Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Mit tennétek a...

Kismamák! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapos terhes vagyok, talán picit több. Az orvosom azt mondta, egész augusztusban nem vállal szülést, csak akkor, ha munkaideje alatt megy be valaki szülni. Teljesen kiborultam, mert az előző szülés nagyon megviselt, és kizárólag azért mertem elvállani még egyet, mert tudtam azt, hogy a dokim profi, bármikor számíthatok rá, és 100%-osan megbízom benne. Azt mondta, hogy helyettes orvost is ajánl, de én nem akarok helyettes orvosnál szülni, mert rettegek. Nem is ismerek egész Budapesten más nőorvost. És ha ajánl valakit? Akkor járjak a sajátomhoz gondozásra, és szüljek az idegennél? Vagy hogy? Én teljesen ki vagyok borulva. Mit csináljak? Napok óta csak ezen rágódom, és mindjárt megbolondulok.
2010. jan. 14. 21:14
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Széchenyit én is ajánlani tudom, én hozzá jártam terhesgondozásra, mindig figyelmes volt, bár aztán nem nála szültem, mert júliusra esett a szülés és szabin volt. De csak jókat hallottam róla.

Ő ajánlotta maga helyett Gyopárt, aki szintén szimpatikus volt, a férjemnek is, pedig ő elég kritikus, és jó választásnak is bizonyult, de nem olyan kedves típus, mint a Széchenyi.

Anyagilag pedig Széchenyi a megértőbb.

2010. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Érdekes ez az egész. Sulyokban éppen az volt a szimpatikus, hogy akkor is elvállalt volna ha egy fillérem nincs. Lelkiismeretesen levezette a szülést és foglalkozott velem anélkül, hogy tudta volna, kap-e pénzt vagy sem a szülés után. Nekem mindig kinyílik a bicska a zsebemben, amikor valaki szemrebbenés nélkül megmondja hogy mennyiért vállal szülés levezetést egy állami intézményben, ahol elvileg köteles bárkit ellátni amikor ott van. Azt megértem, hogy ha szabadságát tölti valaki és akkor zargatom, vagy éppen a színházból rángatom ki, akkor illő neki valamennyi pénzt adni, de azért az mégiscsak sok, hogy valaki a saját munkaidejében ennyi pénz elkér pluszban a fizetése mellett.

Azért nem kell félteni az orvosokat...Sulyok pl mondta, hogy előző évben 270 szülést vezetett le. Ha ebből csak 70 embertől kapott mondjuk 50 ezret (ami manapság nem számít soknak), az 3 és félmillió forint, ami havi szinten több mint 300ezer Ft mellékjövedelem, adómentesen!!!


Mindegy, jól össze vagyok már zavarodva, azért köszönöm a válaszokat, megpróbálok okosan kikecmeregni ebből a hülye helyzetből.

2010. jan. 15. 14:59
 33/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kimama!

Csak annyit szeretnék neked tanácsolni, hogy beszélj a dokiddal, a másik meg az, hogyha annyira félsz a szüléstől, akkor próbálj meg eljárni kismama jógára, ahol a testi gyakorlatok mellett lelkileg is felkészítenek a szülésre, és segítenek leküzdeni a félelmeket. Ha tudod, kezd el minél korábban, hogy minél jobban fel tudd venni a gyermekeddel a kapcsolatot, és meg tudjátok beszélni, hogy hogy fogjátok tudni egymást segíteni a szülésnél.

Én is járok, és nagyon jónak tartom. Pedig nem vagyok egy ilyen spiritulális beállítottságú ember, az ilyen dolgok, hogy meditálás, aura... régen nem sokat mondtak- de amióta ide járok teljesen másképp gondolom a helyzetet. Kicsit én is félek a szüléstől- pedig az első szülésem gyors, komplikációmentes volt- de már tudom mivel állok szemben. :-) Amióta járok erre a jógára, egyre kevésbé érzem ezt a félelmet.

Szép babavárást kivánok mindenkinek!

és könnyű szülést

2010. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pár nap és szülök. :) Jó sok idő telt el azóta, hogy az utolsó komment megérkezett...
2010. aug. 24. 18:56
 35/37 anonim ***** válasza:

És végül is kinél fogsz szülni?

És könnyű szülést kívánok!

2010. aug. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Ügyelet mellett döntöttem. Nem vagyok hajlandó sok 10ezer ft-ot odaadni valakinek, aki rám se bagózott hónapon keresztül.
2010. aug. 25. 17:56
 37/37 A kérdező kommentje:
Megszültem. Sikerült addig hordanom a babát, hogy viszaért szabiról az orvosom :))
2010. szept. 17. 15:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!