Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért preferálják annyian a...

Miért preferálják annyian a császármetszést? Mennyiben jobb, mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Nem értem, a környezetemben élő terhes nőknek szinte mindegyike direkt kérte a császármetszést. Miért jó ez? Egy hatalmas vágás az ember hasán, aminek örökre ottmarad a hege. Nem jobb a természetes szülés, amit az ember vágások nélkül megúszhat (egyáltalán pl gátmetszésre mindig szükség van?)? Miért érdemes direkt kérni az orvost a császármetszésre?
2015. márc. 4. 10:37
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
28%
azért a 3 szobatàrs, meg te egyedül nem épp reprezentatìv minta, nem gondolod?
2015. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagyok hülye, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy az én példám egy a sok közül. Viszont ékes bizonyítéka annak, hogy egy viszonylag könnyű szülésnek is lehetnek sokkal kellemetlenebb következményei, mint egy császármetszésnek. És akkor ebben az esetben az én példám megint csak egy a sok közül.
2015. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és a 20-as kedvéért: az ismeretségi körömben eszerint többen is ahhoz a bizonyos "kisebbséghez" tartozunk, mert nem az enyém az egyedüli példa a természetes szülés utáni nehézkes tejbelövellésre.
2015. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
41%
Nos, az anyám szülésznő, 30 éve. Igaz, nem ő a KSH, de azért biztosan hitelesebb statisztikát tud mondani, mint az ismeretségi köröd.
2015. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
25%
Az én anyám meg a Ferenc pápa. Na?
2015. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
89%
Természetes szüléseknél életre szóló komplikációk és jelentős életminőség romlás léphet fel az anyánál (hüvelysüllyedés, méhelőreesés, gátizomzat teljes érzéketlensége, inkontinencia, széklet visszatartási képtelenség és lehetne sorolni) és a gyermeknél (oxigénhiányos állapot és ezzel összefüggő testi, szellemi fogyatékosság kialakulása), amikre ugyan léteznek terápiák, de visszafordítani nem lehet. Mindez császármetszéssel nem történt volna meg. Ezért én személy szerint teljesen elutasítom azt a vélekedést, hogy császármetszést csak életveszélyben alkalmazzanak és hogy a császármetszéses nőket megbélyegezzék, megítéljék, még akkor is, ha önszántukból választják a műtétet. Kollégám feleségénél a heg egyáltalán nem látható, semmi belőle! A kisfiuk pedig makk egészséges, úgy kötődik a szüleihez, ahogyan kell és azok is hozzá.
2015. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a fenti komplikációk és szülési sérülések aránya tudtommal az utóbbi években jelentősen megnövekedett. Egyesek visszavezetik ezt az anyák egyre magasabb életkorára, de sajnos vannak, akik a természetes szülést úgy képzelik el, mint a középkorban (nem veszik igénybe a segítséget adó modern orvosi eszközöket, a császármetszést már eleve kizárják) és elakad a baba, reped az anya, de nem baj, az a lényeg, hogy minden a legtermészetesebb. Az elkövetkező hónapok, évek aztán arról szólnak, hogy melyikük milyen terápiára jár, ami aztán vagy hoz eredményt, vagy nem. Sajnos manapság egyre többet hallunk oxigénhiányos, dévényes gyerekekről, a figyelemzavar hátterében is sokszor ezek a szülési traumák állnak.
2015. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%

Programozott császárral szültem, fájdalommentesen és minden komplikáció nélkül! Egyáltalán nem vajúdtam, másnap szoptattam a lányom. Szobatársam végig üvöltött 3 órán át a szülőszobán, horror volt még kintről is hallani, nemhogy átélni! Soha többé nem akar szülni, én bármikor újracsinálnám!

Nekem orvosilag indokolt volt, mégsem ítélem el, aki önként választja a császárt, sokkal biztonságosabb! Anyukám megszült engem természetes úton a 4100 grammommal! Vágták, de szanaszét repedt, 23 (!!!) órát vajúdott, nem is csodálkozom, hogy egyke lettem!

2015. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és anyumnak egyáltalán nem indult be a teje, hiába szült természetes úton, egyből tápszeres lettem! :)
2015. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
32%
A szülés körüli komplikációk nem feltétlenül azért növekedtek meg, mert hüvelyi úton szülni tuti hogy esélytelen, hanem a sok, adott esetben felesleges beavatkozástól, siettetéstől, fekvő póztól. Igen, vannak esetek, amikor életet ment a császár, meg kérje is, aki retteg a hüvelyitől, mert előfordulhat, hogy a félelme miatt majd nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy normális lenne. De normális esetben annak a gyereknek ki kell férnie. Mondom, normális esetben. Nem a kivételekről beszélek.
2015. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!