egy gyerek,meg hol férne el?...nem is értem..azt írta valaki,hogy ahol elfér 1 ott kettő is elfog...Még is hol?25nm nagyon kicsi
2013. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
77%

Elmondom neked miben hatalmas igazam lesz....bocsi hogy igy allok hozza de tom jol....Most esszel kell gondolkoznod ami azt mondja h vetesd el...a sziv meg hogy tartsd meg...ha most nem fogsz esszel hanem szivvel akk rosz lesz a gyereknek mert nem altok ugy ahogy kellene es az a szivedre is kihat...egy eleten at azt fogod latni hogy nem tudod megadni a gyereknek ami kell es ezert szomoru leszel

Ha most esszel gondolkozol h elveteted akk az a szivedre is kihat egy IDEIG..mert az ido mindent begyogyit...kulondben is van mar egy csemete aki titeket boldogga tesz...habar ti ot nem nagyon(de mar ez is eleg nagy suly)) ne akard hogy ennek a teher meg nagyobb legyen

Ha most esszel gondolkozol KESOBB jobb lesz a szived is,,es boldogabb lehetsz igy mint amugy..

2013. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim válasza:
90%
Az ember alapjaban onzo...ami jo is,,,donteni ugy kell hogy meghalgatod a sziv es az esz szavait.....!!!!!HA!! nem tudsz donteni akk halgasd meg kornyezetedet mit gondol,mit akar....akarhat-e!!!??? Egyertelmu hogy mindnekinek jobb lenne ha elvetetned...ne varj mert keso lesz(ez nem egy 24 ora es feljon a reggel)) remelem erted..
2013. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
34%

Önkormányzati bérlakás, ami nagyobb? Szülés utáni mihamarabbi munkába állás? Egyéb megítélhető juttatás?

Járj utána, érdeklődj, mi jár és milyen feltételekkel! Amíg nem mozgattál meg minden követ, ne dönts szerintem.

2013. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
82%
Ha az eszemre hallgatnék akkor nem, ha a szívemre akkor nem tudnám elvetetni. De amúgy fogalmam sincs. Ha még jó formán ételre se fussa akkor csak nélkülözne az pedig nem élet. Talán tényleg jobb lenne az abortusz, mint egy olyan élet ahol nem kaphassa meg az alapvető dolgokat. Gondolj bele mi lesz ha megbetegszik és nem lesz pénz gyogyszerre orvosra. Ha ne adj Isten egy betegségbe hal bele mert nincs pénz kezelésre. Ha éhezni fog. Az nem jobb mint ha megse születne. Menj dolgozni és tedd rendbe az életed. Hidd el senki nem akarna úgy élni. Tudom hogy nehéz de már te is tudod mi a helyes döntés. A szüleidtől se várhatod el hogy állandóan titeket támogassanak.
2013. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
94%
Csak annyit mondok, hogy a lehető legnagyobb ökörség az a közhely, hogy a szegénységben is boldogan felnőhet egy gyerek, ha szerető család veszi körül. Felnőhet, de nem biztos, hogy boldogan.
2013. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
94%

8-as!


ahol van már 1 ott elfér még egy is!! Nem lenne sokkal rosszabb mint a jelenlegi helyzetetek ...senki sem jön oktalanul, véletlenül a Világba :(


Persze. Aztán jöjjön a 3. is, mert elfér még gey, meg a 4. is, 5. is, 6. is...


Gondolkodj már! Pelus olcsóbb: havi 10.000, ha tápszer kell, 15.000 Ft/hó. Krém, törlőkendő: 5000. Ez már 30.000 Havonta, és akkor csak azt vesznek, ami okvetlenül kell.

Családi 13.000 FT. Csak így vannak mínuszban, érted MÍNUSZBAN 17.000-rel! Így sincs pénz kajára!!!!! Most havonta tud kb 20.000-ret nélkülözni? Nem. Ráadásul évekre kitolódik az, hogy a kérdező is munkába álljon.

2013. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
2%

Én nagyon abortusz ellenes vagyok és igen megtartanám!

VISZONT: Én soha nem lennék, nem voltam és nem is leszek ilyen felelőtlen! Védekezés!

2013. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!