Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Crohn betegként gyermekvállalá...

Crohn betegként gyermekvállalás? Van ezzel bárkinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

7 éve derült ki, 2020-ban életveszélybe is kerültem, de miután kaptam biológiai kezelést sokkal jobban vagyok. Sikerült visszahízni 40kgról 63kg-ra, panaszmentes vagyok már több, mint 2 éve. Viszont a teherbeeséstől nagyon félek, mert a 7 év alatt 3x lángolt fel a betegségem, és az utolsó alkalom rettentően megviselt, el sem tudom képzelni, hogy terhesen milyen lenne. Az orvosom nyugatat, ha szóba kerül, neki több kismamája is volt elvileg, és a többségüknek nem okozott gondot. Természetesen amiatt is nagyon aggódom, hogy esetleg örökölheti a gyerekünk, de erre nincs még egyértelmű válasz, hogy milyen arányban öröklődik. Nagyon vágyunk már gyerekre, minden adott is lenne hozzá. 10 éve tartó kapcsolat, 28 illetve 31 évesek vagyunk, anyagi gondok sincsenek, bennem mégis van félelem bőven. Egy ideje nem védekezünk, de szinte biztos vagyok benne, hogy azért nem jött még össze, mert folyamatosan emiatt szorongok. Így is folyton rettegek, hogy nehogy fellángoljon, de a terhesség nagy eséllyel előhozná. A dokim szerint ez nem törvényszerű, a stressz hozza elő, és sajnos sokan mikor babát várnak túlstresszelik magukat, így nem lehet kijelenteni, hogy a terhesség az oka, de ez engem őszintén szólva nem igazán nyugtat meg.

Van itt esetleg olyan, aki IBD betegséggel vállalt babát? Hogyan alakult a terhesség? Az öröklődés csak több év múlva derül ki, de van esetleg olyan teszt/vizsgálat, ami kimutatná még a terhesség elején a hajlamot? Elvileg már egyre több genetikai vizsgálat létezik, ami kiszűr rengeteg betegséget, ez köztük lehet?

Minden válasz nagyon jól jönne, mert bár, elvileg eldöntöttük, hogy belevágunk, de bennem rengeteg a kétely.


jan. 7. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
A sógornőm Crohn beteg, de őszintén, nem tudom, milyen az állapota, nem beszél róla, csak tudjuk, hogy van neki. Van egy 10 éves fiuk, a második 3 éves, a kettő közt egy vetélése volt.
jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ha bevállalta többször is olyan szörnyű nem lehetett a terhessége. Nekem már ez is bíztatóan hangzik.
jan. 7. 10:51
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy volt kolléganőm Crohn-betegként lett anya. Ő is megszenvedte a betegséget, mert akkoriban nem is állapították meg hamar a baját, csontsovány volt, alig bírt valamit enni. Aztán helyrejött, de sokáig nem lett gyerekük. Mesterséges úton nem próbálkoztak. Aztán egyszer csak, már olyan kb. 38-39 évesen spontán teherbeesett.

Már iskolás a gyerkőz, ez olyan 7 éves történet.

jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm Chron beteg, 1,5 éves a kislánya. Kb. 2 éve "tünetmentes" volt, amikor vállalták, semmi baj nem volt sem a terhesség alatt, sem utána. Már éppen úgy voltak vele, hogy jöhet a második, amikor belobbant megint. Abba kellett hagynia a szoptatást és gyógyszert kezdett megint szedni. Nincs annyira rosszul mint a legutóbb, de rosszul érinti, hogy emiatt csúszik a második gyerek projekt, egy merő görcs, hogy vissza kell mennie dolgozni, lassan 35 lesz és amíg ugye újra tünetmentes nem lesz, addig nem javasolt a teherbeesés. Sajnálom, mert volt ő is nagyon beteg, nem jó ez sehogysem, de neki pl. azt mondta a doki, hogy az sem egyedi, hogy valakinék teljesen eltűnik a betegség terhesség után...
jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az első terhességem hozta a bélgyulladást. Biopszia alapján chron és colitis uls. kizárva hivatalosan. Tehát nincs fekély, ennek ellenére még is gyullad a vastagbelem.


Voltam csomó intolerancia vizsgálaton, minden negatív.


Bár nincs megerősítve, de én a hidradentitis suppurativára gyanakszom, hogy ez hozta ki nekem. Ez társul pajzsmirigy problémával és bélgyulladással.(mindkettőt megnyertem) Autoimmun probléma.


3 terhességem volt, mindegyiket 3-3-3 bélgyulladással vittem végig. Nem szépítem, nem volt sétagalopp, gyulladás mellett más sok problémával küzdöttem.


A második gyermekem születése után volt a legdurvább gyulladásom, akkor 7 nap alatt 10 kg fogytam, és azt hittem nem élem meg a másnapot.


A gyulladás jön megy időszakosan, őszi téli idő a legrosszabb.

Salazopirint szedek, gyulladás esetén Normixot (ebből is volt már 2* 1 éves kúrám) és igyekszem kerűni a puffasztó ételeket.

jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Ismerős,de neki Colitis volt. Már 2 éves a gyereke,az egész terhesség alatt jól volt és egyszer sem lángolt fel neki,nem volt problémája. Pedig azelőtt többször volt,sajnos. Náluk fel se merült,hogy ne legyen emiatt gyerek,orvos is mellé egyébként.


6# Téged meg jelentettelek.

jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

#6 (mostmár): mégis miért töröltetted? Esetleg igazolni tudod, hogy nem halt meg az ismerősöm? Talán tudod igazolni, hogy nem valós eseményt írtam le?

Pedig igen, súlyos volt, állítólag évek óta tartott, de csakazértis kellett a gyerek, maradjunk annyiban, hogy még láthatta megszületni, a felnevelése marad az apára. Mindezt huszonévesen.

Lehet töröltetni ezt is, ha csak a pozitív törtéteteket bírja a gyomrotok.

jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7# Nem csak a pozitív,akkor viszont tessék részletezni,mert nem ez az általános a Chron-nál azért. Láttam nagyon súlyosat,ahol végül sztómára kényszerült,intenzíven is volt,de nem halt meg. Tehát ha leírsz egy ennyire ritka dolgot,akkor részletezd is a kérdezőnek megfelelően,gondolom ismerted személyesen,tehát mindent is írj le,mert ez így csak egy riogatás önmagában,mikor így is kétségek között van. Tessék részletezni,nem pedig annyi,hogy meghalt. Például a terhessége alatt volt-e,arról 0 infót írtál.

Az érzését pedig akkor is megértem,ha neked van gyereked,akkor gondolom te is,hogy vágyna családra más is,nem csak egy egészséges.

jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

Sokan vállalnak gyereket IBD-s betegséggel, főleg, ha orvosi felügyelet alatt állsz, szerintem ez nem gond. A stressz viszont valóban előhozhatja.

Olyan genetikai teszt nincs jelenleg tudtommal, ami kiszűrné biztosan, hogy örökli-e a gyerek, nyilván nagyobb esély van rá, mintha nem lennél beteg, de nem 100%, hogy ő is az lesz. Gondolom esetedben fontos lesz a táplálkozásra már most odafigyelni és tartani terhesség, szoptatás alatt, valamint a gyerek táplálására is. Sok tényező lehet, ami segíti a Crohn kialakulását, de ezeket nyilván te is tudod.

jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
En kolleganom kihordta de utana belobbant,az osszes vastagbelet kivettek,sztoma zsak es majdnem belehalt. Omlott a ver belole. Annyira egyedi ez,nem lehet tudni. De a terhesseg alatt pont nem volt gond.
jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!