Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél az EDA tényleg...

Szülésnél az EDA tényleg lelassítja az egész folyamatot vagy spórolás miatt nem szeretnek adni az orvosok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tényleg lelassítja. Én akartam kérni, de nekem már nem volt rá idő, nagyon gyorsan jött a lányom. :)
2009. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lassítja is, másrészről meg teljesen felesleges. A szülés nem véletlenül jár fájdalommal, a szülés azzal együtt csodálatos. Ha nincs fájdalom, akkor a szülő nő nem érzi át a szülés csodáját, csak azt látja, hogy hopp, kipottyant a baba. Nem értem, miért kell minden szépet elrontani.
2009. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, na én azért ezzel vitáznék, hogy a szülés csak fájdalommal csodás.. :) De nem vitázok, mert nem erről szólt a kérdés. :)
2009. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet ertek az elsövel.Miert lenne a szüles CSAK a fajdalommal csodalatos?!A szülesnek szerintem nem a fajdalomrol kell szolnia, hanem a baba születeseröl es az benne a csodalatos, hogy a kis csoda 9 honap utan kibujik es hat ha lehet akkor en inkabb fajdalommentesen elnem at ezt az egeszet.Legalabbis olyan fajdalommentesesn ahogy lehet.39 km
2009. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem akartam EDA-val szülni de a dokim mondta ,hogy kéne mert nem tágultam,bekötötték és már 1,5 múlva a karomba volt a gyermek!Tehát nem lassította sőt!!!

Ha tudjuk a fájdalmat csillapítani hát tegyük!Nem érzem magam rossz anyának ,nőnek azért mert nem szenvedtem órákat a falat kaparva!

2009. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Èn sem tágultam.Kínlódtam erös és sürü fájásokkal 28 órát,kaptam tágítót, infúziót semi. A doki,és a szülésznöm mondta az EDAt.Èn nem szerettem volna.Aztán egyszerüen nem bírtam tovább.Akkor beadták.Mondtákmost várni kell egy kicsit ha kitágultam még e´rzek valamit,mikor kell nyomni.....


A lényeg.Miután megkaptam fájdalommentesen kitágultam 1,5 óra alatt teljesen.Estére a lányomat a kezembe fogtam császár nélkül.2 óra múlva lábon voltam!!

Most úton a 2.baba.Ha hasonló szülésem lessz,biztosan kérni fogom én magam......

2009. okt. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálam is az elhúzódó vajúdás miatt javasolták, mert a baba szívhangján látszódott, h' egyre rosszabbul tűri az összehúzódásokat. A doki azt mondta, ha magam miatt nem is kérném, emiatt fontos lenne. Az első 13 órában szűk 2 ujjnyit tágultam, az EDA után végre felgyorsult a folyamat. Én utólag úgy érzem, hülyeség volt, h' nem fogadtam el előbb, bár kb. a hatodik órától rendszeresen felajánlotta. Így a 20. órában, közvetlenül a kitolás előtt sürgősségi császár lett: elment a baba szívhangja. Összességében azt gondolom, pusztán fájdalomcsillapításként nem kérném, de az ilyen hosszadalmas táguláskor EDA-val van esély a hüvelyi szülésre, és az orvosra kell hallgatni. Megbántam, hogy befolyásolt az a sok vélemény, hogy a szülés csak fájdalommal az igazi, meg majd nem kötődöm a gyerekemhez, ha nem szenvedek érte stb. Az az igazi csalódás, amikor végigküzdesz egy napot, és "jutalmul" a végén azon rettegsz, h' ne legyen baja a babának.
2009. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a tapasztalatokat!
2009. okt. 24. 09:34
 9/15 anonim ***** válasza:
azért kíváncsi lennék,hogy 24 ora 3 perces vajjúdás után,és egy hosszú kitolási szakasz után is azt mondaná a 2.válaszoló hogy ez bizony jólesett kellett nekem,csodás volt.ne legyünk már az őskorban.nem értem,hogy amit lehet csillapítani azt miért nem teszik meg,már alapból.persze mert ősidők óta így szülnek a nők.én is szültem 2 gyereket mindenféle csillapító nélkül,de pont az átélt gyönyörűségtől nem fogok még egyet szülni.bocs kérdező,nem ez volt a kérdés,de nem hagyhattam ki.
2009. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is az EDÁ-nak köszönhetem, hogy nem ment el a kedvem a következő gyerekvállalásától. Én már a szülőszobán azt mondtam, hogy jöhet a következő. És jön is januárban: ismét epidurálban (remélem lesz rá idő- ez az egyetlen félelmem)
2009. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!