"Kései gyerekek": milyen előnyeit/hátrányait tapasztaltad annak, hogy édesanyád 37+ évesen szült Téged?
Elsősorban szöveges megfogalmazás érdekel olyanoktól, akiket az édesanyjuk 37. életévénél idősebb korában szült. Olyan meglátások érdekelnek, amik tényleg összefüggésben vannak az anya/szülők életkorával.
A tapasztalat híjában, kívülállóként megfogalmazott elképzelések, vélemények sajnos nem érdekelnek, de a hasznos, őszinte válaszokért hálás vagyok.
Anyám 38 évesen szült engem, 30 évesen öcsémet. Sohasem éreztem hátrányát. Fiatalos volt, sokkal jobb fej, és jobban nézett ki mint a 10 évvel fiatalabb anyuka társai. Én is 35 fölött szültem a lányomat, aki most 13 éves. Nekünk sincs egyelőre generációs problémank.
Én nem akarok a barátnője lenni, az anyja vagyok. Így a kapcsolatunk is laza és kiegyensúlyozott.
Ugyan csak 34 volt Anyu, Apu pedig 36, de válaszolok.
Van két bátyám. Őket 22 illetve 24 évesen szülte, tehát igen nagy a korkülönbség. Ennek a világon semmi hátrányát nem érzem, nagyon jó testvérek vagyunk és voltunk mindig is, imádjuk egymást. Ami miatt megemlítem őket, az az, hogy sajnos nemrég elvesztettük Apukánkat. 68 éves volt. :( És azóta párszor felmerült bennem, hogy ha nem lettem volna késői gyerek, akkor 32 év helyett tölthettem volna vele mondjuk 40-et, vagy annyit mint a bátyáim. Ugyanez igaz lesz Anyura is, ha majd egyszer ő is itthagy minket. Szóval ez, hogy minél későbbi gyerek az ember, annál fiatalabb lesz, amikor a szülei meghalnak. (Nem mintha 40 vagy 50 évesen könnyebb lenne elveszíteni őket, mint 32 évesen.)
Ezen kívül nem éreztem hátrányát sosem, szuper családom van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!