Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hőmérséklet csak reggel és...

A hőmérséklet csak reggel és hüvelyben mérve mérvadó? Most megnéztem hát reggelre jó lenne ez a hő 37,8 ugye?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 21:50
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ott szoktam, és reggel, az fontos, hogy még ki se kelj az ágyból. Nekem 37,2, 37, 3 mostanában. már a 37, 0 is jó, azt mondják. Ha mensi előtt, avgy aznap nem esik le, akkor van baba. reménykedjünk együtt. Mikorra nem várod?

2008. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
nekem tegnapra kellett volna megjönnie szédülök sok a folyásom mellem is fájdogál ennyi és neked vannak tünetek?
2008. okt. 1. 21:57
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én is csatlakoznék, én is épp ezt akartam kérdezni, amit te. Digitálissal lehet mérni, ugye? Ti azzal méritek? És egyébként ha 37 körül van a reggeli akkor az már jót jelent? És ha nekem tart még a beágyazódás, akkor is már magasnak kell lennie? Én 8-ára nem várom. Szorítok nektek is!
2008. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
79%
Ja és még annyi, hogy nekem is van folyásom, ilyen fehér, krémes.
2008. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melyik hőmérséklet számít jónak és magasnak teljesen egyéni. Írjátok le esetleg, hogy egyébként mennyit mértetek korábban, mondjuk ciklus elején, mert ahhoz kell viszonyítani.

Például nekem ciklus elején és peteérésig 36,2-36,4 körül volt a hőmérsékletem, peteéréskor ment fel 36,7-36,9-re, tehát az én esetemben a kérdező által mért 37,8 már nem egészséges hőmérséklet lenne, hanem indulhatnék az orvoshoz, vagy vehetnék be lázcsillapítót.

A hőmérőzés lényege az, hogy nem azonnali eredményt ad, hanem folyamatosan figyelni kell a hőmérsékletet legalább egy cikluson keresztül, kitapasztalni azt, hogy milyen is a ti egyéni hőgörbétek.

Fontos szabály, hogy minden reggel ugyanazon a helyen kell mérni, nem fontos hüvelyben, lehet szájban is például, de ha elkezdtétek hüvelyben, akkor ott is kell folytatni. Digitális hőmérő jó, csak figyeljetek oda, hogy jó legyen benne az elem, mert nekem gyengülő elemnél a digitális még mér, de már szórakozik, néha téves értéket ad. Oda kell figyelni arra is, hogy nagyjából mindig ugyanabban az időpontban történjen a hőmérés, ne úgy, hogy egyik reggel hatkor, következő nap pedig tízkor. Akkor mérjetek még mielőtt mozognátok, tehát egyből ébredés utáni percekben még az ágyban maradva. A hőmérés eredményét sok minden befolyásolja, mutathat téves értéket, ha keveset aludtatok, ha előző este alkoholt fogyasztottatok, annak pedig semmi értelme, ha nem felkeléskor méritek, hanem napközben, mert az addig végzett mozgás és táplálkozás már emeli és ezáltal értékelhetetlenné teszi az eredményt.

Optimális esetben a ciklus első napján kell elkezdeni, tehát aznap, amikor megjön (én épp emiatt döntöttem a szájban történő mérés mellett, mert menstruáció közben szerintem elég kellemetlen hüvelyben hőmérőzni, egyébként az is megbízható, de a hüvelyben mért hő magasabb, mint a szájban mért hő, tehát hó közben váltogatni nem lehet). Peteérésig nagyjából ugyanakkora az eredmény minden reggel, majd peteérés előtti 24 órában a hő 1-2 tized fokot leeshet (nem mindenkinél), nem sokkal ezután pedig felugrik. Ha felugrik, akkor van peteérés és lehet próbálkozni. Peteérés után ciklus végéig a hőmérséklet nagyjából ugyanannyi marad, tehát magasabb, mint amit a ciklus első felében mértetek. Ha nem történt beágyazódás, akkor a ciklus végén, mensi előtt egy-két nappal (valakinek csak a mensi napján) a hő leesik arra a fokra, amit az első nap mértetek, ez már arra utal, hogy meg fog jönni, nincs baba.

Ha baba van, akkor a hőmérséklet fent marad, nem változik lényegesen és az elmaradt mensi napján, vagy rá egy nappal lehet tesztelni.

A hőmérőzés lényege nem az, hogy az ember rájöjjön, hogy terhes-e, arra a mensi elmaradása és a tesztek jobbak. Az értelme az, hogy kiszűrjük a termékeny napokat, azt, hogy mikor van peteérés és mikor kell próbálkozni. Szabályos ciklus esetén van jelentősége ennek a módszernek, rendszertelennél nem elég megbízható.

Sok sikert!

2008. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Első válaszoló vagyok. Ma reggel is 37,3 volt. semmi egyébb tünetem nincs, csak nagyon fáradt vagyok, meg néha fájdogál a hasam, de csak nagyon enyhén. Holnap, vagy holnapután bárcsak ne jönne meg. Reménykedek, bár azt mondják, ilyenkor már kéne egy kis cicifeszülés. Hát majd eldől mi lesz. A te hőd az nagyon jó. Mikorra várod?
2008. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
megint 1. bocsi, látom, már írtad az időpontot, csak nem figyeltem. tehát késik, van esélyed, szorítok!
2008. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
szia nekem 30-án kellett volna megjönni de idáig semmi a melleim azért tegnap óta fájdogálnak a barátok közt alatt szoktam enni most valahogy nem esik jól semmi írj
2008. okt. 2. 20:42
 9/56 anonim ***** válasza:
Sziasztok , a második válaszoló vagyok, aki még csatlakozot, mert nekem is hétfőn nem kéne megjönnie és nekem is van folyásom és feszít a hasam, de a cick nekem se fájnak. Az előbb én is megmértem digitálissal hüvelyben, 37,3 volt, alig várom, hogy lássam, hogy reggel mennyi lesz. Bár azt mondják a regeli általában jóval alacsonyabb. Csak most vettem ezt a lázmérőt direkt erre a célra és kipróbáltam. Nektek is jó esélyeitek vannak. ( folyás, cicifájás) Én meg tudok eni, viszont minden ételnek olyan más íze van a számban, olyan keserű. Valamelyikőtök érez még ilyet? Szorítok mindkettőtöknek, magunknak. Majd írjatok!
2008. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
na mizujs megmérted?nekem ugyanugy 37 volt a hőm hát szorítsunk egymásért!
2008. okt. 3. 06:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!