Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha ha stimuláció megkezdődik,...

Ha ha stimuláció megkezdődik, és munkanapokon elkell jönnöm, ultrahangra,igazolással a kezemben,jogos -e ,h a munkáltatóm leakarja azt az időt dolgoztatni velem??? Magyarul ,h minusz órát termelek?

Figyelt kérdés

szept. 30. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos, az idevágó törvény szerint jár neked a távollét a kezelések időtartamára, de fizetés nem jár:


"Az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások végzésére vonatkozó, valamint az ivarsejtekkel és embriókkal való rendelkezésre és azok fagyasztva tárolására vonatkozó részletes szabályokról szóló 30/1998 NM rendelet határozza meg, mi minősül emberi reprodukciós eljárásnak.


(...)


Munkaidő-kedvezmény is megilleti az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésben résztvevő munkavállalókat:


55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól


b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés tartamára.


Van olyan munkavállaló, aki táppénzen van a kezelés alatt, esetleg az adott napokra szabadságot vesz ki. Érdemes tudni, hogy a kezelés idejére mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettség alól, ez időszak azonban nem korlátlan, hanem kifejezetten az adott intézményben történő vizsgálat, kezelés idejére vonatkozik.


A kérdés már csak az, ha a munkavállaló távol van, munkaidő-kedvezmény illeti meg, jár-e bérezés ezen időszak alatt. A választ a 146. paragrafus adja meg:


146. § (3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg


a) a szabadság tartamára,


b) az 55. § (1) bekezdés c)-g) és j) pontjában, valamint az 55. § (2) bekezdésében meghatározott esetben,


c) az 55. § (1) bekezdés i) pontban meghatározott esetben, ha tanúként hallgatják meg,…


Az előzőekben láthattuk, hogy az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezeléseket az 55. § b) pontja határozza meg, amely azonban nem szerepel a fenti listában – vagyis nem jár távolléti díj, bérezés erre az időszakra.


A munkaidő-kedvezménnyel azonban csak akkor tud élni a munkavállaló, ha a kezelésről a munkáltatót tájékoztatja."


[link]

szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló jól írja.

A munkáltató köteles elengedni és munkaidő kedvezmény jár rá tehát nem kell ledolgozni, de fizetést nem köteles adni erre az időszakra. Magyarul igazolt fizetetlen távollétnek számít hivatalosan.

szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem én ezt a részét! De amit a " kedves állami munkáltatóm" gondol! Teszem fel elmegyek 08-15 óráig! Igazolt távollét! De minusz! Dolgozzam be ezt ,pihenőnapokon!
szept. 30. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor mondd meg, hogy neked nem igazolt fizetett távollét jár, hanem igazolt fizetetlen és te inkább ezzel élnél, mert nem fér bele, hogy ledolgozd.


Amúgy én is hasonló szituban voltam, csak én kis maszek cégnél. Én se akartam ledolgozni a kiesett időt (hisz nem is kell, ezt jelenti a munkaidő kedvezmény), még annak is utána kérdeztem hivatalos szervnél, hogy ha csak fél nap fizetetlen, akkor szünetel-e a biztosítás, mert az nem lenne szerencsés, de mint kiderült ilyen esetben nem szünetel. Viszont a főnököm azt mondta, hogy ő nem bohóckodik ilyen fél nap fizetetlenekkel, kifizeti és nem kell egy az egyben ledolgoznom, csak a munka legyen meg, úgy osztom be az időmet ahogy akarom. Hát belementem ebbe, de hülyeség volt, mert 3 hónappal később számonkért, hogy mi az, hogy nem maradok túlórázni, vagyis nekem az nem is számít túlórának, hisz le kell dolgoznom, amiket hiányoztam... Mindezt úgy mondta, hogy szerencsére sikerült a lombik, de hematóma miatt vérezgettem pár napig, viszont utána mentem még dolgozni, csak éppenséggel 8 óránál többet nem akartam, így hogy hematómám lett. Aztán inkább kiírattam magam táppénzre, gondoltam nem szórakozok itt egy olyan munkahelyen, amit amúgyis gyűlölök és gyed után nem igazán szeretnék oda visszamenni.

okt. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is felmondási időmet töltöm! Idegölők! Nem hiányzik ez nekem..! És utolsó 2 hétre még csinálják a műsorokat. Azt hiszik ők hozzák a törvényeket és az felett állnak.ilyet....! Köszönöm a válaszodat kedves!!😊
okt. 1. 02:21
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

"Teszem fel elmegyek 08-15 óráig"


Hát ne menj el annyi időre, bakker. Nem 7 órás egy ultrahang. Csak és kizárólag a vizsgálat idejére kell hogy elengedjen.

okt. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fizetetlen távollét. Nem kell ledolgoznod, ők meg nem fizetik ki.

Gondolom, nem akarják a bérszámfejtést bonyolítani levonásokkal, ezért akarják, hogy ledolgozd, és órában ugyanott legyél.

A helyedben táppénzre mennék azokon a napokon. Anyagilag is jobban jársz.

okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es! Valószínűleg a kérdező egy lakóhelyéhez távolabbi meddőségi központba jár, ahogy sokan mások, akiknek pl nincs a közelében ilyen intézmény. Sokan kénytelenek akár 300 km-t utazni egy ultrahangért, szóval ez nem felróható neki.

Én pestiként egy pesti ARC-ba jártam és így is ráment mindig az egész délelőtt, annyit kellett várni.

Szóval igen, rossz esetben lehet ez egy egész napos program.

okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!