Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom, hogy hülyeségnek...

Tudom, hogy hülyeségnek hangzik. Nagyon felelőtlen volnék? Lent.

Figyelt kérdés
Tehát. 3 héten belül 15 leszek. Nyárra nagy terveim vannak. Le akarok fogyni 5-10 kilót, életmódot akarok váltani. Ugye 8.as vagyok, jövőre 9.es, új suli stb. Arra gondoltam, hogyha lesz barátom, és tényleg megtalálom azt, akiben 10000%-ig megbízom, szeret, és több mint 1 éve együtt vagyunk, lefeküdnék vele... és szeretnék egy kisbabát. AZ igazság az, hogy a szüleim elváltak, vagyis válófélben vannak 1 éve. Igazából nagyon durván. A lényeg az, hogy teljesen felelősségteljesnek és érettnek tartom magam az anyaságra, nem olyan vagyok, mint a mai 14-15 évesek ribik, érettebb vagyok a koromnál jóval, és felnőttesen gondolkozok. úgy tervezem, hogy április, május környékén megszületne, akkor márciustól mondjuk nem járnék suliba, és osztályozó vizsgákat tennék. Aztán szeptemberben folytatnám a sulit. Tudom, hogy őrült ötlet, de kiskorom óta erre vágyok. Csak erre. Hogy anyuka legyek. Vélemény?:/
2013. máj. 8. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos jól meg fogsz sértődni, de egy érett és felelősségteljes kamasz nem így gondolkodik. Az én meglátásom az, hogy azért akarsz babát, mert azt hiszed, hogy ő nem fog elhagyni (mint a szüleid... jó, nem konkrét értelemben hagynak el) és lesz, aki igazán téged fog szeretni. Ettől függetlenül úgyis azt csinálsz, amit akarsz, de majd meglátod, hogy az élet keresztbe húzza a számításaidat.
2013. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, nem akarlak megbántani, és biztos van is ilyen, mint te és az érzéseid, és az is igaz, nem kell kacsalábon forgó palota egy babának DE egyrészt szükséged lesz először is egy munkahelyre, hogy meg tudjátok alapozni a jövőtöket, a baba jövőjét ill. hogy a szülés után támogatásban részesülj. hacsak nem találsz valakit, aki nagyon gazdag, már bocsánat, de sajnos máshogy nagyon nagy macera, gond és idegesség lenne egy babát kihordani, nevelni. mondjuk "rákényszerülsz" magánorvosra, az ca. 15.000 havonta, a vitaminok is 5000 1-2 havonta, 1-2 teszt, amire elmész, 10-30.000 Ft, kismama ruhák pár ezer, és sorolhatnám. a babának is kellenek holmik, még ha használt is.

a másik oldala, hogy ilyen fiatalon azért még teljesen más a tested, szerintem nincs még erre felkészülve.

HA megtalálod azt a fiút, teljesen tökéletes, ha vártok a 20-as évetek elejéig, főleg, ha komolyan gondolkozol, mind anyagilag, mind agyban el tudtok jutni eddig a döntésig.

2013. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Egy év múlva olvasd vissza, amit most írtál. Jó reménység szerint addigra okosodsz picit, és belátod, hogy milyen durván nem vagy még érett az anyaságra. Nem csak a korod, hanem a gondolataid, terveid, hozzáállásod miatt.


Ha valóban gyermeked születne, semmiféle osztályozó vizsgát nem tennél, kedves, és vsz. a sulit sem folytatnád egy ideig. Ki vigyázna a babára, míg suliban vagy, amíg tanulsz, készülsz? Mert egy gyermek akkor is ott lesz ám, ha éjszaka van, ha hétvége van, ha szünidő van, ha ünnepnap van... ő már ott lesz örökre, és gondoskodni kell róla. Ez sok-sok időt, erőt, energiát, felnőtt életformát, és nem utolsósorban pénzt követel meg a szülőktől.

Mégis honnan lenne pénzed? Vagy a szüleidre akarnál támaszkodni a nagy, felelősségteljes babaterveid miatt?

S akkor még az apáról nem is beszéltünk.


Attól tartok, nem vagy te érettebb a korodnál, max. kicsit elszálltabb... na haragudj, de egyszer majd te is belátod, hogy így van.

2013. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, de az elsőnek teljesen igaza van.

