Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a csecsemős nővérektő...

Rettegek a csecsemős nővérektől! Hogyan kezeljem ezt majd?

Figyelt kérdés
Első szülésem után olyan bunkók voltak, hogy 4 napig egyfolytában sírtam. Enni sem tudtam, tejem sem lett az idegtől és a stressztől, na meg a bénázástól. Első nap kértem segítséget a szoptatáshoz, és nem voltak hajlandóak segíteni, merthogy mi nem megy ezen. Hiába kértem. Annyi volt a segítség, hogy jól megtépték a mellem, majd adtak egy befőttesüveget, hogy abba fejjek - csak hogy nem volt mit. Lényeg: mit tegyek? Nemsokára megint szülök, és már most gyomoridegem van, ha meglátok egy nővért. Félek a kiszolgáltatottságtól, a megalázottságtól. (Ja, a győri bababarát kórházról van szó...)
2010. jan. 8. 13:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már van tapasztalatod a szoptatással és a fejéssel kapcsolatban,szerintem ne stresszeld magad.Minden eszedbe fog jutni amit csinálni kell.Meg hátha már nem azok dolgoznak ott
2010. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne lovald bele magad feleslegesen a félelmekbe. Már valószínűleg nem is azok a nővérek vannak az osztályon. Amúgy velem is hasonló szitu volt (Sote I. Bp.) és még le is csesztek, hogy nem tudok fejni (csupa seb volt mindkét mellbimbóm, és a csillagokat láttam a fájdalomtól). Ennek ellenére engem nem bírtak elrettenteni. Max. nem tőlük fogok legközelebb segítséget kérni.. (szobatársak sokkal jobb fejek voltak). Szóval ne gondolj ilyenekre már most.. MÉg az is lehet, hogy kellemes csalódás fog érni :)
2010. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszi, de egyáltalán nem ment a szoptatás, a babám kezdettől fogva tápszeres. Még mindig nem tudok semmit :-( Csak elméletben, mert nagyon utánaolvastam.
2010. jan. 8. 13:19
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

szia


ezzel én is úgyan így vagyok, mint Te!

a történetünk is hasonló, annyiban, hogy én egy pécsi baba barát kórházban szültem.

a gyerekem 3 nap alatt 40 dkg fogyott, mert nem voltak hajlandók enni adni neki és nekem segíteni, mivel császároztak még nehezebben jött a tej, nem is lett a picivel sírtam végig, annyira sajnáltam és erre még bunkók is voltak.

én is félek, nem soká jön a kistesó pár hónap van már csak vissza...

DE! megfogadom nem hagyom magam lerázni és ha velem bunkók lesznek kinyítom a számat, sajnos az első babánál, nem mertem szólni féltem hogy a kicsivel is bunkók lesznek és még cukros vizet sem fognak adni, de most előre íratok tápszert...

és ha nem lesznek hajlandók segítséget nyújtani vagy a gyerekem rendesen ellátni ami kötelességük a fő orvost fogom hívatni és vele elbeszélgetni a csecsemösök hozzá állásáról, remélem lesz erőm ezt meg tenni, max a 3 napba még jobban kiutálnak, de nem érdekel....

sok erőt kívánok neked is!!!

