Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki egyáltalán nem félt a szüléstől?

Figyelt kérdés

Még a végén sem?

A császárral riogattak a lepény helyzete miatt, és most kiderült, hogy végre jó helyre került. Nagyon boldog vagyok. Egy szemernyi félelem sincs bennem a szüléssel kapcsolatban. Vajon ez végig így maradhat? Úgy érzem, a orvosom segítségével mindenre képes vagyok. 20 hetes kismama


2014. febr. 10. 19:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nem féltem, mert végig császárt mondtak az előző császár miatt. Végül úgy alakult a dolog, hogy simán szülhettem, de mikor ez kiderült nem féltem, hanem izgatott lettem. :)
2014. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Az elsőnél sem féltem, és mivel nagyon könnyen, simán ment, a másodiknál pláne nem féltem. Az kicsit fájdalmasabb volt, de sokkal rövidebb. Ha újra szülhetnék (férjem nem akar többet)szintén nem tartanék a dologtól.
2014. febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én sem féltem. 40+5re szültem, 16 órát vajúdtam. Nem mondom, hogy nem voltak nehéz pillanatok, de nem féltem. Vártam a szülést, hála Istennek és a dokinak minden simán ment. Szép élmény maradt.
2014. febr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Én sem féltem. Felesleges. Életem legszörnyűbb napja volt így is, úgy is. De félni nem féltem.
2014. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Magától a szüléstől én sem féltem, a gátmetszéstől, vagyis a varrástól viszont rettegtem. Persze nem úsztam meg. A szülést inkább izgatottan vártam, nem tudtam, hogy mi vár rám. Elméletben profi voltam, de gyakorlatban nem, és ezt elmesélni úgysem tudja senki, hogy milyen, át kell érezni. Szóval izgatott voltam, hogy vajon milyen lesz, hogy fogom bírni a fájdalmakat, de úgy nem féltem. A 40. hét után már kifejezetten vártam, minden percben csak arra gondoltam, hogy szülessen már meg végre a kisfiam, mert akkor már tényleg terhes volt a várandósság. Ja, meg mindenki, doki, védőnő, stb. azzal biztatott, hogy tuti hamarabb szülök, mint a kiírt dátum, ehhez képes a fiam még ráhúzott 6 napot.
2014. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

Számomra csak az az érdekes (egy missed ab-bal a hátam mögött), hogy itt senki fél attól, hogy a babájának van neki valami baja lesz.

Mert a szülés szerintem nem csak arról szól, hogy fáj vagy nem fáj. És hiába van az embernek orvosa, akiben bízik, semmi nem garantálja, hogy nem történik semmi rossz.

2014. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Persze, nem garantálja, de így nem lehet neki indulni. Benne van a pakliban, hogy történik valami még az utolsó percben is, de ezzel élni heteken- hónapokon át nem lehet.


Az egész élet ilyen, bármi történhet. Nem mondom, megfordult a fejemben, hogy valami lehet, vagy számolgattam, ha előbb szülök, mikortól életképes a gyerekem, de ez nem félelem. Aggódás. És nem beteges, egészséges.

2014. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Az első és eddigi egyetlen szülésem előtt meg sem fordult a fejemben, hogy valami bajunk eshet. Igaz, nem is olvasgattam szüléstörténeteket. Meghallgattam anyám és anyósom 5 db sztoriját, és ennyi. De most már biztos félnék a komplikációktól... szóval nem szabad olvasgatni! :)
2014. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Egyenlőre én sem félek hanem izgatottan várom. 36.hétben vagyok majd meglátjuk mi lesz a végén.

;)

2014. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Julie S ***** válasza:
#16: Én úgy voltam vele végig, hogy a természet "tudja a dolgát". Ha nem életképes a babám, akkor elvetélek, ha én nem vagyok épp alkalmas kihordani, akkor is. Ha ez nem történik meg, akkor jó eséllyel életképes gyerekem lesz és remélhetőleg képes leszek megszülni, ő meg képes lesz megszületni. Ha közben probléma adódna, arra ott vannak az orvosok, ha már egyszer kórházba mentem szülni. Mindig benne van a pakliban, hogy nem úgy sikerülnek a dolgok, ahogy illene nekik... de hiába félünk ettől, a félelem ténye nem változtat ezen.
2014. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!