Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák akik túlhordták a...

Kismamák akik túlhordták a babáikat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 40+3, és semmi jele,hogy jönni akarna a babám. Rengeteget mocorog, de se jósló fájás, keményedés is csak ritkán. Mától kezdek NST-re járni naponta, meddig várnak, amíg befektetnek a kórházba, és mikor indítják meg a szülést, ha nem indul be magától? Eléggé fent is van, még mindig szokott gyomorégésem és légszomjam lenni, ahogy fent nyomja a gyomrom meg tüdőm. A dokim nem szólt, hogy hagyjam abba a magnéziumot, csak a 39. héttől nem szedem, lehet, hogy amiatt nem jönnek a fájások. Már majdnem 4 kg az UH szerint és elég nehéz cipelni.
2011. okt. 10. 07:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
háát, málnalevél tea vagy caullophyllium ch 30, ez utóbbi beindíthatja a szülést. kórházfüggő,hogy mikor fektetnek be, én 1,5 héttel túlhordtam,mikor beindult. nézték az nst-t és szóba sem került,hogy beindítsák,amíg rendben voltak az eredmények. (végül 10 napra a kiírt után beindult és gyors szülés volt :)
2011. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
és a lényeget nem írtam: nekünk a szex indította be.
2011. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nittababy ***** válasza:

én egy hétel tulhordatam utána inditották három napig a szülést zselével de nem indult be aztán pedig burkot repesztettek és 5orát vajudtam azt életveszélybe került így megcsászároztak!!


egy 7hónapos kis csajszi anyukája!!!

2011. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát sztem, ha a baba nem akar elindulni nem fog. Változó, hogy hol mikor fektetnek be. Én Pesti vagyok nekem 40+4-en kellet befeküdni. Az utolsó héten 3 doki csavargatta a méhszájat... Semmi nem történt annyira zárt voltam, hogy magzatvizet se tudtak nézni, persze megpróbálták.... egyiknek se sikerült. Annyit ,és úgy vizsgálgattak, hogy csak na. Azok a kismamák akiket szintén velem "együtt" kínozgatták ezekkel a vizsgálatokkal simán megszültek. Nálam császár lett a vége 41 héten. Indították is infúzióval 7-től 13:00 ig de semmi komoly nem történt. Ráadásul, én 33 hetesen be is kerültem mert fájtam. Tehát fájásaim onnan voltak a 41-dik hétig. Bár meg kell hagyni 33 hetesen jobban jóslóztam mint a vége felé. Próbálkoztunk mi is mindennel. Sex, gyalogás, lépcsőzés, csak labdán üldögéltem még itthon is ,semmi értelme nem volt.

De ha neked már van esetleg tágulás, lehet, hogy nálad beindul egy alaposabb vizsgálattól. Sok sikert , könnyű szülést!!!! :-)

2011. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 40+6-ra szültem a második babámat.

Már meg volt beszélve a dokival, hogy 41 hetesen indítja, de szerencsére beindult magától.

Amit tudsz tenni: lépcsőzés, sok sok séta, meleg fürdő, szex, zabáld tele magadat valami jó erős kajával (pl babgulyás).

Nekem is ez volt még 40+3-nál mint nálad: pocakom fent, fájás nulla, méhszáj zárt.

Mozogjál sokat, sétáljál, táncoljál, ami jól esik, csak maradj állva, hogy a babád tudjon minél lejjebb menni!

Drukk!

2011. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes ilyen praktikákkal próbálkozni. Ha még nem akar indulni a baba, akkor nem fog.

Engem 40+6-n indítottak. Az indítás nem a legideálisabb, de legalább orvosi felügyelet van, nem úgy mint a házi praktikáknál. Azok veszélyesek is lehetnek szerintem.

Könnyű szülést kívánok!

2011. okt. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A befektetés dokitól és kórháztól függ. Nálunk betöltött 41. héten fektetnek be, engem 41+4 napon indítottak.

Jóformán a méhszájam is zárt volt, nagyon kicsit kezdett csak nyílni, mikor végül indítottak.

2011. okt. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim az alábbiakat mondta, málnalevél tea, amennyit meg tudsz inni, melltorna, ami azt jelenti, hogy a mellbimbódat tekergeted, ez össze húzódásokat idéz elő, sok-sok séta, és a szex... a szextől nem indul be, max. ha kicsit durvább, de itt nem az aktus a lényeg, hanem, hogy a sperma a méhszáj közelébe landoljon, mert tartalmaz oxitocint, ami pedig érleli a méhszájat... nekem bejött a második babánál, az első fájástól számítva 4 óra alatt meg lett a csajszikám...a fiammal majdnem 10 óra volt.. mindent bele szorítok!!
2011. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ma vagyok 40+6 hetes. Málnalewvél teát iszom 34. héttől, nekem nem jött be. Fájásaim 2 hete minden nap vannak pár órán keresztül, elég erősek, de csak 10-20 percenként össze vissza. Az én babámat már egy hete 4.45kg-ra saccolták, én is már csak szenvedek, de nem indítják meg, csak a betöltött 42. hét napján. Házi praktikákkal vigyázni kell, valamelyik még veszélyes is lehet. Nem tudok mást írni, csak azt, hogy kitartás, már akkor sincs sok, ha úgy indítják! És örülj, hogy nézik minden nap a baba állapotát is, legalább nyugodt lehetsz, nekem semmit nem néznek, külföldön vagyok, itt nem csinálnak olyan vizsgálatokat mint otthon.
2011. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ! Házi praktikákból a sétálás meg a lépcsőzés van most. Lift nélküli negyediken lakunk, és mindennap megyek le valahová. Szex már nem kerül szóba, én se nagyon kívánom ekkora pocakkal. Viszont ma fogtam egy alig 1 hónapos babát, állítólag az is segít (hormonok, meg ilyesmi). Jó lenne, ha nem kéne indítani, még reménykedem. Még egyszer köszi!
2011. okt. 10. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!