Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért preferálják annyian a...

Miért preferálják annyian a császármetszést? Mennyiben jobb, mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Nem értem, a környezetemben élő terhes nőknek szinte mindegyike direkt kérte a császármetszést. Miért jó ez? Egy hatalmas vágás az ember hasán, aminek örökre ottmarad a hege. Nem jobb a természetes szülés, amit az ember vágások nélkül megúszhat (egyáltalán pl gátmetszésre mindig szükség van?)? Miért érdemes direkt kérni az orvost a császármetszésre?
2015. márc. 4. 10:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%

Nekem császárom volt, igaz, nem kértem, hanem így alakult.

A vágás egyáltalán nem hatalmas és nem is csúnya, inkább időnként érzékeny és zsibbad. Hamar felépültem.

Az más kérdés, hogy a hasüregben idővel összenövések alakulHATnak ki...

Az sokkal jobban megviselt, hogy nem tudtam hüvelyi úton szülni, mint a műtéttel járó fájdalom, kellemetlenségek. Viszont természetes úton szült anyukák sztorijai alapján, mégsem bánom, hogy így alakult.

Nem kellett aranyérrel, gátsebbel küzdenem, a szexuális életem mit sem változott.

2015. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Gátsebbel nem, de a hason lévő sebbel igen. Szerintem az sem lehet sokkal jobb.
2015. márc. 4. 10:47
 3/39 anonim ***** válasza:
93%

Hú, amíg valaki nem esik át ezen, addig olyan okos a témában!


Biztos vagy abban, hogy minden anyuka direkt kérte?


Az én környezetemben senki nem kérte direkt, hanem valamilyen komplikáció miatt, elhúzódó vajúdás vagy egyéb gondok miatt vitték el a kismamákat császárra!


A legtöbb esetben nem a kismama dönt, hanem az orvos!


S bizonyára nem akar mindenki egy nagy vágást a hasára, csak laikus kismamaként a szülőágyon elfogadja a doki indokolt döntését.


Ez a császár kontra természetes szülés egy örök vitatéma, és az egyetlen rossz benne, hogy aki még nem szült vagy akinek sikerült megszülnie a babáját természetesen, lenézi sokszor a császáros anyukákat. Mert annyi mindent nem tudunk a körülményekről, a helyzetről, az adott kismama testi és lelki képességeiről...


Amúgy leírnád hol lehet direktbe császárt kérni? Mert tudom van az a pénz, de azért az esetek igen nagy százalékában nyomós indok kell.

A te ismerőseid mind váltig állítják, hogy ők akarták direkt?


Az én császáros ismerőseim meg nem akarták, sőt teli vannak azóta is lelkiismeret-furdalással, hogy nem is igazi anyák, amiért császáruk volt.

S a hasonló kérdések még inkább lenyomják az embert. Mintha a császáros nő egy nagy rakás senki lenne.


Bocs, hogy felhúztam magam, de érintett vagyok. Nem akartam császárt, el sem képzeltem, hogy az lehet, de sajna nem tudtam megszülni a lányomat, hiába próbáltam...és elvittek műtétre.

Azóta nem egy emberke volt képes megkérdezni, hogy miért választottam a császárt? Mert valahogy eszükbe sem jut, hogy nem én döntöttem így, hanem az orvosom, aki úgy látta baj van. Mégis tudatlanul sokan azt hiszik, ez volt életem álma.


De ha már itt tartunk, a vágás a hasamon alig látszódik. Pont nem érdekel már, hogy ott van. Nem is lényeg már, hogyan jött ki a gyerekem. Tőlem aztán kivehetnék az orromon is. Már túl vagyok azon, hogy "nem vagyok igazi nő", mert miután átéltem és átgondoltam a császárt, rájöttem csak az számít miként állok a gyerekemhez, hogyan szeretem. Lényegtelen minden más.

2015. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem miért van ekkora vita a természetes szülés és a császár között. Bár nekem még van egy kis időm a szülésig, személyes tapasztalatom még nincs, csak azt tudom elmesélni, hogy anyu hogy járt. Engem természetes úton szült, 6év múlva tesómmal a kiírtnál jóval hamarabb császározni kellett. Kiderült, hogy tesóm nyakára volt tekeredve a köldökzsinór és ahogy kivették anyu hasából rögtön újra kellett éleszteni.


Miért kell elítélni a császározottakat? Lehet megkérdeznek valakit, hogy császárral szült-e vagy sem, de amikor megtudja, hogy császárral, már meg is vannak a gondolatai de az okok már nem érdeklik...

