Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a csecsemős nővérektő...

Rettegek a csecsemős nővérektől! Hogyan kezeljem ezt majd?

Figyelt kérdés
Első szülésem után olyan bunkók voltak, hogy 4 napig egyfolytában sírtam. Enni sem tudtam, tejem sem lett az idegtől és a stressztől, na meg a bénázástól. Első nap kértem segítséget a szoptatáshoz, és nem voltak hajlandóak segíteni, merthogy mi nem megy ezen. Hiába kértem. Annyi volt a segítség, hogy jól megtépték a mellem, majd adtak egy befőttesüveget, hogy abba fejjek - csak hogy nem volt mit. Lényeg: mit tegyek? Nemsokára megint szülök, és már most gyomoridegem van, ha meglátok egy nővért. Félek a kiszolgáltatottságtól, a megalázottságtól. (Ja, a győri bababarát kórházról van szó...)
2010. jan. 8. 13:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj, hanem ha lehet, hívj be a kórházba egy ismerőst, aki segít neked, anyukád vagy barátnőd, mert a szoptatást tényleg nehéz magadtól kikísérletezni. A szülésznőd is segíthet benne, akár az ügyeletes is a szülőszobán, ha be tudod kapatni a babával a cicit, és nála beindul a szopóreflex, már nyert ügyed van, azt meg az őrzőben is meg tudod tanulni. Lehet, hogy most jobb szériát fogsz ki.
2010. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Dettó így jártam...alig vártam, hogy otthon legyünk, és nyugodtabban tudjak szoptatni...3 hétig szenvedtünk,de végül 14 hós koráig szopott. Az én tanácsom: szard le őket! kérj inkább segítséget a szobatársaidtól. De ha nem lenne senki, ne félj kérlek, mert a babuci megérzi! Tudom, nehéz, de nekem is csak így sikerült, hogy tudatosan ,fokozatosan nyugtattam magam, és végül a babám is belejött... az elején iszonyat sokat bénáztam, kibuktam, már vért szívott a gyerek a mellemből... már a férjem is azt mondta, egye meg a fene, lesz tápszeres. De nem, összeszedtem magam, és belejöttünk. Zárj ki mindent, légy nyugodt,és hidd el,menni fog! Sok sikert!
2010. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én babám is vámpírkodott, mert tejem az nem volt, viszont a mellem véraláfutásos, stb.. Végül tápszeresek lettünk, mert be sem lövellt a tejem, pedig hüvelyi szülés volt. 6 napig óránként próbáltam szoptatni, de végigordította a kicsim, olyan szinten nem jutott táplálékhoz. A felszedett 20 kilómat ott 6 nap alatt leadtam, az idegtől kikészültem, versenyt sírtunk a szobatársakkal. A nővérek segítőkészségét én sem részletezném.

Na szóval, én úgy fogom csinálni, hogy viszek be cumisüveget, tápszert. Nem szeretném használni, mert szeretnék szoptatni, de fel kell készülni rá, hogy nem lesz tejem. (Ne így legyen!!!!) Így legalább ez biztonságérzetet fog adni, és könyörögni sem kell majd, hogy ugyan, ne éhezzen már a gyerekem.

Nekem az ott töltött 6 nap a boldogság helyett a végtelen kétségbeesésről szólt, szó szerint úgy néztem ki, mint egy zombi!!!

Na, másodjára már tapasztalt leszek, így most már nem ettől félek, hanem a szüléstől... :DDDD

Fel a fejjel, a csecsemősnővérek nem Istenek, hogy rettegni kelljen tőlük!!!

2010. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én szültem, az egyik csecsemős nővér, olyan trehány módon fogott egy gyereket, hogy mikor vitte kifelé beütötte a fejét az ajtóba. Az anyuka felugrott, kivette a gyereket a kezéből és odaadta az egyik csajnak, és a nővért össze vissza verte a többi nővér nem mert még nyikkanni sem.

Ezt kéne csinálni mindegyikkel amelyik megérdemli. Én megértem, hogy sz@r fizetést kapnak, de ha nem tetszik menjenek kapálni, vagy miért nem tanultak és lettek volna orvosok.

2010. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy mar masok a noverek. Esetleg masik korhazban nem tudnal szulni? Vagy csak sima osztalyon nem a bababaratban? Lehet hogy ott jobb lenne. Gondolj arra, hogy csak kicsit kell a korhazban lennetek es mar mehettek is haza!
2010. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veled történt, őszintén.

Én az első babám előtt féltem tőlük nagyon, mert csupa rosszat hallottam /Kecskemét/. Mindenképp babamama szobá akartam, menni és sikerült is, volt hely.

Nos, én semmit nem tudtam a szoptatásról és nem is segítettek. Egy kb. 18 éves kislány jött le, hogy segítsen mellre tenni a babát, kb egy percet volt ott. Jöttek, oktattak egy-két szóban mit hogyan kell, nem túl szívélyes stílusban és mindenre helyeseltem, mint aki keni vágja, gyorsan ott is hagytak.