2010. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Nekem se ment a szoptatás amúgy.. 3 hónapig kínoztuk egymást a gyerekkel, és végül teljesen tápszeres lett. (később kiderült, a mellem mirigyállománya nem elégséges a tejtermeléshez, ezért nem volt tejem.. hiába is küzdöttünk és sebesre szívta a gyerek).
2010. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Elöször is próbálj meg nyugodt maradni, én nem ismerem ezt a kórházat én Pesten a Bajcsy kórházban szültem. Nekem is meggyültek a gondjaim a csecsemős nővérekkel, reggel 6-tól 24-ig maradt mellettem a babácskám és akkor vissza toltam mondván hogy aludni szeretnék, mirre közölték velem flegmán és arogánsan h nem akarok dolgozni, akkor minek vállaltam, majd elém vágott egy papirt h írjam alá h adhat tápszert a gyermekemnek aláírtam és elmentem aludni. Ne ijedj meg tőlük, már van rutinod a szoptatás terén, meg nem kell hagyni magadat, és igenis ha úgy érzed h nagyon kifáaradtál ők azért vannak hogy nekünk illetve a babánknak segitesenek és nem azért h okoskodjanak. Még megjegyezném hogy nekem igen hosszadalmas és fárasztó szűlésem volt. Hozzáteszem nekem is a 2. babámnál voltak ilyen jellegű gondok 91- ben mikor szültem a fiamat akkor még szó nem volt olyanról h melletted a baba kihozták szigorúan 3-óránként majd el is vitték, gondját viselték. Most meg ha valamit kell nekik csinálni kész vannak tőle, nem értem őket hiszen állítólag imádják a szakmájukat akkor miért nem segitő készek. Jó kérdés? Ezt én is feltettem magamnak de választ nem kaptam. Engem is bántott lelkileg de túl tettem magamat hiszen 72 óra múlva itthon voltunk és én a nap 24 órájában mentem és tettem a ababácskáém körül amirre neki igénye volt és ez a mai napig így van.

Várd boldogan a babácskádat, és ne stresszelj előre mert azt ő is megérzi és kihat rá is!

Tolj a fejükre !

Vigyázz magatokra

üdv. 21 hós kislány anyukája

2010. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: önbizalom. Te már anyuka vagy, van tapasztalatod, Te és kizárólag Te tudod, h mi a jó a babádnak, ebbe nem avatkozhat senki. A csecsemősök, meg emberek, vannak közöttük jók, meg rosszak, mint minden munkahelyen. Nem szabad túlparázni, bízz magadban. Otthon sem volt ott egy csecsemős nővér sem, oszt mégis megálltad a helyed. Gondolj, arra, h csak pár nap és otthon leszel a babával. A másik jótanács, még a szülés előtt keresd meg a kórházi védőnőt, ők nem tartoznak az állományba, de ott vannak minden csecsemőosztályon (ott kéne lenniük), és ha gondod van a szoptatással, akkor ott a kórházban kérd az ő segítségét! Menni fog! Drukkolok!
2010. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ne hagyd magad kiszolgáltatni! Ő azért kapja a fizetését, hogy neked segítsen mindenben ami a babával kapcsolatos. Vedd úgy, hogy Te vagy a fizetővendég Ő meg a kiszolgáló személyzet. Ez így is van különben. Nyugodtan mond meg a magadét ha valami nem tetszik vagy kérd a főnővért. De komolyan! Nekik ez a munkájuk ezért kapnak pénzt. Ha te nem dolgozol jól akkor kirúgnak, nem? Na, ez náluk is így van. Meg amúgy is csak 3 nap, ne idegeskedj! És lehet, hogy azóta tök jó fejek vannak ott. Nálunk is volt pár bunkó de nekik visszabunkóztam, ennyi. Nekem még a szoptatást is megmutatta az egyik kedvesebbik. Biztos van köztük rendes is, tényleg nem így állj hozzá.
2010. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ne stresszeld már előre magad,én is bénáztam a szoptatással és nekem is nagyon negatív a tapasztalatom a csecsemősökkel én is sírtam, nincs mit tenni amikor kihozta a babát azonnal dugtam a zsebébe a pénzt és utána szépen addig ott maradt és segítet míg nem sikerült szoptatnom.Nem tudta a babám bekapnia cicim ezért volt szükségem a segítségükre.Nem sikerült a kórházban megtanulni mert én is és a gyerek is stresszelve volt emiatt, itthon minden megoldódott. Szépen szopik a babám.2 hónapos baba anyukája
2010. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A csecsemősökkel nekem sincsenek jó tapasztalataim. Én egy sima, snassz, nem bababarát kórházban szültem. A csecsemősök kedvesek voltak, de nem igazán segítőkészek. Én császáros voltam, és 2-3 napig mozdulni is alig bírtam. Egy osztályos nővér segített a szoptatásban, csak és kizárólag neki köszönhetem, hogy sikerült megtanulni nekem is és a babámnak is.

egy 15,5 hónapos kisfiú anyukája, aki még mindig szoptat

2010. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!