2015. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
56%
:) Az első gyermekem császárral született, a második természetesen, úgyhogy az hiszem teljes a rálátásom anyai oldalról a dologra. Amióta a második gyermekem is megszületett tagja vagyok egy fb csoportnak ahol császáros anyukák készülnek hüvelyi szülésre, vagy már szültek császár után, vagy próbáltak. Úgyhogy én inkább olyan sztorikkal találkozom ahol nagyon-nagyon szeretnének természetesen szülni anyukák. (Sajnos Magyarországon ha nem is hivatalosan, de eléggé dívik az, hogy ha egyszer császár, mindig császár, pedig nem mindig lenne indokolt). Szóval, hogy a kérdésedre is válaszoljak, azért mert azt hiszik, hogy az úgy könnyebb. Annak ellenére, hogy én nagyon-nagyon gyorsan épültem fel a császárból mondom azt, hogy újból választanám a 12 órás vajúdást és szülnék természetesen. A császár az egy nagy hasi műtét, konkrétan kb félbe vágnak, persze nem látod, nem érzed, nem küzdesz...de akkor is, kockázatokkal jár. Nehezebben tudsz elkezdeni szoptatni, főleg ha nem is vajúdhattál. Nekem mind a mai napig hiányzik az a bizonyos első pillantás a kisfiammal. Persze szeretem, imádom és ő is engem, de a lányom megszületésének a pillanata még most is örömmel tölt el, míg a fiam születéséből az az érzés maradt meg, hogy nem láttam 5 órán át. Természetesen ha szükséges a császár, akkor szükséges, de sajnos én is tudok a közvetlen környezetemben is nem egy-két esetről ahol a hölgy választotta a császárt, vagy a doki megmondta, hogy mikor lesz. Persze olyanokat is ismerek, akiknél életett mentett a császármetszés.Még egy dolog itt valaki írta a szexuális életet, nekem mind a császár, mind a természetes szülés után kb. félévig voltak nehézségeim, fájdalmas együttlét, nem kívánt házasélet stb., de aztán szépen helyre állt mindkettőnél. Kicsit hosszú lett..bocsi :)
2015. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nekem a testvérem is direkt kérte és az unokatestvérem is, sőt egy másik rokonom felesége is mindkét gyerekénél kérte.
2015. márc. 4. 11:22
 7/39 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy volt rá valami okuk, ez eszedbe se jutott? Pl. testi adottságok, ami miatt már gyerekkora óta tudja, hogy csak császárral szülhet. Vagy ott van pl. anyám, aki a látását kockáztatta azzal, hogy elutasította a császárt annak idején (szerencsére nem lett baja a szemének). Vagy lehetnek olyan egészségügyi problémái, amik mellett biztonságosabb a császármetszés, mint a ki tudja hány órás vajúdás után a hüvelyi szülés. Attól, hogy ezeket a részleteket nem köti az orrodra (mert mondjuk semmi közöd hozzá) még meglehet a komoly indoka rá, hogy miért programozott császsárral szül.
2015. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Iden januar eleje szultem, ezert meg igen frissek az erzelmek.:) en egyaltalan nem akartam csaszart megis benne volt a pakliban 50-50%-ra, szerencsere a vegere termeszetesen megtudtam szulni a kisbabamat. Szules elotti ket hetben teljes traumakent eltem meg hogy lehetseges hogy csaszarral kell szulnom, ami utolag oriasi baromsagnak tartom!!! Mikor megszuletett a pici mar teljsen mindegy volt, hogy hogyan jott a vilagra, orultem neki hogy ep es egeszseges. Velem egy korteremben volt egy csaszaros anyuka is, sajnos neki surgossegi csaszarja volt, de nagyon rossz borben volt szegeny. En aznap mar siman ultem, o meg megmozdulni sem tudott. Oszinten tisztelem azokat a noket akik egy ilyen mutet utan meg tudnak foglalkozni a kisbabajukkal is. Igaz nekem meg nem volt csaszarom de szerintem mindket szulesnek megvan elonye hatranya. Nekem nagyon kijott az aranyerem ami miatt a szules utani 3dik naptol egy hetet szinte ulni sem tudtam. Na mindent egybevetve en is hulyen fogtam fel szules elott a csaszart, most igy utolag irto ciki.:)
2015. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
49%
Na kezdődik......
2015. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
50%

Én azt nem értem, hogy a császárosok miért ragaszkodnak ahhoz, hogy a természetes szülés mindenképpen azzal jár, h vkinek aranyere, gátsebe lesz, reped az egész nő, stb stb.

Nekem kb 1 hétig volt aranyerem, gátsebem és repedésem sem volt, volt egy jó szülésznőm, aki megpróbálta a gátvédelmet és sikerült. Ja és nem lettem tágabb sem.

Szóval ha jól alakul a természetes szülés, akkor a császár semmivel nem jobb.

Persze ha vmi balul sül el (ami császárnál is előfordulhat), akkor oké, jobb a császár.

De ezt előre senki nem tudja.

Amiket olvastam, azok leginkább arról szólnak, hogy nem akarnak a nők fájdalmat. Meg féltik a p.jukat.

2015. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!