Gyilkosság-e az abortusz?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi!

máj. 26. 11:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
20%
20# de ő esett teherbe, én nem hiszek abban, hogy véletlenül beleult a párja/férje farkaba, amin nem volt gumi, vagy ő volt a millióból egy, akinek nem hatott a gyógyszer, ha amúgy normálisan szedte...csak hát sokszor könnyebb erre fogni.:)
máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
60%
Sejtcsomó, mert még a 12. héten sem életképes méhen kívül.
máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
77%

21. A gyerekek szoktak hinni a mikulásban. Az hogy semmilyen védekezési mód nem 100% tény.:)

Egyébként pedig, mit gondolsz, hogy az, aki felelőtlenségből esett teherbe, mert nem vigyázott, az majd felelősséget tud vállalni egy gyerekért? Nem. Úgy meg pláne nem, hogy nem is akarja.

máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
33%
23# abban igazad van, hogy akkor valószínűleg nem is lenne felelős szülő, de én különben nem is azt mondom, hogy tartsa meg, valóban nincs semmi beleszolasom, de véleménye mindenkinek van, így nekem is megvan a véleményem arról az emberről, aki kenyelembol abortal, meg hidd el, még sokaknak...az meg, hogy nincs 100%os védekezési módszer, ok, de az is biztos, hogy sokan csak rafogjak erre, mert nem vigyáztak eléggé, itt van 100 kérdés minden héten kb, amiben felelőtlenül szexeltek, és elismerik...szóval erről ennyit.
máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
67%

Hát ok, a te dolgod. Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ez mindenkinek legyen a saját szabad döntése. Ha akarja tartsa meg, ha nem akarja vetesse el, teljesen mindegy milyen okból, vagy hogy hogy esett teherbe. Nem vagyok ilyen szinten ítélkező típus.

Annyi szörnyűséget olvasni, hallani olyan emberekről akik ugyan megszülték a gyereküket, de megölik, wcbe, kukába dobjàk, éheztetik, verik, nem szeretik elhanyagolják stb stb. És biztosan nem azért mert akarták. Én úgy vagyok vele, hogy akkor inkább abortuszra ment volna az ilyen, mint ezt így...

máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
69%
Nem az. Mert az embrió nem egy élő ember, hanem egy pici sejt csomó. Ergo, nem lehet megölni. Nyilván nem szép dolog, de van amikor szükséges.
máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem az. Soha nem volt az, és nem is lesz gyilkosság. Ahogy éppenséggel jó dolognak sem lehet nevezni. Ez egy szükséges rossz. A történelem során történtek már az abortusz betiltásával való próbálkozások, és nem lett jó végük. Úgy gondolom, hogy minden nőnek és kislánynak is joga van az abortuszhoz. Inkább legyen kórházi körülmények közt, hozzáértő által elvégezve, minthogy pl fémből készült vállfával próbálkozzanak. Hogy én képes lennék elabortálni egy embriót? Talán. Ezt addig nem tudhatom, amíg nem kerülök olyan helyzetbe. Ha nem lennék rá képes, akkor sem ítélném el azt, aki nem tartja meg a magzatát, hiszen ez az ő döntése.
máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
79%
Ha gyilkosság lenne, börtön járna érte.
máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
13%
28 abban egyetértünk, hogy tény az, hogy az abortusz nem gyilkosság....de ez azért nem annyira....pl Amerika egyes államaiban több büntetést kapsz az abortuszért, mint a súlyos fizikai és szexuális bántalmazásért.....
máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim válasza:
30%

Nem olvastam végig az összes kommentet, de azért leírom én is a gondolataim. De mielőtt ezt megtenném, ajánlom figyelmedbe a Partizán közgyűlését, ahol konkrétan ez volt a téma.


Gyilkosságnak nem tartom, mert a max 12 hetes magzat számomra nem ember. Ami tény hogy egy életnek a lehetőségét veszik el, nem az életet. Máskülönben meg szerintem nem attól leszek ember hogy szörtelen a testem, hogy két lábon járok, hogy a hüvelykujjamat betudom fordítani (opponálni). Az emberi létemet a tudatom adja meg.


Erre a gondolatra egy példát is felhozhatnék

-A Ted 2 című filmben a bíróságon azon veszekedtek, hogy az életre kelt plüssmaci embernek számít e.


Most ha feltételezzük ezt a fikciót, akkor elveszekedhetnénk azon hogy civilizált embernek számít e. Emberi létje van, emberi érzésekkel és tudattal. Egy pár hetes zigótának, aminek az idegrenszere se alakult ki nincsen.


Az életre kelt plüssmaci megölése gyilkosság, az abortusz nem az

(Bocs ez rohadt hülye példa de így tudtam csak kifejezni magamat)

máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!