Honnan tudod, hogy majd egy 15- 16 éves fiú gyereket fog akarni? Sehogy nem tudnád meggyőzni, ha pedig a háta mögött " akciózol", úgy meg fog rád haragudni.... ráadásul miből tartanál el egy kisbabát?! Melette nagyon nehéz lenne tanulni is és utána később sem lesz jó munkád....

Ha most lesz gyereked, akkor 15 év múlva egy nagyonpici albérletben leszel egyedülálló anya vagy az anyukáddal fogsz lakni...

Ha vársz még kb 10 évet akkor lesz a gyerekednek apja is és rendes családotok...

Nem akkarlak megbántani, de ha belegondolsz hol van olyan 15-16 éves fiú, aki gyereket akar? Ezek mindenre gondolnak, de arra nem, hogy milyen jó lenne egy jisbaba....

2013. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem álomvilágban élsz, és még jó pár évig mellőzd az anyaságot. :)
2013. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lenne pár kérdésem az elméleteddel kapcsolatban:


1) Ki tartana el a gyerekeddel? A pasid, aki még nincs is?

2) Hogy folytatnád gyerek mellett a sulit? Úgy gondoltad, nappalin? És ez idő alatt ki vigyázna rá?

3) Az anyaságot tervezed egyedüli karrierednek?


Úgy érzem, a szüleid válása miatt akarsz magadnak egy saját és teljes családot, ezért ez a gyerekvállalási kedv. Ennyi idősen még nem lehetsz kész az anyaságra. Nem tudnád eltartani, másokra kéne hagyatkoznod. Hogy nem találsz olyan NORMÁLIS pasit, aki ebbe belemenne, az tuti...

Max olyat, aki hasonlóan hozzád irtó felelőtlen, és egy bulinak fogná fel a gyerekvállalást.

2013. máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan igazatok van. És én is erre gondoltam, hogy biztosan ilyen lelki okai vannak, mert az apám lelépett egy nő miatt, és alig fél éve ismeretség után terhes lett a csaj.. szóval biztos h a tudatalattim azért gondolja így, mert hogy akkor mbiztosan engem tesz az első helyre ha szülök egy gyereket. köszönöm szépen, hogy kedvesen mondtátok el.. kívűlről biztosan hülyeségnek tűnik. Meg plusszba ott van pl. Rácz Reni.. akinek van barátja, és 15 évesen szült, és mindent meg tud adni a gyerekének. Ez isa rossz példa, gondolom.. :) mégegyszer köszuönöm.
2013. máj. 8. 11:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Jót nevettem. Most viccelsz? Ez tényleg álomvilág, ahogy írták is. Hogy lehetsz felelős? El tudnád tartani? Vagy úgy gondolod, hogy a 16-17 éves apuka el tudná tartani? Nagyszülőknek szülnél. Másik. Gondolod találsz egy korodbeli fiút, aki gyereket akarna vállalni? Ez felejtős. Érettségizz le, aztán legyen egy szakmád és, ha dolgoztál legalább két évet, hogy Gyedet is kaphass, akkor vállalj gyereket, és még akkor is nagyon fiatal anyuka leszel. 22 évesen már le is tudhatsz két év melót. Én 31 évesen szültem, nem érzem, hogy bármiről lemaradtam volna. Szállj le a földre! Oké, hogy lefogysz, életmódot váltasz stb, de még a nemi élettel is várjál, kicsi vagy még hozzá. Tanulj inkább nyelvet, sportolj és kösd le magad!
2013. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyébként még inkább itt adjunk ebben tanácsot, mint abban, hogy becsúszott a baba:( szóval azt szerintem abszolút jól teszed, hogy beszélgetsz erről, akár itt, akár a barátaiddal, de ne hamarkodj el semmit, hidd el, sok időd van még babázni:)
2013. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát a gyereket el is kell tartani...szép gondolat amit irsz,de nem igy müködik sajna...az apuka se fogja bevállalni hopgy egyedüli keresőként tartson el titeket...és egy hozzád valo pasi nem fog ám egy évet várni h lefeküdjetek,vagy majd beijed a 17 éves fejével mikor terhes leszel és otthagy..akkor dolgoznod kell és fuccs a sulinak egy időre...meg aki hozzád illik,nem igy gondolkodik hogy gyereket akar ennyi idősen..szoval szép eg minden,de manapság lehetetlenség ezt kivitelezni...és hol laknál a pasiddal?a lakást is fenn kéne tartani meg hasonlok...
2013. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!