A lényeg, hogy ne kötözködj, ne szólj be, bólogass és kész. Legyen kéznél tápszer, ha ott nem adnak /nálunk volt/ és tea vagy víz is. A babának igenis enni kell, ha nem indul be a tej. NEem is otthon lett végül, de ott már bővel, viszont a kórházban tápszert kapott és teát, meg dolgozott a cicin. A 7. nap el is hagytuk a tápis is meg a teát is és még ma is szopik /14 hónapos!!!/.

Tedd mellre sűrűn, ha sír, mert éhes adj neki utána tápszert. Nem mindenkinek indulbe a teje "pöcc-röff" néha egy hét is kell hozzá. A fejést szerintem hanyagold, inkább cicizzel a baba. Vigyél bimbóvédő krémet, ígyál meg nap 4 litert, egyél és nyugi.

Legyél velük a lehető legkedvesebb és akkor ált. békén hagynak.

Kitartás, sok sikert a szoptatáshoz!

2010. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem is tudom mit tennék ilyen helyzetben. Biztos hogy megkérdezném, hogy mi baja van. És szépen elmagyaráznám neki, hogy nem kell így viselkedni. Nem hiszem hogy ők profin kezdték az első babájukkal. Nekem sem ment zökkenőmentesen az első kisfiammal a szoptatás a kórházban. De bunkók nem voltak. Nekem a szülésznőm mutatta meg hogy mit hogyan, és Ő segített mindenben. De könyörgöm! Akkor sem kell taplónak lenniük.

Szerintem ne félj tőlük, és attól, hogy miket fognak mondani. Felnőtt nő vagy, igen is állj ki magadért. Ha valaki paraszt, annak meg kell adni azt, amit érdemel.

Én mindenkinek azt mondom, hogy olyan legyen velem, mint amilyen én vagyok vele. Nem kérek többet sosem.


Kitartás! Sok sikert a szoptatáshoz.


31 hetes.

2010. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek. Ennyi állat nővért. Tuti nem hagyom magam. Csak ne a babán álljanak bosszút. Jobb, ha tényleg csak bólogatok, meg tartok magamnál tápszert.
2010. jan. 11. 20:37
 19/26 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy másik kórházat kellene választanod?

Én Sopronban szültem,2006-ban,és 2 hónap múlva szintén ott fogok.Nekem segítettek a fejésben,pedig nem adtam nekik pénzt.Kisfiam koraszülött osztályon volt,nem mellettem.

Akármikor jöttek,ha hívták őket a szobatársaim,és hozzám is.

Azt nem mondom,hogy mindig fülig érő vigyorral,mert ők is lehetnek fáradtak.Pl.: az egyik éppen gyászolt,de mégis,ami tőle telt ,megtette.

Félig mögém ülve masszírozta a mellemet,hogy minél hamarabb belövelljen a tej.Éjjel is lehetett csengetni,hogy tegyék hűtőbe a lefejt tejet,másnap szó nélkül vitték a koraszülött-re.

Mondjuk én kérdeztem,ha valamit nem tudtam,pedig utána olvastam a témának.Nem kell bólogatni,ha valamit nem tudsz.

2010. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szia,én is így jártam,mint te.A második babócát augusztusban szültem és most öt hós és szopizunk,igaz kap már pépes kaját is,mert a tejem most sem volt kizárólagosan elég,de jelentős mennyiséget kapott,míg az első gyermekem egyáltalán nem szopizott.Azt tanácsolom,hogy magadban bízz,nem lesz szükséged rájuk,ebből indulj ki.Nagyon sokat változtak a kórházak is a pár év alatt.Engem megőrjített,hogy minden kaja után mérni kellett és írni egy füzetbe az értékeket.Ma már csak este mérik fürdi előtt őket és nem kérik folyton számon rajtad,hogy milyen béna vagy.A harmadik nap hazajöhettünk és szinte senki ránk se nézett.Én ennek az előzmények után nagyon örültem,mert egyedül,felkészülten és nyugodtan minden simán ment.Ha gáz van,akkor keress egy tapasztalt anyukát és kérd meg ő bizti segíteni fog.Vigyél magaddal mellszívót és mikor alszik a babád fejjél.Igyál szopis teát (görögszénamag), kalmazal nevű alkoholmentes sört (ez a legjobb és a tescoba kapható),vigyél rengeteg folyadékot be,napi 4-5 litert és tedd a babót sűrűn mellre és bízzál magadba.Én tudom,hogy most sikerülni fog,mert én is így jártam.Várd boldogan a babádat és olvasd ezt az oldalt.Tutira mindent fogsz tudni a szopizásról.És ha gondod van írj nekem,majd lelket öntök beléd.Könnyű szülést!!!!!!!!!
2010. jan. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!