Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelőtlen lennék, ha csak...

Felelőtlen lennék, ha csak megszakítással védekeznék?

Figyelt kérdés

A párommal mindíg gumi nélkül ,megszakítással voltunk együtt és nem lettem terhes soha,csak akkor amikor már terveztük is a babát,de sajnos műtét lett a vége. Viszont a missed ab. műtétem után nagy az esélye a teherbe esésnek,így gumit használunk 3 hónapja. igazából fél évet kell várnunk,addíg még nem eshetek teherbe,de ha már ebben az utolsó 3 hónapban nem használnánk gumit és megint megszakítással védekeznénk már nem olyan nagy az esélye,hogy véletlenül teherbe esek? Ti mit tennétek?

Nem szeretem a gumit :(



2013. febr. 17. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem rohannál abortuszra, akkor nem felelőtlenség. Úgy különben igen, a legtöbben ezt csinálják sajnos.
2013. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha a teherbeesés azt jelentené, hogy minden valószínűséggel elvetetnéd, vagy megtartanád, de a párod akarata ellenére, és valljuk be, ez azt jelentené, hogy előbb-utóbb elhagyna, akkor igen.
2013. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
arról van szó,hogy az orvos utasítására kell használnunk fél évig gumit,nehogy terhes legyek és megint elvetéljek..De fél év után már lehet próbálkoznunk a babával megint! Viszont 3 hónap már eltelt és iagzából a kérdés az lett volna,hogy még mindíg nagy az esélye a műtét utáni teherbe esésnek,vagy nem? mert ha igen,akkor még nem mernék ílyen módon védekezni és maradnék a guminál..
2013. febr. 17. 14:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig benne van a dologban, hogy megszakítás mellett teherbe eshetsz. Még akkor is, ha eddig nem történt meg. Mi van, ha pont most? Azért kell fél év, hogy a következő babánál ne kelljen átélned a vetélést! Miért kockáztatnád a kis életét, ha a doki azt mondta, hogy fél éven belül nagy az esély egy következő vetélésre?
2013. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igazad van,azért dilemmázok,mert egy másik orvos 3 hónapot mondott és nagyon nehéz kivárni azt az időt,ráadásul gumival szeretkezni nem a legjobb..Kíváncsi voltam ki mit tenne.. csak biztatás kell,hogy kibírjam és teljesen igazad van,nem akarom kockáztatni a vetélést,szóval marad a gumi!
2013. febr. 17. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem 3 hónap várakozás elegendő.
2013. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is hármat mondtak, én nem gumiznék...
2013. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért mondott hatot a mostani dokim,mert fél éven belül nem jó a műtét,hátha mégis baj lenne..mert már a mostaninál is méh és hüvely gyulladásom lett.
2013. febr. 17. 14:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megvárnám a 6 hónapot, és még 3 hónapig kibírnám gumival. Főleg, hogy írtad, hogy az előző műtét komplikációval gyógyult csak. Megvan az esélye, hogy ha megszakítás mellett teherbe esel a 3 hónapban, rosszul fog végződni.

Egyébként mi megszakítással védekeztünk elég sokáig. Hát, az eredménye most épp a szobában szundít...

2013. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:) Utolsó,gratulálok!

Eldöntöttem,hogy kibírom gumival,szeretnék gyereket és inkább nem kockáztatom a meddőséget!

2013. febr. 17. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!