Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik természetes úton...

Anyukák akik természetes úton szültetek kicsit indiszkrét kérdés de örülnék ha őszintén válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Szóval érdekelne mennyire viselt meg "odalent" benneteket a szülés? Első babámat várom, 28 éves vagyok és hát kicsit félek. Bár sok hüvelyt nem láttam még a sajátomon kívül, szerintem nem tartozok azok a "szűk" lányok közé, de azért olyan átlagosnak gondolom magamat. Szülés után nektek hogyan alakultak a dolgok odalent? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kit hogy vágtak, repedt, varrtak mert az gondolom idővel begyógyul, inkább arra lennék kíváncsi konkrétam milyen "maradandó"változásokat okozott a szülés, ha okozott egyáltalán. Anyumnak mikor erről beszéltem (két gyereket szült) kiröhögött, hogy ettől ne parázzak ugyanúgy visszaáll máskülönben nem szülnének a nők és nem kellenének utána senkinek. Olvasom néhol hogy ezért mennek tönkre kapcsolatok, de olyan mintha sok nő csak erre akarná fogni a rossz kapcsolatát. Szóval kérdezném itt hogy első gyerek után kinek mi változott?
2014. márc. 7. 15:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ritka, hogy maradandó elváltozás történjen. Én nem voltam valami szűk sohasem, szülés utána szűkebbnek érzem magam. A szex emiatt volt kicsit problémás sokáig fájt utána... Még nem mondom ma sem, hogy minden a régi de folyamatosan javul a dolog :) 7 hónapos a babám.
2014. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
2 gyermekem van. Semmi változás nincs, csak sötétebb lett az egèsz belül. A sex jobb mint valaha:)
2014. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én előtte is tágabb voltam, nagy változás nem történt.
2014. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

4,5 kg-os babát szültem, minden majdnem olyan odalent, mint volt, csak egy kicsit mintha nagyobb lenne a berendezés (nem tágabb) és a húgycsövem kicsit khm. félre hord, de szerintem ez inkább az erőszakos katéterezésnek tudható be, mint a szülésnek.


Én is tornáztattam az izmokat előtte és utána is. Gondolom ez is számít!


Boldog babavárást :)

2014. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Nálam külsőleg semmilyen változást nem okozott a szülés, pedig gámetszés is volt, de én nem látom a helyét (a férjem igen, én nem).

A férjem szerint "egy számmal szűkebbre vett a doki", és azóta iszonyatosan fáj az együttlét, még 1,5 év után is. Annyira megváltozott a hüvely ph-ja, hogy abszolút nem nedvesedek be, síkosító nélkül bele sem fogunk a szexbe.

Ja, és szülés óta hüvelygombával is kínlódok, nem tudom, hogy akkor kaphattam-e el valamit, mert előtte sohasem volt ilyen panaszom, a férjem nem beteg, csak én. 3 havonta a dokit járom, semmi sem használ, pedig kaptam már rá mindent, kenőcsöt, kúpot, tablettát, ecsetelőt, de semmi.

28 évesen szültem én is az első gyermekemet.

2014. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, 15-ös válaszoló. Nekem is nagyon sokáig fájt az együttlét és kiderült, hogy hormonális az oka!

Amint rendbejött a prolaktin-progeszteron szintem, megszűnt az éles, nyilalló fájdalom is!


Próbáld ki a grapefruitmag cseppeket gomba ellen.


Szoktál lactofeelt, vagy gyntima-t, vagy hasonló hüvelyflóra-helyreállító cuccot használni? Érdemes lenne kipróbálnod!


Bocs az offért!

2014. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nekem is viszonylag hamar megvolt a lànyom,de max talàn kicsit szűkebb lett,de ez szerintem a pasiknak nem problàma:) a férjem nem panaszkodik. Én inkàbb talàn kevésbé vagyok kívànós szex terén..előtte viszont inkàbb én mentem a dologra. Ez mondjuk a fàradtsàg miatt van...sajnos inkàbb olykor az alvàst vàlsztom mint a szexet.:(

A kapcsolatok sem azért mennek tönkre szerintem,mert ott lent nem minden a régi,hanem a baba lett az első és legfontosabb. Minden energiàt és figyelmet felé fordítunk..ami normàlis..csak ilyenkor nem szabad ezt annyiba hagyni,mert akkor van a baj.

A lényeg,hogy az elején nagyon féltdm,hogy a varrat beszakad és oda màr nem fér be semmi,de a gyakorlat teszi a mestert..szépen minden helyreàllt.:)

2014. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...én 27 évesen szültem:)
2014. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és tényleg sikerült megnyugodnom, mert szörnyű dolgokat olvastam, de itt a 18 válaszból szinte mindeni pozitívan nyilatkozott. Nem gondoltam volna, hogy ennyien azt írjátok majd, hogy szinte semmi nem változott. Nyilván ennyi válaszból statisztikát még nem lehet felállítani, de azért megnyugtató én azt gondoltam itt a neten olvasgatva hogy szinte minden nőnek megváltozik szülés után...szerencsére úgy néz ki tényleg anyumnak lesz igaza.:)


Ha már ennyi anyuka van itt nem indítok újabb kérdést, kíváncsi lennék a Ti véleményetekre/tapasztalataitokra egy kicsit más témával kapcsolatban, mert lehet akkor itt is alaptalanok a félelmeim.

Nektek milyen lett a hasatok szülés után? Ez ami miatt még elkezdtem félni. Itt is gyk-en, meg neten olvasgatva írják az anyukák, hogy sose lesz olyan a hasunk mint előtte. Néztem képeket is és tényleg nem a legszebb látvány a szanaszét repedezett, megereszkedett "kötényhas" vagy hogy is mondják szakszerűen. Nem az zavar, hogy meghízok vagy súlyfelesleg marad az emberen, mert azon lehet változtatni...nektek milyen lett a hasatok szülés után?

2014. márc. 8. 09:59
 20/23 anonim ***** válasza:
lapos hasam maradt. Terhesség előtt is az volt mert sajnos marha vékony vagyok. Csíkom nincs egy sem. Napi 3-szor kentem magam de szerintem ez genetika mert anyunak sincs 3 gyerek után. A mellem 75B-ről A-s lett és kevésbé feszes, sajnos fogytam a terhesség előtti állapotomhoz képest.Tudom hogy ezt nem kérdezted, de ha már a másik kettő érdekelt, gondolom ez is.
2014. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!