Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Két lombik stimuláció között...

Két lombik stimuláció között mi a jelenlegi eljárás, mikor indulhat a második kezelés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most már nincs 90 nap várakozás és lehet akár előbb is. Aki az elmúlt évben volt ebben a helyzetben mennyi idő telt el két stimuláció között?

Decemberben volt egy sikertelen beültetésem, fagyóba nincs babám, tehát előröl kell kezdeni. Most azzal keveredtem meg, hogy egyik ismerősöm mondta nekem, hogy nem valószínű hogy kérnék bármilyen vizsgálatot pl ciklus labort, hanem elkezdik ha mi is akarjuk.

Ez valós lehet?



jan. 5. 22:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Es azert pihennek egy kicsit a helyedbe, tudom nagyon nehez de erosen rakkelto a lombik program ezen felul en inszemes voltam es koraszules volt.. es nagyon sok koraszulottel futottam ossze es egytol egyik vagy lombik vagy inszem volt
jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem itthon lombikozok, de nekem még a sikertelen beültetés után is ki kellett hagyni egy ciklust a következő stimulációig, pedig az kevesebb hormon és kisebb megterhelés.
jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minimum egy ciklust ki kell hagyni, de inkább 2-3, nekünk a doki ezt javasolta. De attól is függ, hogy a petefészkek állapota milyen, ezt indítás előtt úgyis megnézik. Nálunk nek kérnek újabb vizsgálatokat vagy labort addig amíg az előzőek le nem járnak, simán mehet 2-3 lombik, de a dokid úgyis tájékoztat.
jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azt én is gondoltam, hogy nem rögtön lesz stimuláció, csak hát nehéz. Nehéz várni, nehéz tervezni, sok külső kollégával dolgozom, és hát nem árt tudni mikorra vállalatok kisebb nagyobb dolgot az első félévben.

Most vagyok a sikertelen beültetés utáni ciklus végén. Az előző stimuláció hosszú protokoll volt így ha most is az lesz a következő ciklusban max az előkészítő szuri és csak utána stimuláció. Ez azt jelenti, hogy a beültetés utáni 3. ciklusban gondolom legkorábban a stimulációt. Még csak azt nem tudom hogy ez reális e. Pénteken megyek dokihoz

jan. 6. 15:18
 5/21 anonim ***** válasza:
Tudom milyen szar a várakozás, de hát ez van. Nekem júliusban volt az első leszívás, szeptemberben a sikertelen beültetés, novemberben a következő stimu, amiből lett egy nagy hasi műtétem, úgyhogy 3 hónap pihi, és még a következő beültetés előtti ciklusban kell egy pluzs vizsgálat…
jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez a várakozás borzalmas, ezt én sem kívánom senkinek, páromat most műtötték missed ab miatt, de mivel ez volt az utolsó fagyibaba, ezért most majd újra kell kezdeni mindent, legalább 2 ciklust ki kell hagyni. Muszáj várni az a baj, mert nem szabad a szervezetet sem túlterhelni, azért eléggé megviseli egy stimuláció, nekünk a legutolsónál a 3. ciklusban lehetett csak újra indítani lombikot, mert a hormonok annyira el voltak szállva és a petefészkek is sokáig meg voltak duzzadva. Ez ilyen sajnos, muszáj valahogy kibírni, de az orvosod úgyis mindent elmond. Nekünk ez a legutóbbi, amiből lett fagyasztott embrió, az hosszú protokoll volt nálunk is, ott az első FET-re is 3 hónapot kellett várni.
jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett várni Tapolcán.

