Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem fizetett a szülésért?

Figyelt kérdés

Most nem vagyok kíváncsi a másik oldalra, így az olyan anyukáktól, akik fizettek, nem kérnék véleményt, se kifejtést. Köszönöm !!!


Azok válasza érdekelne, akiknek NEM volt fogadott orvosuk, minden vizsgálat TB alapon, SZTK-ban zajlott, stb..


A szülés után hogyan zajlottak a dolgok? Az orvos/szülésznő várakozott a szülőágy mellett vagy elmentek, mint akik jól végezték dolgukat?


2014. jan. 25. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
A 6 hetes kontrollon "szokás" tejelni, úgyhogy akár fogadott, akár nem, NEM várakoznak az ágy mellett.
2014. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Az egyik bnom most szult ket hete.fogadott doki es szuleszno nelkul.kb.annyi volt h orankent raneztek.bekotottek az oxit.amugy semmit nem segitettek neki h mit hogyan csinaljon.(jo a kitolasnal igen)o szules kozben "fogadta fel" a dokijat,mert mar ugy volt h annyira el volt keseredve.17orat vajudott...de o is ugy volt vele h mivel fizette a tbt ennyi jar neki.hat szerintem megbanta.en is nemsokara szulok,de en nyugodtabb vagyok h van dokim.
2014. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én nem fizettem a világom senkinek. :) SZTK-ba jártam terhesgondozásra egy doktor nőhöz, nagyon kedves volt, de nem vállal szülést. Az ügyeletes orvosnál szültem második császárral. Minden rendben volt, jobb volt, mint az elsőnél, ahol fizetett orvosom volt. Bejött minden nap hozzánk, megnézte a babákat, elmondott mindent mit látott belül. Hozzá mentem a 6 hetes kontrollra,mert látni akarta a heget. De mehettem volna az SZTK-ba is, és akkor vele soha többet nem találkozom. Nem várta, de annyira rendes volt velünk, hogy egy kicsi ajándékcsomagot kapott. Ettől is zavarban volt, de jól esett neki szerintem! :)
2014. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Minden sztk-s alapon zajlott nekem is. Mindig jott a szuleszno, orvos ramnezni h minden rendben van-e. Total kedvesek, normalisak voltak. Utana minden reggel volt vizit. Igaz csaszaros voltam es mikor mentem haza aznap volt varatszedesem is. Kiallitottak a zarot es jottem haza. 6 hetes kontrollra bejelentkeztem es mentem. Megnezett a doki rendesen es jottem haza. Senkinek nem adtam egy bunyakot sem. Szepen, kedvesen el voltam latva. Teljesen megfelelt a dolog. :-)
2014. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadtam se orvost se szülésznőt, nagyon kedves volt mindenki, maximális odafigyelést kaptam! Se a varratszedésen, se később a kontrollon nem várakozott a oki. Kétszer szültem így, harmadjára sem fogok orvost fogadni!
2014. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Megkérdezhetném, hogy ki hol szült?


Nekem a kórházban folyamatosan azt mondják a szülésznők, hogy ne fogadjak fel senkit se. Főleg ne a végén, mert egyrészt úgyis császár lesz az első után. Meg se próbálják a természetest, másrészt felesleges, mert ugyanúgy ellátnak, ahogy egy fogadott orvoshoz járót.

Az első nem itt született, hanem külföldön (ott fogadott orvosnál). Ott fizettünk, de nem egy nagy összeget, mert a doki nem kért semmit, se a gondozásért, se a szülésért. Tehát mindent a szülőkre bízott.


Viszont azért itthon, mint tudjuk elvárják, hogy kapják a borítékot, amivel semmi gond nincs. Csak azért nem két vérnyomás között szeretném átadni a műtőben, miközben épp kiveszik a lányunkat.


6 hetes kontrollra pedig nem a kórházba kell mennünk, hanem az SZTK-ba, ahhoz, akihez eddig jártam.

Neki pedig amúgy sem szándékozom adni egy forintot sem.


Plusz, az ügyeletesnek mennyit kell ilyenkor adni? 30-50 ezret? Vagy ki mennyit adott?

2014. jan. 25. 19:15
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem volt fogadott orvosom. Ettől függetlenül végig a szülőszobán volt az orvos is és a szülésznő is, egyszerre ketten szültünk (a másik anyukának se volt fogadott orvosa), kb. 10 perc különbséggel bújtak ki a babák. Mind a kettőnkkel egyformán normálisan foglalkoztak, nem volt semmi gond. Kedvesek voltak. De szerintem nagyon sok minden függ attól, hogy melyik orvost fogod ki éppen, a mi kórházunkban is van olyan, aki bunkó (de jó orvos), meg van olyan is aki mindenkivel kedves (de nem valami jó orvos). Ha nincs pénzed fogadott dokira, akkor azért szerencse is kell hozzá. De sajna volt pár olyan eset is, hogy hiába volt fogadott a doki, mégis baja lett a babának, mert nem császározta meg időben a kismamát (súlyos oxigénhiány, haláleset is volt sajnos).


A terhesgondozáson meg amúgy teljesen normális nálunk mindegyik doki. Egyedül az UH-osok közül van egy, aki elég bunkó, nem fordítja oda a monitort, nem hajlandó megnézni a baba nemét..stb, na vele min. egyszer mindenki összefut, a fogadott dokisok is, mert ő csinálja az AFP-s vérvételhez az UH-ot.

2014. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogyha nincs fogadott doki, akkor is az veszi ki a varratokat, akinél szültél (4-5 napon), na akkor lehet neki odaadni a borítékot, ha akarod. Nálunk a fogadott dokinak szoktak 40-50000-et adni, de van aki csak 30000-at ad. (Viszont havonta perkálsz nekik a magánrendelésen 80000-10000 Forintot, szóval azért az sem kis összeg összeségében.) Ha meg ügyeletesnél szülsz, akkor vagy nem adsz semmit, vagy maximum egy 10000-est. De én vidéki vagyok, Pesten, ennél biztos jóval többet szoktak adni. A 6 hetes kontrollra itt a nőgyógyászati ambulanciára kell visszamenni (ha nem volt fogadott doki), és lutri, hogy ki lesz ott, szóval az már teljesen más tészta.
2014. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, 8000-et akartam írni.
2014. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Miskolcon szültem a Semmelweisben.

Aki a lényeg, az a szülésznő, hiszen ő volt ott kitoláskor, az ő nevét a mai napig áldom, rettentő türelmes, segítőkész volt.

A doki nem volt szimpatikus, de szerencsére csak az elején jött megvizsgálni, meg a végén csinált 4 öltést.

Vajúdáskor direkt jó volt, hogy kettesben hagytak a férjemmel, félhomály volt, szól a kedvenc meditációs zeném a mobilomról, gyönyörű emlék.

Nekem nagyon pozitív élmény az egész szülés, nem is terveztem, hogy bárkinek is adok egy forintot is, a munkájuk elvégezték és ennyi.

A legfontosabb részét úgyis én hajtottam végre :)

2014. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!