Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az én családom segít az...

Ha az én családom segít az miért természetes, de ha férjemé, akkor attól miért kell hasra esni?

Figyelt kérdés

Alapjában véve nem az idegesít, hogy anyósék nem, vagy kevesebbet segítenek, mivel senkinek sem kötelező. Inkább a férjem hozzáállása bosszant, de egyre jobban. És pont a hozzáállása miatt nem is tudom, hogy hogy beszéljek erről vele, anélkül, hogy kiakadna. De így meg engem bosszant.


A szüleim, családom nagyon sokat segítenek nekünk, zöldséggel, hússal, zsírral, meg pénzzel is. Anyósék nem, de ha valamivel mégis, még akkor is, ha az sokkal kevesebb, a férjem egyből hanyatt van esve, jaj összeszedte és adott, jaj, milyen jó/szerencse, hogy adott. És tuti, hogy hónapkkal később is ezt emlegeti, hogy jaj te úristen, az ő drága jó szülei megsegítettek minket. Amikor az enyémektől kapunk segítséget, azt meg sose meg sem említi, sőt, "természetbeni" segítségnél sokszor még rendelést ad le, hogy neki mit kell sütni, vagy venni.


Egy példát mondok, a lakásfelújításunkkor merültek fel nagyobb előre nem látható költségek, amik nagyon nem jöttek jól. Ekkor a szüleim vettek anyagot nekünk, adtak ötvenezer forintot, apukám segített, anyukám főzött. Az anyukája pedig küldött 20 ezer forintot neki, karácsonyi pénz címen, hogy akkor odaadja előbb. Na, lassan 5 hónapja hallgatom, hogy mekkora szerencse, hogy az anyukája küldte a pénzt, meg milyen jó, meg stb. Hogy az én szüleim mit segítettek, az természetes, arról egy szót se szól, minek is, mindig segítenek ugyebár. Meg se köszöni!


Tualjdonképpen az ő anyagi helyzetük ugyanolyan, esetleg rosszabb, mint a férjem családjáé, szóval ez nem indokolná a nagy különbségtételt, hogy tőlük a sokkal kisebb is nagyobb.


Nekem nem kell, hogy anyósék segítsenek, nem is az zavar, hogy nem segítenek ugyanúgy, ez szokás stb. kérdése, engem az zavar, hogy a férjem miért veszi az én családom akármekkora segítségét természetesnek, de az övékét meg akármekkora is, pl. egy tálca sütit ha küld, hónapokig kell hallgatnom tőle? Hogy mondjam meg neki, hogy ez idegesít anélkül, hogy megsérteném?


2014. febr. 23. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Elsőre az jutott eszembe hogy talán anyósodék rosszul állnak anyagilag. De ha azt mondod hogy nem, akkor talán rákéne kérdezned mégiscsak.. Ne számon kérően, csak érdeklődve. Egyébként nem lehet hogy "megszokta" hogy a te családod segít és természetesnek veszi? Mivel a férjed családja ritkán segít titeket, ezért az csodaszámba megy.
2014. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Miután a te családod alapból segítőkész, az ove pedig nem annyira, evidens, hogy jobban értékeli, ha a családja megis segitseget nyújt.

Leegyszerűsítve ha pl egy kitűnő tanuló hazaviszi a 138. kitűnőjet, az nem akkora dolog a szulo szemében, hiszen megszokott, mintha a bukdácsoló kisdiák kap egy kitunot

