Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy sikerült meggyőzni a...

Hogy sikerült meggyőzni a párotokat, hogy itt az ideje a gyermekvállalásnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nálunk is pont ugyanez volt a helyzet. Megbeszéltük, aztán jött a válság, visszaléptünk. Aztán elvesztettem a munkahelyem. Most van munkahelyem, 27 leszek, és végre sikerült neki elmagyaráznom, hogy nem várhatunk a csodára, hogy ölünkbe hulljon a lottó főnyeremény. Más is nevelt már albérletben gyereket (mellesleg pont nemrég volt egy ilyen kérdés is, albérlettel kapcsolatos). Hát most végre kötélnek állt. Persze most pont veszélybe került a munkahelye, de megbeszéltük, hogy most már azért is... Holnap veszem be az utolsó fogamzásgátlót és belecsapunk! :) Remélem neked is minél hamarabb sikerül megfűznöd a párod!

2011. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát eleinte az én párom se akart babát, én meg már akartam, de szerencsére hamar meggondolta magát. Igazából nem kellett győzködnöm, hanem jött minden magától! Már utána elmaradt ez a megszakításos védekezés is (bár ez tudom, nem védekezés de ő nem tudta), tehát már végigcsináltuk a dolgot és nem szakítottuk meg. Nem beszéltünk róla, ez így jött spontán és már folyamatosan "gyúrunk" a babára. :) Még azóta sem sikerült sajnos, és most ott tartunk már, hogy nagyon csalódott, amikor megjön a mensim. :( Ez így magától alakult, és ahogy telik-múlik az idő, egyre rosszabb, hogy nem jön össze.

Lehetséges amúgy, hogy hatott rá az egy kicsit, hogy a húgának született babája, és gyakran ott vagyunk náluk és így kedvet kapott szerintem. :)

2011. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

19:07-es vagyok:

És még azt hozzátenném, hogy az én párom is azzal jött mindig eleinte, hogy hogyan fogjuk eltartani, meg hogy nincs lakásunk, csak albérletben lakunk...stb.

Most meg munkahelyem sincs még ráadásul mégis akarja a babát. Szerintem rájött, hogy nem lesz jobb az anyagi helyzet később sem!

2011. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én szerencsés vagyok.Nálunk ez természetes!Tudjuk,hogy nehéz egy gyereket felnevelni,hiszen nehéz anyagi helyzetben vagyunk mi is,de ha örökké arra vár az ember"majd ha jobb helyzetben leszünk"az életben nem lesz babánk!

Nem lehet,hogy a te párod egyáltalán nem akar gyereket?

2011. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 8 évig vártam rá, hogy ő is akarja, és egy percig nem bánom. Tiszteletben tartottam az érzéseit, és amikor kimondta, hogy készen áll, én voltam a legboldogabb. Végig igazi társ volt, a terhesség alatt, és azóta is. Most várjuk a második babát, és őt már előbb akarta mint én. Persze nem tudhatom mi lett volna, ha kijátszom, de nem éreztem tisztességesnek.

2011. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a sok választ, úgy látom sokan voltatok ebben a cipőben amiben én vagyok, és örömmel olvasom, hogy mindenhol sikerült meggyőzni a párotokat, hogy itt az ideje egy kisbabának...:-)

Azt igazából nem gondolom, hogy nem akar babát, mert annyira tartom őszintének magammal szemben, és saját magával szemben is, hogy akkor kerek perec megmondaná, hogy ő nem akar kisbabát, nem hitegetne úgy gondolom fölöslegesen..., bár ez lassan hét év után aljasság is lenne részéről, mert ennél azért többet ér a kapcsolatunk...mindkettőnknek...:-)

Abban azonban egyetértek azzal a válaszolóval, aki 8 évig "várt", hogy én is inkább kivárom, hogy rábólintson ő is a kisbabára, mint kijátsszam mindenféle trükkökkel, és előadjam, hogy becsúszott az a kisbaba, mert ebből nem sülne ki sok jó, sajnos csak rossz példa van a környezetemben.

Mindnyájatoknak igaza van abban is, hogy ha tényleg arra várunk, hogy minden passzoljon, akkor soha, de soha nem lesz kisbabánk, és nem leszünk fiatalabbak mi sem.

Én 26 éves vagyok a kedvesem meg 31, és szerintem tökéletes lenne az időzítés mostanság...

de azt hiszem, hogy este le is ülök vele, és finoman, megkérdezem, hogy valójában mit is szeretne, és ha megint azt mondja, hogy szeretne ő is, de anyagiak, meg stb. akkor pro és kontra, érveket ellenérveket állítok. majd meglátjuk mi sül ki belőle.

feltétlenül megírom nektek, hogy mi volt, és köszi mégegyszer a válaszokat...:-)

2011. máj. 2. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!