Gyilkosság-e az abortusz?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi!

máj. 26. 11:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
68%
Miért kell egymilliomodik alkalommal ilyen feszültséget kelteni? Én alapvetően inkább abortuszellenes vagyok, nagy eséllyel magamat ismerve még beteg babát sem vetetnek el, pedig van már egy egészséges, de ez en vagyok...szélsőséges esetekben, tehát ha pl súlyos beteg lenne a baba, vagy nemi erőszak történt, én nem ítélem el, aki így dont, főleg, mert az az ember nagy eséllyel már így is a padló alatt 100 méterrel van, és nem könnyű meghoznia a döntést. Aki viszont azért vetet el egy gyerek, mert "becsúszott" (én ebben kevéssé hiszek), és a kenyelmes életébe nem fér bele, na azt elítélem...szóval ez sose lesz fekete-feher. Te csak unatkozol most így vasárnap délután, de akkor miért nem mész ki a kertbe kapálni?
máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket* 11es voltam
máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanúgy nem gyilkosság, ahogy a diósbejgli sütése se erdőirtás.
máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is provokatív, és csak vitát szül. Voltak már korábban ilyen kérdések, ott is nézelődhetnél.

Elég az is hozzá, hogy akárhányszor felmerült, hogy betiltják, állandóan kiakadt a nép.

Amúgy nekem az a véleményem, mint a 11-esnek.

máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Az még csak egy sejtcsomó, semmi több. Itthon 12. hétig végeznek abortuszt. Addig Semmilye nincs kifejlődve, ezért is méhen kívül teljesen életképtelen. Ami sosem született meg, soha nem élt, azt megölni sem lehet.
máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy gyilkosság, mert ha egy nőt pl megerőszakoltak, és azért veteti el a babát, főleg úgy, hogy amúgy soha eszebe se jutott volna az abortusz, csak az Élet rákényszerítette, hát nem lenne szívem még nekem is belerugni azzal, hogy ilyet mondok...de ha valaki azért megy abortuszra, mert neki szimplán úgy kényelmes, akar már tobbedszerre is életében, na azt egy percig sem sajnálnám, ha valaki legyilkosozza. Nem, nem "sejtcsomo", ez amúgy is egy nagyon laikus, béna kifejezés, ilyen nincs is az orvostudományban. A 12. Hétre gyakorlatilag mindene kifejlődik az ÉLŐ embrionak, majd magzatnak, és eddig lehet abortuszt végezni, ami nagyon durva...a 12 hetes ultrahangon a babám már egy miniember volt, de tényleg, és ezt tudja mindenki, aki volt már terhes, nem csak nethuszárkodik...szóval akik olyan szélsőségek ebben a kérdésben, mint pl a 15os, na őket alja és tudatlan embernek tartom, de aki amúgy tiszteli az életet, és nem jókedvében abortal egy embriót, azt nem ítélem el. Szóval valahol a kettő között van az igazság.
máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
58%
És még annyi, hogy kicsit hasonlít ez szerintem arra, hogy valaki azért öl embert, mert bűnöző, és valamit mondjuk meg akar szerezni, rabolni, vagy mit tudom én, vagy puszta önvédelemből, semmi másért, hogy ne őt öljék meg, ha már gyilkosságnál tartunk...itt behelyettesitve az önvédelem az, ha valakit pl megerőszakoltak, és azért abortaltatja a babát, aki pedig kenyelembol abortaltat, a másik kategória, az önző... 11es és 16os voltam
máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
38%

16. Kit érdekel kit kinek/ minek tartasz? A te butaságod. Minden embernek meglehet a saját véleménye. Talán esetleg az is eszedbe juthatna, hogy aki elveteti az embrióját, mert egyszerűen nem akarja, az jobb is ha nem válik szülővé, mert megkeserítik egymás életét. A szülő is a gyerekét, és a gyerek is a szülőét.

Senki nem jókedvében járkál abortuszra. De mélyebben belegondolni az neked meg a fajtádnak már nem megy, csak köpködöd a hülyeségeket, mert nem gondolkodsz.

máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
49%
18# pont azok nem gondolkodnak, akik szerint egy fejlett embiro/magzat csak egy sejtcsomo (ki találta ki ezt a bugyuta kifejezést?! Óvodás szint), az én "fajtám", gondolkodik, ugyanis leírtam, hogy a kettő között van az igazsag, példákat is hoztam, és nem gyilkosozok, értelmesen érvelek... A "sejtcsomo, és kész!" nem érvelés, te ezen a szinten vagy....
máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
71%

Számodra csak annyi, hogy " kényelemből abortáltat". m

Másnak meg, az a felnőtt élő embernek az egész élete, amit tönkretenne az az embrió ha kifejlődne, majd megszületne. Ezt kéne felfogni. Meg azt, hogy senki sem vagy, hogy jogod legyen ítélkezni.

máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!