Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon rossz érzés, hogy a...

Nagyon rossz érzés, hogy a férjem nem akar bent lenni a szülésnél. Hogyan bírkózzak meg ezzel?

Figyelt kérdés
Természetes, hogy nem akarom erőltetni, mert annak rossz lehet a vége.Úgy érzem, szükségem lenne rá, és könnyebben végig tudnám csinálni.Eddig reménykedtem, hogy hátha meggondolja magát, de így a vége fele bele kellene valahogy törődnöm...
2010. jan. 6. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az apás szülés csak az utóbbi években lett divat.Én három gyereket szültem,és nem is szerettem volna,ha a férjem benn van velem.Egy vajúdó nő nem a legszebb látvány.És nagyon sokan még most is megszülnek a párjuk nélkül.Valahogy erre kell gondolnod.Tudok olyan esetről,amikor az apa a felesége kedvéért jelen volt,és amikor meglátta a vért,elájult.Ez talán jobb lenne?

Erőltetni semmiképpen nem szabad.

2010. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

én párom irtozik a tűtől,vértől,egy sima vérvételtől képes elájulni,orvoshoz sosem jön velem,szagtól rosszul van (szo szerint rosszul)

ugyhogy fel se merült,hogy bejöjjön,dokinak vele kellene foglalkoznia a végén,nem velem...

2010. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Velem sosem jött be. Amikor a nagyok születtek, még nem volt ekkora "divat", de ahol szültem, nem is volt rá lehetőség. A szülésznő velem volt, kibírtam a férjem nélkül is. Engem csak zavart volna, úgy érzem. Segíteni nem tudott volna, az aggódása meg csak idegesített volna. Sok ismerősöm mondta, hogy legközelebb csakis apa nélkül fognak szülni. Persze vannak ellentétes tapasztalatok is. A picinél már szóba se jött, hogy bejöjjön.
2010. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Törődj bele, nehogy rossz hatással legyen a kapcsolatotokra a csalódottságod. Fogadd el, hogy ő nem az a a tipus, aki bemegy. Ha mégis bemenne, lehet hogy rámenne a házasságotok, mert nem tudna már úgy szeretni, ahogy eddig,valami megváltozna. Számára NŐ vagy, és ha belegondolsz, ez nem baj!

Rengetegen szültek kísérő nélkül mindig is, ez csak mostanában szokás, hogy bemehet valaki. Van orvosod vagy szülésznőd? Nem leszel egyedül! Nem férfinak való dolog a szülés. Jobb lesz neki, hogy nem fog látni vajúdni: szenvedni, aztán meg a gusztustalanabb részeket sem. Sok férfire van rossz hatással vagy a csúnya látvány, vagy az, hogy ők okozták a szenvedést az imádott nőnek.

Nálunk tilalom van, így megoldották helyettünk az együtt szülés kérdését. Az én párom sem volt 100% biztos benne, hogy be akar jönni, valószínűleg jobb lesz így.

Mi meg kibírjuk, ahogy anyáink és nagyanyáink is, nyugi :)

2010. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem egész végig vacillált.De meggondolta magát,és nagyon örült,hogy bejött velem,mert nagyon jó élmény volt neki.És nem a fejemnél állt,hanem frankón nézett mindent.Mégsem undorodott meg tőlem,teljesen el volt érzékenyülve.Most a másodikat ki nem hagyná...

Jó ez biztos egyén függő is,mert az apja meg azt mondta,hogy ő aztán biztos nem ment volna be annak idején.

Aki nem hal meg a kórház látványától,és nem érzi úgy,hogy ez neki nagyobb teher,akkor szerintem menjen be,mert tényleg nagy élmény,és elismerő ,amikor a végén azt mondja,hogy "bébi,büszke vagyok rád!"

De ha úgy érzi,nem tudna odafigyelni,segíteni,akkor inkább maradjon a folyosón.Te pedig keress más kísérőt

-anyuka,lány tesó,barátnő-!

2010. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ne erőltesd.ha tényleg nem akar,akkor ne tegye,DE,nagyon sok pasi volt már igy és mégis meggondolta magát és nem bánta meg.amikor terhes lettem beszéltem erről a párommal,ő azt mondta én azt csinálom,ami neked a legjobb.ha úgy akarom,hogy bent legyen,mert az nekem jó és segít,akkor bent lesz,ha azt akarom,hogy maradjon kint akkor ott lesz.természetes,hogy bent volt velem,és egy percig nem bánta meg,úgy pörgött a szülésnél,mintha ő lenne a szülész,vagy ő szülne.olyan lett mint egy kisiskolás,nagyon lelkes és segítőkész.akkora erőt adott,hogy csak na.azért ezeket a sorokat olvastesd el vele.ő fogta először a babáját,és együtt hagytak miket egy órára is bent a szülőszobán,húú nagyon jó volt.vért alig látott,mert a fejemnél volt.azt is mondják,sokkal nagyobb a kötődés apa és gyermeke között,és párom is látta,bizony ez nem semmi feladat.életreszoló élmény.de ha nem akarja ne erőltesd mert azzal csak rosszat teszel.veled lesz a szülésznő,és nem lenne jó egy ájult apukát istápolni amikor épp jön a baba.
2010. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Igazából ha azért nem akarna bejönni, mert rosszul van a kórháztól, a látványtól, a vértől, teljes mértékben elfogadnám,megérteném, fel se hoztam volna a témát neki.(nagyrészt erre hivatkozik)

De van benne egy nagyfokú lustaság is, azért otthon csak kényelmesebb a várakozás, munkamániás, nagy a valószínűsége, hogy akkor is dolgozna amikor vajúdok, és mindig fáradt...na ez az amit még talán meg is értek.

Nincs fogadott orvosom, se szülésznőm:(

2010. jan. 6. 10:46
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
én sem akarom, hogy bentlegyen velem. Mindig mondja, hogy imádja a pocakom, de azért egy kicsit furcsának érzem magam előtte is, ha nagy pocakkal levetkőzök. Nem szégyellem magam, csak kicsit furcsa érzés. Nem akarom, hogy vajúdni, vagy szülni lásson, magamat sem szívesen látnám így, eddig egyetlenegy szülésvideót mertem megnézni. Még én is irtózok tőle, utálnám, ha ott lenne.
2010. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem akart bejönni majd a 36.hét végén közölte Ő fogja fogni a kezemet a szülőszobán,igy is lett,azóta élete legszebb pillanatának tartja kislánya születését,ne erőltesd hátha meggondolja magát.
2010. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is érdekes példa leszek, ugyanis a férjem az első és a második gyereknél bejött, holott az első szülés előtt hónapokkal még nagyon nem akarta, aztán ott már természetes volt neki. Azt mondta, nagyon jó volt, de aztán évek múlva elmondta, bizony volt rossz oldala is a dolognak. Bár a szexuális életünkön nem látszott meg, de néha mégis eszébe jutott, ha őszinte akar lenni. A harmadik babámnál nem jött be, így láttuk jónak. Bevitt hajnalban a kórházban, a folyosón izgult végig értünk. Így is nagyon jó szerintem, sőt már én nem akartam inkább a vajúdás alatt, hogy bejöjjön, pedig mondta a szülésznő, hogy a folyosón beszéltek, és ha akarom, bejön, de döntsek én.

Könnyű szülést kívánok, legyen Apával vagy nélküle:)

2010. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!