Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon felelőtlen gondolat, h...

Nagyon felelőtlen gondolat, h gyereket szeretnénk?

Figyelt kérdés

3és fél hónapja vagyunk együtt,de már kb 1hónap után is beszéltük,h ha becsúszna 1baba örülnénk neki..Igaz,az anyagik helyzet nem a legrózsásabb,mindketten diákok vagyunk és otthon lakunk,de komolyan nagyon szeretnék tőle babut és mindig mondja,h örülne nagyon.

Ez gáz??Egyre többet gondolok a terhességre és úgy vagyok vele, hogy a sors majd úgyis eldönti mikor jöhet,így hát továbbra is megszakításossal csináljuk.

A lényeg,h szerintetek rosszul gondolkodunk?Volt már valaki hasonló szituban?

köszike a reakciókat!

ja,és 23 évesek vagyunk:)


2010. jan. 30. 01:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem 5-6 év. 1-2. De úgyis látnátok, hogy alakul az anyagi helyzet, nem kimondottan magatok miatt, hanem, hogy mindenből a legjobbat add neki :)
2010. jan. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
köszi szépen,h kedvesen válaszoltál:) ami azt illeti a legjobbat csak akkor adhatnám neki ha milliomos lennék,már olyan drága dolgok vannak,dehát ez van
2010. jan. 30. 01:32
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondom, mert nálunk is van kis baba, nem nekem, de nagynénémnek, és iszonyat sokba kerül, pedig jól élnek, de nagyon megterhelő.
2010. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
szia! 4 éves a lányom, szóval nekem elhiheted: egy gyerek nevelése rengeteg pénzbe kerül! ezen kívül: fejezd be a sulit mindenképpen, én a másoddiplomámat már a pici mellett szereztem, nem egy álom család mellett tanulni...két szoptatás között tételeket kidolgozni, miközben a fáradtságtól lefejeled a klaviatúrát...szóval: ráértek. arra meg már ki sem tértem hogy milyen rövid ideje vagytok együtt...először talán ismerjétek meg egymést, majd eljegyzés, aztán esküvő, nem? nem bánjátok meg, ha betartjátok a sorrendet, és nem fosztjátok meg magatokat életetek legszebb időszakától :)
2010. jan. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Egyik kedves válaszolóra reagálva:

Szerintem,aki azért kerüli a rokonai gyerekeit,hogy ne kelljen még véletlenül se ajándékra költenie a pénzecskéjéből,amit úgyse visz magával ha elpatkolt,az elég tré példát mutat a gyerekeinek:S

2010. jan. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
sztem nem vagy felelötlen csak mert 23 éves korodban gyereket akarsz sztem ez a módi a nök körében hogy egymástól átveszik a PÉNZ!,a ráérünk arra még!,és még fiatal vagyok élet stilust.Én már 18 éves koromban ugy éreztem kész vagyok egy babára most töltöm majd a 24 évemet és szültem egy babát 3,5 hója.Már 3 éve próbálkoztunk igaz mi idén leszünk 10 éve eggyütt a párommal(vőlegényemmel),ő is ezt a szöveget nyomta hogy kell az anyagi biztonság,a ház meg stb....és mégsem lett meg pedig minden erönkel rákoncentráltunk ma is a nagyszüleimnél lakunk mert nem tudtuk megteremteni ezeket ha ezen mulna kihalna az emberiség!!! nyugodtan le lehet pontozni!Amugy az tényleg nem árt ha vártok még egy kis idöt hogy jobban összekovácsolodjatok
2010. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
áruld már el, ha nem a rokonaidra akarsz támaszkodni akkor miből fogod eltartani?
2010. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rövid ideje vagytok együtt, ég szinte nem is ismeritek egymást! Költözzetek össze, próbáljátok ki együtt az életet, nem hiába a mondás: Lakva ismerszik meg az ember! A családra, rokonokra meg nem szabad támaszkodni a mai világban. Mindenkinek megvan a maga élete.

Türelem a legnagyobb erény, bőven kell majd, ha lesz egy gyermeked!

2010. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 3 éve vagyok együtt a párommal, és már 1 éve nagyon szeretnék babát. Most fejeztem be az egyetemet, saját lakás szerencsére van, most munkát keresek. Legszívesebben én is azonnal szülnék, de nem tudnám miből eltartani :( Pedig szeretnék fiatal anyuka lenni.

Ráadásul egyfolytában az jár az eszembe, hogy amilyen nagy "szerencsém" lesz, 1 év mire teherbe esek és ugye majdnem még 1 év, mire megszülöm. Szeretnék 25 éves koromig szülni, remélem sikerülni fog.

22/L

2010. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

25 éves voltam mikor a babám született, a férjem 26. Mindketten befejeztük az egyetemet, én 1,5 évet dolgoztam is. A férjem már 2 éve dolgozott mire jött a baba. Jól élünk, de még így is megterhelő, és mivel nem azon múlik a gyerekem "milyensége" még csak nem is mendenből a legdrágábbat vettük neki. Most vagyok 26 éves, és jön a második, ami már valamivel könnyebb, de használt pelust ugye nem adhatok rá, így ott is leszenk kiadások rendesen!

Szóval nem kell sokat várni, csak előre kell gondolkozni.

Minden jót neked!

2010. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!