A hőmérséklet csak reggel és hüvelyben mérve mérvadó? Most megnéztem hát reggelre jó lenne ez a hő 37,8 ugye?
Szia!
Én ott szoktam, és reggel, az fontos, hogy még ki se kelj az ágyból. Nekem 37,2, 37, 3 mostanában. már a 37, 0 is jó, azt mondják. Ha mensi előtt, avgy aznap nem esik le, akkor van baba. reménykedjünk együtt. Mikorra nem várod?
Az, hogy melyik hőmérséklet számít jónak és magasnak teljesen egyéni. Írjátok le esetleg, hogy egyébként mennyit mértetek korábban, mondjuk ciklus elején, mert ahhoz kell viszonyítani.
Például nekem ciklus elején és peteérésig 36,2-36,4 körül volt a hőmérsékletem, peteéréskor ment fel 36,7-36,9-re, tehát az én esetemben a kérdező által mért 37,8 már nem egészséges hőmérséklet lenne, hanem indulhatnék az orvoshoz, vagy vehetnék be lázcsillapítót.
A hőmérőzés lényege az, hogy nem azonnali eredményt ad, hanem folyamatosan figyelni kell a hőmérsékletet legalább egy cikluson keresztül, kitapasztalni azt, hogy milyen is a ti egyéni hőgörbétek.
Fontos szabály, hogy minden reggel ugyanazon a helyen kell mérni, nem fontos hüvelyben, lehet szájban is például, de ha elkezdtétek hüvelyben, akkor ott is kell folytatni. Digitális hőmérő jó, csak figyeljetek oda, hogy jó legyen benne az elem, mert nekem gyengülő elemnél a digitális még mér, de már szórakozik, néha téves értéket ad. Oda kell figyelni arra is, hogy nagyjából mindig ugyanabban az időpontban történjen a hőmérés, ne úgy, hogy egyik reggel hatkor, következő nap pedig tízkor. Akkor mérjetek még mielőtt mozognátok, tehát egyből ébredés utáni percekben még az ágyban maradva. A hőmérés eredményét sok minden befolyásolja, mutathat téves értéket, ha keveset aludtatok, ha előző este alkoholt fogyasztottatok, annak pedig semmi értelme, ha nem felkeléskor méritek, hanem napközben, mert az addig végzett mozgás és táplálkozás már emeli és ezáltal értékelhetetlenné teszi az eredményt.
Optimális esetben a ciklus első napján kell elkezdeni, tehát aznap, amikor megjön (én épp emiatt döntöttem a szájban történő mérés mellett, mert menstruáció közben szerintem elég kellemetlen hüvelyben hőmérőzni, egyébként az is megbízható, de a hüvelyben mért hő magasabb, mint a szájban mért hő, tehát hó közben váltogatni nem lehet). Peteérésig nagyjából ugyanakkora az eredmény minden reggel, majd peteérés előtti 24 órában a hő 1-2 tized fokot leeshet (nem mindenkinél), nem sokkal ezután pedig felugrik. Ha felugrik, akkor van peteérés és lehet próbálkozni. Peteérés után ciklus végéig a hőmérséklet nagyjából ugyanannyi marad, tehát magasabb, mint amit a ciklus első felében mértetek. Ha nem történt beágyazódás, akkor a ciklus végén, mensi előtt egy-két nappal (valakinek csak a mensi napján) a hő leesik arra a fokra, amit az első nap mértetek, ez már arra utal, hogy meg fog jönni, nincs baba.
Ha baba van, akkor a hőmérséklet fent marad, nem változik lényegesen és az elmaradt mensi napján, vagy rá egy nappal lehet tesztelni.
A hőmérőzés lényege nem az, hogy az ember rájöjjön, hogy terhes-e, arra a mensi elmaradása és a tesztek jobbak. Az értelme az, hogy kiszűrjük a termékeny napokat, azt, hogy mikor van peteérés és mikor kell próbálkozni. Szabályos ciklus esetén van jelentősége ennek a módszernek, rendszertelennél nem elég megbízható.
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!