2020ban kezdtük, szeptember, oktober inszem, november vége lombik (kemiai terhesség) , január Fet(sikertelen), február új stimu(itt már ugye fél éve kaptam minden hónapban hormonokag) - ez sikerült na de milyen áron..20 petesejtet szívtak le, 2-t beültettek, korházba kerültem hiperstimulacióval 10 napra!! Utana 3 héten át ömlött a vér belőlem, majd trombozist kaptam (vérhigitó mellett)

De a baba megmaradt. 3 éves múlt


Idén tesóprojektnél tartottam szünetet, januar stimu, marcius vége stimu (nem sikerültek) , egész nyáron pihentem. Október elején mentem újra, 34 petesejtet szívtak le , saját felelősségre megcsinálták a beültetést, nem lettem hiperstimulált, nyilvan voltak fájdalmaim nem is kicsit, de egy problémamentes vizesedés nélküli, vérzés nélküli, trombozis nélküli terhességem van, már a 15.hétben vagyok.


Én mai fejjel már inkább tartok szünetet mint mégegyszer átéljem amit 2021-ben kellett.

jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alapvetően következő ciklusban is lehet újrakezdeni, csak nem mindegy az orvosod mit javasol.
jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ypszilon1980:

Nagyon sajnálom ami veletek történt. Szoktam itt a gyakorin olvasgatni és látom, hogy a Ti utatok hosszúra nyúlik. Nagyon bízom benne, hogy hamarosan azt olvasom, hogy sikerült neketek és minden rendben. Ritka hogy a lombikban a pár másik tagja ilyen normálisan segítőkeszen próbál minket hormonokkal teletolt türelmetlen lányoknak egy kis biztatást adni.

7# hát nem egy egyszerű utad van. Gratulálok a picikhez

Nálam annyi, hogy sajnos nincs sok időnk, ketyeg az óra. A doki a lehető legfinomabban mondta az első konzultáción, hogy egy picit idős vagyok, és az értékeit is ezt mutatják (amh 0.3). Nálam nem volt átjárhatósági vizsgálat sem inszemináció, azonnal lombik. Ezt elfogadtam, próbálok amit csak lehet meglenni ez ellen. A petesejt is ezt támasztotta alá. 3 érett petesejt, ebből 2 termékenyült meg és 1 kezdett el osztódni. Tehát nekem nem valószínű hogy lesz fetem.

Amúgy én is úgy gondoltam hogy valami plusz vizsgálatokat kérnék és majd valamikor május június körül kezdődhet a következő kör, az ismerősöm kevert meg, mert szerinte készüljek úgy hogy február-márciusban start. A lényeg, hogy úgy teszek ahogy a doki mondja

jan. 7. 17:44
 10/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Köszönöm az elismerő szavakat, de úgy általában a tendencia az szokott lenni, hogy egy reprodukciós eljárásnál a férfi nem igazán van jelen, nem foglalkoznak velük és ők sem igazából tudnak belelátni ezáltal ebbe a dologba, nem látják annyira a fizikai és pszichikai megterheléseket, adja a mintát és ennyi. Nálunk kicsit jobban belelátok, mert egyrészt a szurikat én adom be, anno a tűket én szereztem be, én kérdezek az orvostól, stb., kicsit jobban látom, mint általában a többiek. Ezzel nem leírni akarom a férfiakat, csak talán így én közelebb kerülök ehhez, több ebben a tennivalóm. Az óra nálunk is ketyeg, sőt amikor elkezdtük, nálunk is a lombik volt elsőre amiben volt lehetőség, inszeminációval nem nyertünk volna ennyit sem az orvosok szerint, párom is megkapta az orvostól, hogy idős a teherbeeséshez, neki az arány az 100 petesejtből 1, ezt az egyet kell megtalálni. Nálad még nem is rossz az arány, mert neked 3 érett petesejtből 1 kezdett el osztódni, egyébként az arány a petesejtek harmada szokott lenni a statisztikák szerint. Nálunk 17 leszívott petesejtből 8 termékenyült meg, ebből 5. napra 4 maradt, ez lett fagyasztva is, mindez 2 feletti AMH-val, ami kb. a negyede a leszívott petesejtek számának. Tehát nem ez fogja eldönteni, ha meg akar foganni, meg fog 0,3-mal is.
jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!