Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "Görcsösen" sikerült már...

"Görcsösen" sikerült már megfogannotok?

Figyelt kérdés

Mindig azt olvasom, nem jött össze a baba csak miután feladták a görcsös próbálkozást, de akkor szinte azonnal.


Valóban soha senkinek nem jött össze úgy, hogy közben nagyon-nagyon akarta a babát??

Vagy van rá így is esély?


Én próbálok már nem betegesen csak erre koncentrálni, de megérthetitek, nagyon nehéz.

Peteéréskor szex közben óhatatlanul eszembe jut, hogy na most hátha és már csak azért is fekve maradok utána 15-20 percet, hogy legyen esély.

Szegény férjem türelmét néha nagyon próbára teszem a baba utáni vágyakozás miatt, pedig ő is rettentően várja már, csak ő nem ilyen betegesen, hanem ő úgy van vele, hogy jön amikor úgy gondolja ( és tudom, hogy nekem is így kellene gondolnom).

A mániákus tesztelgetésről már legalább leszoktam :))


Fura paradoxon helyzet, hiszen mikor próbálok nem a babára gondolni, akkor valójában arra gondolok, hogy " Na most nem görcsölök rá, hogy így biztosabban végre összejöjjön."

És végül is ez ugyanaz...


2011. jún. 21. 08:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Aki nehezen esik teherbe az mind rágörcsöl (remélem te nem 3 hónap után mint sokan) de ez semmit nem befolyásol. Én hőmérőztem, ovuteszteltem, és hónap közepén szigorúan 2naponta szexeltünk, mert egy betegség miatt nagyon nehezen esek teherbe. Így mégis sikerült kétszer is (2 év és 1 év próbálkozás után, 1 vetéléssel).
2011. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyes válaszokat fogsz kapni. Van példa mindkettőre!

Nekünk mondjuk az első hónapban összejött, de mondhatom,hogy szerintem én is rágörcsöltem. Bár sokan azt mondják,hogy az első hónapban még nem lehet igazán rágörcsölni. Lehet, igazuk van! Szóval én is lefeküdtem úgy a férjemmel,hogy nem volt annyira kedvem. Igenis figyeltem a nyákomat, számoltam a napokat, paráztam,hogy úgyse jön össze stb. Minden napomat kitette a babatervezés. Nálam ez már rágörcsölés. És mégis sikerült.

De barátnőm úgy esett teherbe, hogy már lombikra is bejelentkeztek és spontán terhes lett. Ő is annak tudja be,hogy megnyugodott,hogy a lombik úgy is sikerül!

2011. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak a görcsös akarás mellett is sikerül, nem mindig ennek a függvénye a dolog. Én ha görcsölök, ha nem, nem akar sikerülni. Peteérés napján is, előtte és utána is szex, azt hittem sikerül, de most sem. A fene se érti ezt az egészet. Jó helyre születene, szeretetbe, stb., ahol meg megy a szegénység, a gyereknevelés pszichológiája ismeretlen fogalom, na oda, rögtön.

Mit tehetnénk? Csak várunk és várunk és várunk......

Kitartást mindannyiunknak:)

2011. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De sajnos akármilyen szégyen, "élesben" nem rég óta próbálkozunk.

1 teljes éve döntöttük el, hogy itt az ideje a babának, de rá pár hétre súlyos anyagi dolgok közbeszóltak, így halogattuk.

Noha az anyagi helyzetünk nem javult úgy döntöttem nem várok tovább, hiszen több gyermeket is szeretnénk és már 30 éves vagyok...

Szóval ez lesz a 3. hónapunk és persze megint reménykedek, s közben próbálok inkább a munkámra koncentrálni helyette.

2011. jún. 21. 08:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Már mi is lassan 8hónapja próbálkozunk!

Volt hogy teljesen rá voltam állva,volt hogy nem is érdekelt..se ez se az nem jött be..!

Osztom az előttem szóló véleményét..hozzánk is szeretetbe sőt még nagyon jó anyagi körülmények közé is születne,és semmi..nem akar jönni! De ahol szegénység,nyomor van,még a napi megélhetés is súlyos problémákat okoz..hozzájuk szó nélkül kopogtat a gólya! Nem beszélve a kisebbségről..úgy "potyogtatják" a gyermekeket mintha kötelező lenne!!

Szóval a fene sem tudja..tény viszont az,legalább is nálam hogy hónapról hónapra egyre jobban vesztem el a reményt,és egyre inkább úgy érzem hogy kell a francnak..kétségbe ejtő és már már reménytelen helyzet!!

De,fő a pozitív gondolkodás! :)

Én mindenesetre nagyon drukkolok Nektek kedves sorstársak!!

2011. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia. Mondhatni én is rágörcsöltem, már az első sikertelen próba után kivoltam...Mégis a 3. hónapban sikerült, most vagyok 5-6 hetes. Szedtem terhesvitamint, folsavat, Ca/Mg-ot.

Nagyon sok sikert kívánok!

2011. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele mint Te. 3 ciklusban összejött ovuteszt segítségével. Vagyis mikor elkezdtem ovutesztelni elsőre összejött. Előtt "csak úgy magunktól" próbálkoztunk. :)
2011. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hiszek a gondolat teremtő erejében, hiszem, hogy ha valamit akarunk, akkor úgy kell csinálni, mintha már meglenne. Rögzíteni, és elengedni.


Két sikertelen hónap után (nem érdekel, hogy valaki szerint két hónap az semmi, nekem 2 gyerek után, akik elsőre megfogantak, maga volt az összeomlás) fogtam a korongot (várandós naptár), és lecelluxoztam a mensi első napjánál, aztán eltettem szem elől.

Mivel nem az első baba, hanem a harmadik, tudtam, hogy teherbe tudok esni, a szervezetem nem akadály, máshol lesz a gond.


Ne reméld, tudd! Ne vágyakozz, hanem örülj neki! Mintha már meglenne.. Nekem ez bejött. :-)


12 hetes km

2011. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves 12hetes kismama!

Gratulálok a babádhoz! :)

Igen-igen,ez mind így van ahogy írtad..csak egy bökkenő van,én már 8hónap után teljesen elvesztettem a reményt..!! Mond hogy csinálod,mi a titkod??? Hogy tudtál felkelni a padlóról,hogyan tudsz pozitívan gondolkodni?? Nekem már nem megy..

Holnapra nem várom..megtettünk mindent amit tudtunk hogy sikerüljön,de úgy érzem hogy még ez sem volt elég..mert van egy érzésem hogy holnap meg fog jönni..bár még jelét nem érzem! :(

Lehet most hülyének fogtok nézni..de ma elmegyek egy nagyon profi jóshoz..talán azért mert reménykedem hogy jó hírekkel fog szolgálni!

Orvosnál voltam már,ott majdnem minden ok(nagyon pici ciszta,kis hormonzavar)!!

Köszönöm válaszod!!

2011. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6. válaszoló vagyok.

Nekem egy nagyon profi jós (Müller Rózsa) azt mondta, hogy jövő augusztusban várható egy kisfiú gyermekáldás és addig el kéne mennem nőgyógyászhoz mert lehet egy pici probléma. Ehhez képest már pocakban a baba, januárban fog születni. A kisfiúban lehet, hogy igaza lesz, valamiért azt érzem én is.

2011. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!