2014. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Amikor pl. azt mondja, hogy mekkora szerencse, hogy a szülei adtak 20 eFt-ot, akkor te meg válaszold azt, hogy hát még az mekkora szerencse, hogy a te szüleid is adtak 50 ezret.
2014. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Tökéletesen megtudlak érteni,nálunk is ez megy!Ráadásul mi anyósékkal lakunk egy udvaron,bár 2 külön házban.Férjem szülei jobban állnak anyagilag jóval,mint az enyémek,mégis az én anyukámék azok akik akár az utolsót is ideadják anélkül,hogy bármit várnának érte cserébe.Nálunk is az van,hogy az én szüleim segítsége szóra sem érdemes,míg nagy ritkán az övék ha segítenek azt majdhogynem fel kell írni.Holott ők jobban megtehetnék.Férjem még soha semmit meg nem köszönt volna tőlük,sőt meg se említi,mintha semmit nem adtak volna.Ha valamikor anyuék anyagilag segítettek,az természetes volt,hogy az ajándék,fel se merült,hogy esetleg lehet vissza kéne majd adni( nem pont azt,hanem valamikor visszasegíteni-na azt már nem),de ha az ő anyjàék adnak azt záros határidőn belül meg kell adni.Mert az anyja utánunk is kiabálja.Nem tudom én sem miért van az,hogy az én szüleim,ha adnak valamit az miért említésre se méltó,pedig ők tényleg van,hogy az utolsót adják ide.Míg a legkissebb segítség az ő részükről olyan,mintha megváltanák a világot.Amit,mondom,meg is kell adni!Probléma még nálunk,hogy csak az természetes,ha mi kapunk segítséget anyukáméktól,de ha nekünk kellene segíteni nekik bármiben,fel van háborodva férjem annyostul,hogy hogy gondolják?!!Mikòzben anyósomék rendszeresen jól járnak azzal ,hogy egy udvaron lakunk.Nekik nagyon sok mindenre nem kell pénzt adni(pl.kert,fűnyírás-mindent a mi kasszánkra rendezünk),de jaj nekem ha mondjuk én segítenék anyukáméknak "kölcsönbe".Ezt eddig se tudtam és valószínû,hogy soha nem is fogok tudni megérteni.Anyósom ráadásul nem is ad semmit csak számításból,mert akkor azt mondja fûnek-fának,hogy bezzeg ő...Önzetlenül soha semmit!De az a becses segítség!
2014. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

sajnos nem kerülheted el a sértődést, a szülők negatív kontextusba helyezése elég erős érzelmeket tud kiváltani egy gyerekből. gyerek alatt ugye most a férjedet értjük.


nos, itt nincs kíméletes megoldás, még akkor sem ha nagyon tapintatosan fogalmazol. bár akkor meg lehet nem lesz akkora nyomatéka a dolognak.

mondd el, h neked rosszul esik hogy a szüleid segítsége neki természetes, míg az ő szülei egyenesen szentek ha adnak egy tál bablevest.

próbáld érzékeltetni vele a helyzetet, hátha felfogja hogy ez a kettős mérce milyen csúnya dolog.


nálunk ilyen gond nem szokott lenni, pénzt sosem kérünk a szüleinktől, ha anyum vagy anyós süt-főz valamit azt szépen megköszönjük, de nem írjuk fel a kéménybe korommal.

2014. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rég szóvá tettem volna. Egyszerűen csak kezdj csak el te is úgy viselkedni, mint ő. Emlegesd, hogy mikor, mivel segítettek a szüleid, hogy milyen áldott jó emberek...stb. Ha ő elkezdi, kontrázz rá. Megsértődni max neked lenne okod, hogy a te szüleid segítségét ilyen könnyen fogadja.
2014. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez lesz, hogy én is nyomom majd, hátha feltűnik neki, mert tényleg nem akarom bántani a szüleit, de attól félek, ha konkrétan közölném ezt vele, akkor neki az esne le, hogy mi bajom az anyjáékkal, nem az, hogy vele.... Viszont, ha én is nyomom az ő szövegét, akkor hátha feltűnik neki valami..


anika85 ez ismerős nekem is, hogy a saját szüleit mindig számon tartja, de az enyémek azok el vannak felejtve, hogy esetleg viszonozni lehetne valamit, vagy visszaadni. Mindig úgy kell a szájába rágni, neki eszébe se jut, még akkor se, ha megbeszéltük. Egyszer kölcsönbe kaptunk egy nagyobb összeget az enyémektől, amit tudtuk/tudták, hogy nem sokára egyben is vissza tudjuk adni. Na amit meglett a pénz még össze kellett veszni vele, hogy márpedig azt most visszaadjuk, mert ezt beszéltük meg. Nem mintha mondanák, de erről volt szó. És teljesen megsértődött. De ha az ő szüleinek lenne szó akár csak egy 10 ezresről, az biztos, hogy két naponta emlegetné, hogy vissza kell adni.

2014. febr. 23. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!