Most hany lombik programot finanszíroz a TB? A beültetesek, vagy a stimulációk száma számít? És ha ezek közül valamelyik lombik sikeres, akkor újabb négy alkalom válik TB támogatottá?

Figyelt kérdés
tegnap 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
5 stimuláció tb támogatott. A 3. kérdésedet nem teljesen értem. Ha valakinek az 1. stimulációból lesz egy gyereke, akkor marad még 4 ingyenes stimu. Ha csak a 2. stimulációból lesz gyereke, akkor 3 marad még.
tegnap 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Csak akkor megy el egy alkalom, ha megtörténik a beültetés. Ha csak a stimu akkor nem. Illetve ha nincs stimu (mondjuk ez ritka), de van FET, az is egy alkalomnak számít.
tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt olvastam, ha sikerül egy akarhanyadik lombik is, akkor további négyet támogat az állam. És hogy van valamilyen új törvény, aki szerint nem a beültetes, hanem a stimulacio számít egynek.
tegnap 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: elnézést, igazad van. Mi tavaly voltunk és szerencsére az első sikerült.


“ Tekintettel arra, hogy a 2024. január 1-től hatályos szabályok értelmében a petesejtnyerés céljából végzett stimulációk (inszemináció esetén pedig az azt megelőző ovulációindukció) száma korlátozott, az e céllal indított, azonban valamilyen okból megszakadt kezelés szintén csökkenti a közfinanszírozottan igénybe vehető ciklusok számát. Egy-egy stimuláció céljának megállapítása az egészségügyi szolgáltatók által küldött, finanszírozási célú adatokból történik. Amennyiben a NEAK a korábban beérkezett adatokból kétséget kizáróan nem tudja megállapítani valamely stimuláció célját, azt nem veszi figyelembe felhasznált közfinanszírozott lehetőségként.”


Forrás: [link]

tegnap 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Igen, változtattak nemrég és beültetés helyett stimuláció számít. De azért kösz hogy lepontoztatok. 😅

tegnap 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a stimuláció számít,akkor is ha esetleg nem lesz belőle beültetés. A FET nem vesz el alkalmat.
tegnap 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Stimuláció számít. És igen, ha a 4. stimulációból születik baba, akkor is a második babára újabb 4 alkalom van, a harmadikra 3. Egy baba egy alkalmat "elhasználtnak" számít.
tegnap 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7es tényleg? Uh az nagyon jó lenne, már egy gyerkőc van, szeretnénk még, csak már 4 beültetes, 5 stimulacio volt. De örülök neki akkor ha így még van 4 lehetőségünk.
tegnap 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!